Přejít k hlavnímu obsahu

4 znaky, že žijete plnohodnotný život: Znáte svoji hodnotu, užíváte si řešení problémů, děláte to, v čem jste dobří a soustředíte se na něco, co vás přesahuje

Kdo by nechtěl žít plnohodnotný život? Všichni. Možná si říkáte, jak se to pozná. Mark Manson, autor bestselleru Důmyslné umění jak mít všechno u pr**le, prozradil čtyři znaky, díky kterým poznáte, že si vedete opravdu dobře.

1. Znáte svoje hodnoty

Neděláte to, v čem vás podporuje touha, ale to, čeho si sami vážíte a co vás naplňuje. Touha totiž není nejlepší kamarádka, pokud si za něčím jdete. Touha zmizí, jakmile se dostanete do špatné náklady nebo deprese. Ale když děláte to, co vás naplňuje a něco to pro vás znamená, zůstanete soustředění, i když se nebudete cítit dobře.

2. Užíváte si, když řešíte problémy

Problémy tu nejsou, aby nám ubližovaly, ale aby nás posouvaly. Nekňučte a neříkejte si „proboha, proč zase já?!“, místo toho si sedněte, přijměte situaci a zeptejte se sami sebe, jak to vyřešíte. Rovněž si nezapomeňte položit otázku, jaké problémy si doslova užíváte, když je řešíte. Když si totiž vybíráte správné problémy, ubíráte se správným směrem – vy i váš život.

3. Děláte něco, v čem jste dobří

Žít plnohodnotný život znamená, dělat věci, jak nejlépe umíte. Neztrácejte čas tím, že budete neustále dělat věci, které nesnášíte. Zdokonalujte se tam, kde vás to baví a co vás zajímá. Najděte si práci v oboru, který vás naplňuje a nemarněte život tam, kde je to vám to k smrti nepříjemné.

4. Soustředíte se na něco, co je „větší než vy“

Tuhle radu si vyložte, jak se vám hodí. Můžete řešit smysl života, nebo si vyberte problém, který se týká celého světa a zkuste pomalu šplhat nahoru. Kdo ví, třeba jednou dojdete na zdárný vrchol a celý svět se od vás bude učit. Nebo jen budete mít zálibu, které věnujete pozornost a tím se budete zdokonalovat víc a víc.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon
Mohlo by se vám líbit

Astrologie odhalila 3 nejmocnější znamení zvěrokruhu: Lev, Štír a Býk jsou ti vyvolení

Už jste se někdy setkali s člověkem a energie vás k němu přitahovala, aniž byste se o to nějakým způsobem snažili? Pokud vám to zní povědomě, buďte si jisti, že jste se setkali s někým ve znamení Lva, Štíra nebo Býka, protože to jsou podle hvězd ta nejvíc charismatická znamení.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Zatímco Harry s Meghan vydělávají miliony sami pro sebe, japonská královská rodina může pracovat pouze pro národ. Jaké jsou rozdíly v protokolech těchto rodin?

Honosné dary, vlastní spolupráce s Netflixem a další. Britská královská rodina vydělává různými způsoby. V čem se liší od té japonské, a která pravidla jsou vám sympatičtější? Svět ženy vám přináší porovnání těchto dvou rodin.
svetzeny.cz