Přejít k hlavnímu obsahu

Co v dnešní době neříkat nevěstám: 4 otravné otázky, které by neměl nikdo pokládat

Info ikona
svatba. nevěsta

Minulá i letošní svatební sezóna má svá specifika. Kvůli epidemiologické situaci byla řada nevěst nucena výrazně upravit podobu své svatby, nebo ji přesunout na jiný termín. To s sebou nese řadu komplikací, nevěsty jsou pod větším stresem než kdy jindy. Proto je třeba přestat pokládat 4 otravné otázky, které v dnešní době nevěsty slýchají stále dokola.

1. Tu svatbu asi budete úplně rušit, že jo?

Zrušení svatby je velmi citlivé téma pro každou nevěstu. Kdysi se to dělo kvůli mimořádným okolnostem, v dnešní době se to děje častěji z důvodu, že nevěsty jsou nuceny svatby rušit a přesouvat kvůli epidemiologické situaci. Pokud jste nikdy svatbu nepořádali, nemáte vůbec ponětí o tom, jak organizačně náročná taková událost je. Svatební místa a služby se objednávají i dva roky dopředu, takže přesunout svatbu není nic lehkého a obnáší to spoustu času, kdy musíte obvolat všechny svatební dodavatele. Navíc jsou i nevěsty, které si tímto prošly i víckrát, takže je vaše otázka na zrušení svatby může po tom všem vynaloženém úsilí značně zabolet. Mohou nabýt pocitu, že jste ztratili zájem se jejich svatby účastnit, nebo dokonce to může vyznít i tak, že pochybujete, že se daná žena někdy vdá.

Svatební horoskop pro rok 2021. Na kdy svatbu naplánovat podle hvězd a čemu se vyhnout?

svetzeny.cz

2. Vy to zase přesouváte?

Tuto otázku nikdy nepokládejte vyčítavým tónem. Nevěsta vám to opravdu nedělá naschvál. Pokud nevěsta svatbu přesouvá, můžete si být jisti, že k tomu má dobrý důvod. Tím mohou být nevyhovující platná opatření, například plánuje větší svatbu, než je v současné době povoleno, nebo čeká, až budou moci přijet hosté ze zahraničí. Nikdy proto prosím nevěstám přesun nezazlívejte, věřte, že je to mrzí mnohem víc než vás. Chápeme, že už jste si třeba zařídili volno v práci a nakoupili si na svatbu nové šaty, ale to se nedá nic dělat. Pakliže za vámi přijde nevěsta s novým termínem, poděkujte za pozvání a vyjádřete jí podporu.

3. Mohu si na svatbu přivést doprovod?

Pokud v pozvánce není explicitně uvedeno, že jste zvaní i s doprovodem, tak se prosím nedoptávejte, zda si někoho můžete vzít sebou. V dnešní době je počet hostů na svatbě limitován, do počtu se počítají naprosto všichni, kdo se svatby účastní, tj. včetně fotografa, oddávajícího, atd. Nevěsty byly nuceny seškrtat svůj seznam hostů a zúžit jej na nejbližší rodinu a přátele. Ptát se na to, zda si můžete přivést cizího člověka, kterého ani jeden z páru v životě neviděl, v době, kdy je počet hostů limitován, je prostě netaktní.

Svatební koordinátorka promluvila: Nevěsty, nejčastěji děláte těchto 5 zásadních chyb, které pokazí celou svatbu!

svetzeny.cz

4. Proč jste si zvolili zrovna takovou variantu svatby?

Snažte se prosím nešťourat v tom, proč nevěsta zvolila zrovna takový typ svatby. To platí obecně, nejen v současné situaci. Řada lidí si myslí, že mají právo určovat podobu svatby, nejčastěji se do toho s oblibou „montují“ rodiče a širší rodina. Své představy se snaží snoubencům vnutit, často si rodiče představují velkou svatbu se vším všudy a nedokážou pochopit, že pro některé snoubence je snem mít malý intimní obřad. Pak vznikají zbytečné hádky. Pamatujte na to, že: „Na světě není člověk ten, aby zavděčil se lidem všem.“ V této době, kdy jsou v platnosti různá omezení to platí obzvlášť. Mnohdy samotné snoubence mrzí, že svatbu mají nakonec úplně v jiné podobě, než si ji vysnili. Musíte chápat, že už se jim nechce čekat a někteří jsou z věčných přesunů už unavení. Řada nevěst namísto těšení se na svatbu zažívala stres. Proto se k nim snažte být vlídní a akceptujte variantu, kterou si vybrali.

Info ikona
Svatební den

Nejkrásnější svatební šaty pro rok 2021: Odhalená ramena, návrat devadesátek i udržitelnost

svetzeny.cz

Svatební speciál: Nejkrásnější české svatby, ze kterých se tají dech. Dokonalou svatbu můžete mít i vy!

svetzeny.cz

Svatební šaty podle mužů: jaké jsou?

svetzeny.cz