Přejít k hlavnímu obsahu

5 párů bot, na které nedají elegantní Francouzky dopustit ani když je zima

Info ikona
Boty, na které nedají Francouzky dopustit ani v zimě

O francouzských ženách je známo, že mají neuvěřitelný smysl pro módu. A ať je počasí jakékoliv, módních a trendy kousků se zkrátka nevzdávají. Móda a styl jsou prostě a jednoduše na prvním místě, a tak na některé kousky nedají dopustit ani v zimních mrazech. Toto jsou páry bot, které jsou pro Francouzky jednoznačnou volbou za jakéhokoliv počasí.

1. Jezdecké boty Francouzky milují

Jezdectví na koních je elegantní a šik sport. Inspirací je nejen pro sportovce, ale i pro milovníky módy. V tomto ohledu byli lidé zaujati především obuví – tzv. jezdecké boty ovládly módní trendy napříč světem. Doporučujeme sáhnout po nadčasových barvách, jako je černá, koňaková či hnědá. Tím, že jsou boty tak trochu masivní, se skvěle hodí třeba k outfitu se sukní a silonkama.

2. Nadčasové mokasíny nesmí chybět ve vašem botníku

To, že jsou mokasíny nadčasovou záležitostí, je jasná věc. Francouzské ženy je milují k sukním, šatům, ale i ke kalhotám. A nosí je celoročně – bez výjimky. Na jaře a v létě naboso, na podzim a v zimě se nebrání tomu do nich zkombinovat nějaké pěkné ponožky. Ideální jsou třeba kašmírové, ovšem na materiálu až tak nezáleží. Důležité je, aby celkový dojem působil stylově a nadčasově. A přesně to Francouzky umí za všech okolností.

Galerie: Kabáty, které vypadají dražší, než jsou. Vsaďte na správné střihy, barvy doladí vše k dokonalosti

svetzeny.cz

3. Elegantní lodičky má každá Francouzka

Ačkoliv se nejedná o nejpohodlnější obuv na světě, Francouzky nedají na lodičky dopustit. Přeci jen – ne nadarmo se říká „Parádo, trp!” A přesně tato věta k lodičkám sedí naprosto dokonale. Samozřejmě, že lodičky na vysokém podpatku rozhodně nejsou vhodné do sněhu či mrazu. Ovšem jakmile se teplota pohybuje lehce nad nulou a venkovní podmínky umožňují vynést lodičky, Francouzky po nich ihned sahají. Ať už na sobě máte jakýkoliv outfit, lodičky na vysokém podpatku mu dodají elegantní a luxusní nádech. A toho jsou si francouzské ženy moc dobře vědomy.

4. Bílé tenisky jsou klasika nejen pro Francouzky

Snad neexistuje větší klasika, než obyčejné bílé tenisky. Stejně jako v předchozím případě, ani zde se nejedná o obuv vhodnou do sněhu a tuhého mrazu. Sice jsme zmínili, že Francouzky milují eleganci lodiček na vysokém podpatku, ovšem pokud se chtějí cítit o něco pohodlněji a počasí to dovolí, velmi často sahají právě po bílých teniskách. Tenisky v bílé či krémové barvě totiž působí o poznání elegantněji než ty v barvách tmavých. A navíc se hodí snad úplně ke všemu! Pro Francouzky je důležitý styl, ale i nadčasovost. A přesně to tyto boty dokonale splňují.

5. Máte doma kozačky nad kolena?

Když už jde venku opravdu do tuhého a teploty jsou hluboko pod bodem mrazu, místo lodiček a tenisek sahají francouzské ženy po kozačkách nad kolena. Ty s sebou přináší dvě obrovské výhody – vypadají za všech okolností skvěle a navíc i zahřejí. K elegantnímu kabátu a upnutým kalhotám vypadají tyto boty vždy famózně a žensky. A stejně jako lodičky dokáží dát celému outfitu nádech elegance, na které si Francouzky zakládají.

Boty, na které nedají Francouzky dopustit ani v zimě
Zdroj článku