Přejít k hlavnímu obsahu

Jídelníček podle zpěvačky Adele: Sirt Food dieta, zvedání železa a box. Adele se podařilo nejen zhubnout, ale váhu si také udržet

Info ikona
Adele

Nezaměnitelný hlas a dokonalé oční linky zůstaly, kila navíc jsou ale pryč. Někdejší baculka Adele se zbavila obezity a vypadá to, že se jí daří si váhu udržet. A to nebývá vůbec nic jednoduchého. Jak se zpěvačce podařilo shodit desítky kilogramů a jak teď vypadá její životní styl?

Za týden 5 kilo dolů: Módní zelná dieta vás ohromí svými výsledky, ovšem jsou zde i rizikové faktory

svetzeny.cz

Po pětileté pauze se nedávno čtyřiatřicetiletá Adele vrátila na scénu s úplně jiným životem, než jaký vedla dřív. Podle časopisu People se držitelka Grammy v posledních letech zaměřila na zlepšení svého zdraví, aby lépe zvládala stres úzkosti, a zároveň se věnovala kariéře a výchově jedenáctiletého syna Angela Adkinse. Po rozvodu je zase šťastná po boku sportovního agenta Riche Paula a daří se jí i v profesním životě. Svou skvělou formu předvedla v posledních týdnech v rámci vystoupení Weekends with Adele v Colosseu v Ceasar's Palace ve Vegas, kde několikrát rozplakala fanoušky i sebe.

O hubnutí zase tolik nešlo

Zdá se, že britská zpěvačka prožívá opravdu úspěšné období a ve svém novém životním stylu se našla. Jednou z viditelných proměn je samozřejmě to, že hodně zhubla. Nastartovat úbytek hmotnosti se jí podařilo už v roce 2019 a od té doby na práci na své postavě pokračuje. Podle jejích slov jí ale nestálo za úpravou životního stylu „jen“ hubnutí. „Nikdy mi nešlo o to zhubnout, ale o to stát se silnou a věnovat si každý den co nejvíce času bez telefonu. Stala jsem se na něm docela závislá. Celou moji kariéru bylo moje tělo předmětem veřejných debat. Já jsem ale byla vůči němu pozitivní před zhubnutím i teď,“ řekla Adele v rozhovoru s Oprah Winfrey v roce 2021.

Vsadila Adele na Sirt Food?

Úprava stravy je základem každého úbytku hmotnosti. Adel se sice v některých rozhovorech vyjádřila, zvěsti o tom, že dodržuje diety jsou nepravdivé, ale je fakt, že s dietním stylem zvaným Sirt Food je podle médií spojována vlastně hned, co shodila první kila. Jde o dietu, kterou vyznává i řada dalších známých osobností. Je postavena na jídelníčku, ve kterém převažují potraviny obsahující velké množství sirtuinů. Jedná se o enzymy, jež mají za úkol spustit obrannou reakci proti stresu ve chvíli, kdy má tělo nedostatek příjmu energie. Jinými a hodně laickými slovy lze říci, že když budete tyto potraviny jíst, vaše tělo nebude tolik ve stresu, že má hlad. Patří mezi ně například kapusta, celer, rukola, petržel, zelená jablka, kurkuma, bobule jako jsou jahody, maliny ostružiny a borůvky, olivy, dále zelený čaj, káva, tmavá čokoláda , pohanka, sója nebo červené víno. 

Zpěvačka Adele se ukázala bez líčidel

svetzeny.cz

Bez pohybu to nejde

V rozhovoru pro britský Vogue Adele uvedla, že na začátku svého nového životního stylu, který spadá časově do první covidové karantény, cvičila třikrát denně. Dodržuje to i dnes: "Ráno posiluji, odpoledne normálně chodím na túry nebo boxuji a večer jdu na kardio," řekla. Dodala, že spolupracuje s trenéry, jako je Greg Miele v posilovně Heart & Hustle v kalifornském Los Angeles. Tento přístup, kdy efektivně cvičíte třikrát až čtyřikrát týdně je podle odborníků na hubnutí ideální.

Během rozhovoru s Oprah v roce 2021 Adele řekla, že se také věnuje mrtvému tahu. Začínala s pouhými deseti kilogramy a pomalu se propracovala až ke 170 kilogramům, které pravidelně zvedá. Adele také zmínila, že ji baví i box. "Mám levý hák, který by vás mohl zabít," řekla Oprah.

 

Zdroj článku