Přejít k hlavnímu obsahu

Studie: Americký odborník prozradil, proč podvádíme ve vztazích. Nejde pouze o chtíč nebo nedostatek libida

Info ikona
Nevěra

Podvádění ve vztazích je něco, s čím se, bohužel, setkáváme velmi často. Ať už se týká nás, někoho nám blízkého, nebo někoho, koho známe z médií, jedná se o věc, která je pro většinu z nás neakceptovatelná, a přesto se stále děje. Toto téma ve své studii otevírá americký vztahový poradce a odhaluje „spouštěče nevěry“.

Skutečný příběh luxusní společnice (2.díl): Jaké typy mužů si objednávají společnice - Požitkář

svetzeny.cz

Podvádění je narušení, či naprosté zničení důvěry, kterou ke své druhé polovičce máme. První impuls k samotnému podvodu se ale rodí v myšlence na něj. Americký licencovaný odborný poradce Myron Nelson ve své studii analyzuje několik spouštěčů, které k myšlenkám na podvádění vedou.

1. Přemýšlet o podvádění a podvádět jsou dvě různé věci

Na začátku je důležité zmínit fakt, že podvádět a pouze přemýšlet o podvádění, jsou dvě odlišné věci. Kde se tyto myšlenky rodí? Může se jednat třeba o situaci, kdy se jeden k partnerů cítí být v pasti, nedoceněný, nevyslyšený, nebo nerespektovaný. Zároveň zmiňuje fakt, že muži často nejsou psychologicky stavění tak, aby zcela porozuměli svým emocím a problémům.

2. Balanc ve vztahu je důležitý

Ve vztahu se často jeden z partnerů může cítit utlačovaný, nedocenění, a nebo necítí dostatečné množství respektu, který si zaslouží. Muži jsou na tento faktor obzvláště citliví. Místo toho, aby jejich emoce sami v sobě zpracovali a se svým protějškem je komunikovali, hledají různé cesty jak dosáhnout toho, aby byli spokojení. V tomto momentu v mnoha případech přichází právě myšlenky na podvádění. Myslete tedy na to, že komunikace ve vztahu hraje velmi důležitou roli, ptejte se na to, jak se váš partner cítí, jestli je spokojený a případně společně prodiskutujte možná řešení.

3. Fyzický kontakt je třeba

Lidé jsou přirozeně vyvinutí tak, že zkrátka potřebují cítit fyzický kontakt jiných osob. Ať už je to jen obyčejné objetí, či pohlazení, hraje to opravdu velkou roli. Myron Nelson ve své studii přisuzuje této potřebě počátky již v raném dětství člověka. Odkazuje se na fakt, že aniž by to naši rodiče tušili, jsou to ve většině případů právě oni, kteří v nás vytvořili spojení mezi pochvalou a fyzickým kontaktem. Za dobře odvedenou práci - ať ve škole, nebo doma, jsme dostali více pozitivní náklonnosti ve formě objetí, pohlazení a podobně. Když tento příklad převedeme do dospělého života, kde cítíme, že za dobře odvedenou práci nemáme dostatek fyzické náklonnosti svého partnera, může to vést k myšlenkám na nevěru. Máme totiž pocit, že to, co nám chybí, najdeme právě v té další osobě.

Test: Odpovězte na tři jednoduché otázky a odhalte, jaké je vaše pravé já, a co je pro vás v životě opravdu důležité

svetzeny.cz

4. Jak takovým myšlenkám zabránit?

Komunikace ve vztahu je klíčová a nikdo z nás tomu druhému nevidí do hlavy. Zaměřte se na to, abyste se svým partnerem pravidelně diskutovala, jestli jste ve vztahu oba spokojení. Přimějte ho se emocionálně otevřít a sdílet s vámi své myšlenky a pocity. Vztah je o práci dvou lidí a je potřeba mu vždy dávat 100%. Zaměřte se také na dostatek fyzického kontaktu. Proberte, co od sebe navzájem očekáváte a co vám vyhovuje. Tímto způsobem rozhodně eliminujete myšlenky na podvádění, protože vše, co hledáte, najdete právě ve svém partnerovi.

Zdroj článku