Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější manikúra, kterou milovala i princezna Diana: Francouzská manikúra je zpět

Info ikona
Princezna Diana

Upravené nehty jsou základem každé ženy. Dnes je na trhu již tolik možností, že ať už jste milovnicí křiklavých, přirozených, nebo průhledných laků na nehty, vždy si najdete to své. Letos v zimě se ale vrací jedna nadčasová manikúra, kterou milovala i princezna Diana. A která to je? Inspirujte se.

Diana, princezna z Walesu, inspirovala mnohé v různých ohledech. Kromě své laskavosti, vstřícnosti a sympatiím si své obdivovatele získala také díky svému vkusu a stylu. Tato ikonická osobnost se stala inspirací nejen v oblékání, ale také v úpravě svých nehtů. Kromě kontroverzně červených laků na nehty velmi často volila také klasickou francouzskou manikúru, která nyní hlásí velký návrat.

Jak by dnes vypadaly celebrity, kdyby nezemřely předčasně? Princezna Diana by byla stále krásná, Marilyn Monroe byste nepoznali

svetzeny.cz

Nadčasová manikúra, kterou Diana milovala

Francouzská manikúra je naprosto nadčasová. A proč tomu tak je? Je decentní, elegantní, ženská a navíc se hodí naprosto ke všemu. Je úplně jedno, zda na sobě máte džíny, šaty nebo sukni. Nehty v tomto stylu překrásně doplní jakýkoliv outfit nehledě na to, co máte zrovna na sobě. Dalším benefitem je to, že se tato jednoduchý design hodí i do každého počasí. Některé barvy totiž tuto multifunkční schopnost nemají. Například pastelové odstíny se moc nehodí na podzim a v zimě, tmavé barvy naopak na jaře a v létě. Francouzskou manikúru ale můžete bez problému nosit celý rok. Je to neutrální varianta, díky které nehty vypadají vždy stylově, šik a navíc opticky prodlužuje prsty. A přesně proto si tento design oblíbila také princezna Diana.

 

Nejkrásnější manikúra pro rok 2024: Tyto nehtové designy budou stylové, šik a trendy

svetzeny.cz

Barevné varianty francouzské manikúry

Lady Diana sice sázela na jednoduchou a decentní bílou, ovšem s měnícími se trendy se do popředí dostaly i různé barevné varianty. Pokud chcete zachovat preciznost a jednoduchost francouzské manikúry, ale zároveň se chcete tak trochu odvázat, místo bílé zvolte jiné odstíny. V současném období, kdy se blíží Vánoce, se nebraňte červené, tmavě zelené či zlaté. Na jaře a v létě zase klidně místo bílého proužku zvolte barvy v pastelových odstínech růžové, fialové či modré. Fantazii se meze nekladou, v módě ani v designu nejsou žádná striktní pravidla, a tak na svých nehtech vytvořte to, co se vám opravdu líbí.

Důležité je vybrat správný odstín

Anglické manikérka Julie Diogo říká, že aby francouzská manikúra vypadala naprosto perfektně, je důležité dbát také na to, jaký odstín báze člověk zvolí. Tento odstín lidé volí především podle tónu pleti. Každý nehtový profesionál by měl být schopen určit to, jaký odstín báze je pro vás ten pravý. A pokud si nehty děláte sama doma, pro bledou a olivovou pleť doporučuje Julie Diogo téměř pudrovou barvu s nádechem růžové, pro mírně opálenější pleť pak odstín více do růžova a pro tmavou pleť tmavší odstíny, které jsou téměř na hranici s pastelově růžovou barvou.

Princezna Diana milovala tento design nehtů
Zdroj článku