Přejít k hlavnímu obsahu

Ideální manželka podle mužských představ: Krása rozhodně není tím nejdůležitějším

Být ideální ženou pro svého partnera se může zdát jako snadná disciplína. Vždyť jste se přeci do sebe kdysi zamilovali, byla mezi vámi jiskra a jevila jste se mu jeho ideální partnerka do života. Při vstupu do manželského svazku ale očekávání vašeho partnera mohou být trochu odlišná. Jak být tou ideální manželkou, abyste udržela krásný a harmonický vztah i po letech?

Kočičí žena kdysi bývala neskutečně bohatá a krásná. Dnes pobírá sociální dávky

Možná vám nic neříká jméno Jocelyn Wildenstein, ale nejspíš jste už někdy zahlédli její tvář. Kdysi bohatá a krásná žena proslula tím, že si nechala přetvořit obličej pomocí plastických operací, aby vypadala jako kočičí šelma. Nejenže však pozbyla krásu, ale i majetek a kočičí žena dnes pobírá sociální dávky a na Instagram dává silně vyretušované fotky.
svetzeny.cz

Existuje vůbec ideální prototyp?

Podle několika průzkumů ideální prototyp ženy zkrátka neexistuje. Každý muž má přirozeně jiné představy, protože je každý z nás individuál. Nemůžeme tedy stoprocentně určit podobu ideální manželky, nicméně v několika bodech se drtivá většina mužů shoduje.

Dejte mu prostor

Mějte na paměti, že vstup do manželství neznamená, že od této chvíle muž patří pouze vám. Nechte mu prostor a svobodu - tu si totiž většina mužů vyprošuje. Nechte ho jít s kamarády na pivo, na kulečník, nebo třeba na hokej. I když se vám to nelíbí, nechte si připomínky k tomu pro sebe. Někdy je to opravdu těžké, protože bychom byly radši, aby byl muž s námi večer doma místo toho, aby jej trávil s partou kamarádů. Muži obecně mají rádi svou svobodu a neradi se cítí být v pasti. Tento fakt je třeba akceptovat a sžít se s ním.

Studie: Jak předejít nevěře?

Podvádění ve vztazích je něco, s čím se, bohužel, setkáváme velmi často. Ať už se týká nás, někoho nám blízkého, nebo někoho, koho známe z médií, jedná se o věc, která je pro většinu z nás neakceptovatelná, a přesto se stále děje. Toto téma ve své studii otevírá americký vztahový poradce a odhaluje „spouštěče nevěry“.
svetzeny.cz

Navařeno, naklizeno..

Ačkoliv žijeme v moderní době, kde je ženská emancipace velkým tématem, ve společnosti stále přežívá utkvělá představa o tom, že by právě žena měla být primárně ta, která se stará o domácnost a o to, aby bylo každý den doma navařeno. Muži často přehlíží fakt, že domácí práce jsou také práce a berou to jako samozřejmost, která se od žen očekává. Bohužel, i tento faktor je mnohdy klíčem ke šťastnému manželství. Být dokonalou hospodyňkou, která se stará o domácnost a děti, každý den vaří a uklízí je bohužel často tím, co se od nás, žen, očekává.

Fyzický kontakt je důležitý

V některých případech dlouholeté soužití partnerů vede k tomu, že fyzický a sexuální život mezi nimi již není takový, jako býval. Jiskra, která mezi vámi byla dříve tak žhavá, jakoby postupně vyhasla. Na fyzickém kontaktu mezi partnery je třeba průběžně pracovat. I ten je totiž, dle spousty mužů, klíčovým faktorem ke šťastnému manželství. Možností je spoustu, nebojte se vyjít ze své komfortní zóny a objevovat nové věci. To je návod k tomu udržet v manželství tu správnou jiskru a uspokojit tak sebe i svého muže.

Psychologie: Nejtěžší životní zkouška přichází mezi 30. a 40. rokem. Šance na změnu nemizí nikdy

V těchto obdobích obvykle v životech mnoha lidí přichází doba rekapitulace. Svůj život prožívají víc pod tlakem, výzvou a určitými očekáváními, která se více či méně naplňují. Proč je toto období života pro někoho těžší a jak se v těchto obdobích žije?
svetzeny.cz

Zdá se to jako hodně, ale ..

.. vše je o kompromisech. A v manželství jsou to často právě kompromisy, které tvoří základní stavební kámen. Protože neexistují dva lidé s identickým smýšlením a stejnými představami. Jestliže má na vás muž nároky a představy o tom, jaká byste měla být v jeho ideálním světě, svěřte se mu se svými představami také. Společně dojdete ke kompromisům, které budete oba respektovat a na kterých budete stavět dlouholeté a spokojené manželství.

Ideální manželka podle mužů
Zdroj článku