Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zaručeně poznáte, že vám někdo lže: Pozornost věnujte jeho pohybům nebo hlasu

Info ikona
žena

Známky toho, že vám někdo lže nemusí být vždycky snadné rozluštit. Zejména pokud před vámi stojí dobrý lhář. Stoprocentní jistotu nebudete mít asi nikdy, pokud se lež neodhalí, ale existují známky toho, že před vámi stojí lhář.

Lidé si nemohou pomoci. Lhaní a přetáčení pravdy ve svůj prospěch jsou běžné rysy v chování mnohých. Někdo lže pro vlastní pocit jedinečnosti, druhý chce zamaskovat to, co prožívá, další chce vypadat lépe, než ostatní. Ať už je důvod ke lži jakýkoliv, dříve či později vypluje na povrch. Máte pocit, že před vámi stojí lhář a chcete ho odhalit? Můžete se zaměřit na tyto znaky a projevy.

Zaměřte se na oči

Typickým znakem lhaní je, že se vám lhář nedívá do očí, odvrací zrak nebo rychle těká očima po různých věcech okolo, jen aby se vám nemusel podívat do očí. Často také přemýšlí, co říct dál. Také se může objevovat absence mrkání.

 

Rituály při úplňku, které vám mohou změnit život: Přivolejte si lásku nebo si vyčarujte peníze

svetzeny.cz

Co dělají ústa?

Lháři mohou během konverzace semknout rty nebo špulí rty. To bývá většinou tehdy, kdy jim je konverzace nepříjemná nebo když jsou jim pokládány citlivé otázky. Semknuté rty také často jsou známkou toho, že druzí nechtějí mluvit. Při lhaní si lidé mohou na rty také sahat nebo rukou ústa zakrývat.

Přeskakující hlas

Nervózní lidé mají problémy s hlasem. Můžete si všimnout toho, že hlas při lhaní přeskakuje, je zvláštně nakřáplý a někdy nezvykle vysoký. Je to způsobeno tím, že při stresu a nervozitě se svaly v hlasivkách napínají a to má vliv na hlas.

 

Info ikona
žena

Rychlé pohyby hlavou

Vypráví vám někdo něco a rychle při tom pohybuje hlavou? Je k tomu roztěkaný a při pokládání otázek je evidentně nervózní? Pak to může být jeden z příznaku lhaní. Rychlé a trhavé pohyby hlavou jsou jedním z jasných signálů lháře.

Mění se dýchání

Když někdo lže, může se změnit frekvence jeho dýchání. Začne dýchat rychleji, dech může být mělký a k tomu se zvedat ramena. Někdy může dotyčná osoba být v podstatě bez dechu, takže po chvíli lapá po dechu, jindy jeho dech jde slyšet.

 

Zapomeňte na drahého kadeřníka: Šediny ve vlasech jako nový trend

svetzeny.cz

Opakování frází a vět

Budu k tobě upřímný, opravdu, upřímně jsou slova, co často lidi, spolu s výše zmíněnými znaky, utvrzuje v tom, že lžou. Opakují také dané věty nebo tvrzení. Je to snaha získat čas na promyšlení dalších lží, někdy je to i snaha, abyste tomu, co dotyčná osoba říká, uvěřili. A někdy se tomu, co vypouští z pusy, snaží uvěřit i sami lháři.

Příliš mnoho informací

Lháři se obvykle vyžívají v detailech - je to způsob, jak se vás snaží přesvědčit, že vám říkají pravdu. Poskytnou vám příliš mnoho informací, nezapomenou ani na ty nejmenší detaily a navíc říkají věci, které jste po nich ani nechtěli, často tím mohou zakrývat skutečnost, že vám neříkají pravdivé informace.

 

Vyzkoušejte japonskou metodu na ploché břicho. Efekt je vidět za dva týdny.

svetzeny.cz

Překrývání zranitelných částí těla

Při lhaní lidé bývají mnohdy nervózní, více se potí a mají tendence si zakrývat citlivá místa. Všimněte si, když si lháři sahají během svých lží na břicho, hlavu, hrudník nebo hrdlo

Přehnaná gesta

Stojí proti vám člověk, který běžně neužívá okázalá a velká gesta? Nyní se vám ovšem snaží něco vyprávět, přesvědčit vás o své pravdě a rukama se snaží vám všem říct a naznačit, že to, co říkají je pravda. Přehnaná gesta patří ke lhaní. K tomu se mohou začít ošívat, nervózně přešlapovat z místa na místo a otáčet se k vám bokem či zády.

 

Zdroj článku