Přejít k hlavnímu obsahu

Postel jim nic neříká: Kdo jsou asexuálové a patříte mezi ně?

Zní to trochu děsivě a nevíte, co si pod tím pojmem vlastně představit? Podle definicí jde o absenci milostné touhy nebo přitažlivosti. Možná žijí tak trochu mimo dnešní škatulky, neví se o nich, i když podle všeho jejich počet stále stoupá. O koho jde? A řadíte se k nim?

Asexualita však není až tak jednoduchá, jak ji popisuje definice. Může jít o lidi, kteří nemají potřebu žádného sexuálního vztahu nebo lidi, kteří ho běžně provozují, ale postrádá erotický rozměr. Neznamená to, že tito lidé netouží po vztahu, partnerství nebo dokonce manželství. Mohou se zamilovat, cítít přitažlivost. Jak vlastně poznat asexuála? 

Nepřitahují vás

Umíte rozpoznat, kdo je přitažlivý a kdo ne. Možná to řeknete nahlas. Ale to je vše. Oceníte na něm hezké tělo, opálení, pěknou tvář, krásně tvarované rty, velké oči. Pojmenujete to, co je na druhém přitažlivé, ale vás samotné daný člověk nepřitahuje. Necítíte žádné emoce, motýlky v břiše.

Prosím, bez sexu

Často si lidé myslí, že asexuál rovná se člověk, který se druhého nedotkne. Není to tak. Snést doteky druhého nemusí být problém, dokonce to může být příjemné. Užíváte si doteky, objetí, procházky ruku v ruce, masáže, polibky, mazlení. Dál to však nechcete nechat zajít a to mnohdy bez zjevné příčiny.

 

Mohlo by se vám líbit

Čtvrtá orientace: Kdo jsou ti asexuálové?!

Pro někoho je smyslem života, jinému stačí jednou za čas. Najdou se i lidé, kteří považují sex za upocenou parodii na rozkoš a nemíní ho provozovat ani kvůli touze po dítěti.
svetzeny.cz

Po nikom netoužíte

Spousta lidí má své platonické lásky, kdy si čas od času představují, jaké by to s nimi bylo. A může to být soused, kolega v práci, oblíbený zpěvák nebo herec, zkrátka kdokoliv. Vy však nikoho takového nemáte, neměli jste a ani takto nad nikým nepřemýšlíte. 

Neradi se o sexu bavíte

Je to poměrně oblíbené téma ve společnosti přátel. Ať už je to prováděno v podobě vtípků, dvojsmyslů nebo se jen dvě kamarádky baví u vína. Vy se z těchto debat snažíte vymanit, případně se tváříte jen jako nezúčastněný pozorovatel, který do konverzace nemá čím přispět.

Přetáčíte erotické scény

Koukáte na dobrý a zajímavý film, ale když se objeví erotická scéna, není vám to příjemné? Když jste sami, raději to přetočíte, když jste s přáteli, tiše trpíte a modlíte se, aby to co nejdřív skončilo. Občas přemýšlíte, jestli to bylo opravdu nutné.

 

Mohlo by se vám líbit

Sex podle znamení horoskopu: Jaká poloha je ta pravá pro vás i pro něj?

Horoskopy nám říkají, co nás čeká v lásce i v kariéře. Proč by nám nemohly poradit i v našem sexuálním životě?
svetzeny.cz

Nepřemýšlíte nad sexem 

Lidé nad sexem přemýšlí poměrně často, dokonce často na sex myslí. Ať už s partnerem, s pohledným modelem nebo s řidičem, který vám do práce vozí balíky. V hlavě se toho může odehrávat spoustu. Ne však v té vaší, protože tam se toho moc, co se týče sexu, neodehrává. Připadá vám to jako ztráta času a přemýšlíte nad hodnotnějšími věcmi.

Cítíte, že jste jiní

Někdy máte pocit, že jste jiní než všichni okolo vás. Nejste z těch, kteří žijí moderní dobou, nemáte ty správné názory, nejste schopni udržet krok s trendy, máte jiné hodnoty, názory. Je vám často lépe, když jste sami.

 

Zdroj článku