Přejít k hlavnímu obsahu

Ideální manželka podle mužských představ: Krása rozhodně není tím nejdůležitějším

Info ikona
Ideální manželka

Být ideální ženou pro svého partnera se může zdát jako snadná disciplína. Vždyť jste se přeci do sebe kdysi zamilovali, byla mezi vámi jiskra a jevila jste se mu jeho ideální partnerka do života. Při vstupu do manželského svazku ale očekávání vašeho partnera mohou být trochu odlišná. Jak být tou ideální manželkou, abyste udržela krásný a harmonický vztah i po letech?

Kočičí žena kdysi bývala neskutečně bohatá a krásná. Dnes pobírá sociální dávky

svetzeny.cz

Existuje vůbec ideální prototyp?

Podle několika průzkumů ideální prototyp ženy zkrátka neexistuje. Každý muž má přirozeně jiné představy, protože je každý z nás individuál. Nemůžeme tedy stoprocentně určit podobu ideální manželky, nicméně v několika bodech se drtivá většina mužů shoduje.

Dejte mu prostor

Mějte na paměti, že vstup do manželství neznamená, že od této chvíle muž patří pouze vám. Nechte mu prostor a svobodu - tu si totiž většina mužů vyprošuje. Nechte ho jít s kamarády na pivo, na kulečník, nebo třeba na hokej. I když se vám to nelíbí, nechte si připomínky k tomu pro sebe. Někdy je to opravdu těžké, protože bychom byly radši, aby byl muž s námi večer doma místo toho, aby jej trávil s partou kamarádů. Muži obecně mají rádi svou svobodu a neradi se cítí být v pasti. Tento fakt je třeba akceptovat a sžít se s ním.

Studie: Jak předejít nevěře?

svetzeny.cz

Navařeno, naklizeno..

Ačkoliv žijeme v moderní době, kde je ženská emancipace velkým tématem, ve společnosti stále přežívá utkvělá představa o tom, že by právě žena měla být primárně ta, která se stará o domácnost a o to, aby bylo každý den doma navařeno. Muži často přehlíží fakt, že domácí práce jsou také práce a berou to jako samozřejmost, která se od žen očekává. Bohužel, i tento faktor je mnohdy klíčem ke šťastnému manželství. Být dokonalou hospodyňkou, která se stará o domácnost a děti, každý den vaří a uklízí je bohužel často tím, co se od nás, žen, očekává.

Fyzický kontakt je důležitý

V některých případech dlouholeté soužití partnerů vede k tomu, že fyzický a sexuální život mezi nimi již není takový, jako býval. Jiskra, která mezi vámi byla dříve tak žhavá, jakoby postupně vyhasla. Na fyzickém kontaktu mezi partnery je třeba průběžně pracovat. I ten je totiž, dle spousty mužů, klíčovým faktorem ke šťastnému manželství. Možností je spoustu, nebojte se vyjít ze své komfortní zóny a objevovat nové věci. To je návod k tomu udržet v manželství tu správnou jiskru a uspokojit tak sebe i svého muže.

Psychologie: Nejtěžší životní zkouška přichází mezi 30. a 40. rokem. Šance na změnu nemizí nikdy

svetzeny.cz

Zdá se to jako hodně, ale ..

.. vše je o kompromisech. A v manželství jsou to často právě kompromisy, které tvoří základní stavební kámen. Protože neexistují dva lidé s identickým smýšlením a stejnými představami. Jestliže má na vás muž nároky a představy o tom, jaká byste měla být v jeho ideálním světě, svěřte se mu se svými představami také. Společně dojdete ke kompromisům, které budete oba respektovat a na kterých budete stavět dlouholeté a spokojené manželství.

Zdroj článku