Přejít k hlavnímu obsahu

Jídelníček princezny Diany, který dodržuje i princezna Kate: Udrží štíhlé křivky i hladinu hormonů v rovnováze

Info ikona
Diana

Být ve formě chtějí takřka všichni, celebrity a také královskou rodinu nevyjímaje. Princezna Diana byla pověstná svým jídelníčkem, ve snaze udržovat své tělo štíhlé. Jaké bylo tajemství jejího jídelníčku, který si oblíbila i princezna Catherine?

Princezna Diana to v životě neměla jednoduché. V mnoha ohledech byla průkopnicí, své děti se snažila vést ke skromnosti, vymykala se tomu, co protokol přikazoval a stavěla si, v mnoha situacích, hlavu. Také asi hodně trpěla, nebyla vždy šťastná a v cestě za dokonalým tělem mnohdy prošla klikaté cestičky. Jakmile se objevila v médiích, neustále se probíralo její tělo, vzhled, tváře, oblečení. A to není pro žádnou ženu příjemné.

Kontrola jídelníčku

Není se čemu divit, že jednu dobu údajně konzumovala jen asi 700 kalorií a to nejčastěji v rámci ovoce a zeleniny. Trpěla anorexií a později také bulimií a její svatební šaty, do kterých zhubla drasticky, kdy odmítla jíst, jí několikrát upravovaly. Perfektním tělem se stala doslova posedlá, v jednu chvíli jí její kuchař připravil jídelníček, ve kterém nebyl ani gram tuku a cukru. Takové hazardování a kolísání váhy se přirozeně podepisovalo na jejím zdraví. Pod tíhou argumentů lékařů se princezna dala na speciální jídelníček - bílkoviny, sacharidy, zdravé tuky, čerstvé ovoce i zelenina. Ten udržoval její tělo štíhlé, ale zároveň tělu dodávala potřebné živiny a tělo nebylo v nerovnováze.

Jídelníček podle zpěvačky Adele: Sirt Food dieta, zvedání železa a box. Adele se podařilo nejen zhubnout, ale váhu si také udržet

svetzeny.cz

Princeznin poměr makroživin:

Sacharidy - od 40% denního energetického příjmu.

Bílkoviny - max 30% denního energetického příjmu.

Tuky - max 30% denního energetického příjmu.

Tento jídelníček si oblíbila také princezna Catherine, která tak navázala na zdravé stravování. Během dne je důležitý také pitný režim, který je zde zastoupen čistou vodou, ráno bylinkovým nebo zeleným čajem. Jak takový jídelníček princezny Diany a nyní princezny Kate vypadá?

Snídaně - oběd - večeře

Na snídani obě zařazují ovoce a to maliny, meloun, ananas, ostružiny a další. Výjimkou není ani snídaňová ovesná kaše z ovesných vloček s mlékem a čerstvým ovocem, která zasytí a připraví tělo na pochůzky a do práce.

K obědu je důležité se nepřecpat a dopřát si bílkoviny a sacharidy. K tomu využijete určitě rýži, brambory nebo těstoviny. Přidat na talíř můžete papriky plněné cuketou, houby, omáčku z rajčat nebo paprik z bílkovin sáhněte po mozzarelle, parmazánu, kuřeti bez kůže, vaječných bílcích a podobně. 

Na večeři vás příjemně zasytí zeleninový vývar, zeleninová polévka, hráškový krém, mrkvový krém s piniovými oříšky a podobně.

Kromě toho, co se konzumuje je důležité také to, kolik se toho zkonzumuje. Nesmí toho být ani málo, protože pak přirozeně přichází hlad a nekontrolovatelné chutě nebo naopak hodně, což tělo neumí zpracovat a ukládá vše do tukových zásob. Kromě stravy je přirozený taky pohyb. Princezna Diana ráda cvičila a běhala.

 

Zdroj článku