Přejít k hlavnímu obsahu

Svatební koordinátorka promluvila: Nevěsty, nejčastěji děláte těchto 5 zásadních chyb, které pokazí celou svatbu!

Info ikona
Svatba

Svatební sezóna se blíží, a tak většina nevěst už dokončuje přípravy na svůj velký den. Každá nevěsta chce, aby její svatební den byl výjimečný a pokud možno dokonalý. Zkušená svatební koordinátorka Jen Glantz popsala, jaké nejčastější chyby nevěsty dělají. Poučte se z nich a mějte svatbu, na kterou budete rádi vzpomínat.

1. Očekáváte, že všechno bude naprosto perfektní

Vaši svatbu jste si vysnili do nejmenších detailů, máte jasnou představu o tom, co budou mít na sobě svatební hosté, jak přesně bude vypadat výzdoba a sestavený časový harmonogram dne. Dle svatební koordinátorky Jen Glantz děláte velkou chybu, pokud se příliš upínáte k představě dokonalé svatby. Z její zkušeností vyplývá, že nikdy není naprosto vše dle představ. Pro web Insider řekla: „Říkám každému klientovi, který si mě najme, že žádná svatba není dokonalá, vždy se něco pokazí, ale nenaslouchají mým radám. Poté začnou panikařit, když prší, nebo jsou květiny o dva odstíny světlejší, než chtěli. Žádná oslava ani plán není dokonalý. Moje nejlepší rada tedy je začít svatební den s vědomím, že vše nepůjde přesně podle jejich představ.“

Info ikona
Svatební kytice

Nejkrásnější svatební šaty pro rok 2021: Odhalená ramena, návrat devadesátek i udržitelnost

svetzeny.cz

2. Utratíte hodně peněz za nepotřebné věci

Každá nevěsta samozřejmě chce, aby byl svatební den tím nejhezčím v jejím životě. A tak neváhá do svatby investovat nemalé peníze. Navíc cokoliv označené jako „svatební“, bývá dvakrát tak drahé. Koordinátorka Jen Gantz radí, abyste se vždy snažili při zařizování svatby zachovat chladnou hlavu a říct si, co skutečně potřebujete, a co už je zbytečnost. Uvádí i konkrétní příklady, například jedna její klientka utratila horentní sumu za květinovou výzdobu, přičemž květiny byly rozmístěny i v tmavých koutech prostoru, takže nebyly ani dobře vidět, ukázalo se to jako zbytečná investice. Také varuje před častou chybou utratit za svatbu více, než vám dovoluje váš rozpočet, má zkušenosti i s klienty, kteří se kvůli svatbě dostali do finančních problémů. Jejím doporučením je spíš investovat do drobností, které vaši svatbu udělají hezčí. Může to být třeba vtipná svatební tombola, která vás vyjde na pár korun, nebo drobný dárek pro svatebčany, který bude sloužit jako památka.

3. Něco před partnerem tajíte

Poslední, co byste na svatbě chtěli, je to, aby vaše tajemství vyplavalo na povrch v průběhu svatebního dne, kdy jej prokecne někdo z podnapilých hostů. Jen Gantz důrazně radí, abyste si vše vyříkali a vyřešili před svatbou. Dle ní občas páry v nadšení z plánované svatby zapomínají řešit důležité věci ve vztahu. Pokud má jeden ze snoubenců nějaké tajemství, které se bál říct partnerovi, bude ve svatební den o to nervóznější.

Info ikona
Svatební kytice

4. Necháte se natlačit do něčeho, co nechcete

Velmi častá chyba je, že se snoubenci nechají natlačit do něčeho, co ve skutečnosti sami nechtějí. Typicky je například rodina nutí do velké svatby, na které bude i prateta z pátého kolene, přitom oni by se raději vzali v menším počtu na louce. Pamatujte, že je to váš den! Naučte se říkát ne, věci si dobře promýšlejte. Nepodléhejte citovému vydírání, jinak budete jednou litovat, že váš svatební den nebyl dle představ.

5. Váš svatební den si více užijí hosté než vy

Toto se bohužel na svatbách děje stále často. Hosté se skvěle baví, zato svatebčané mají na konci dne pocit, že si svůj den ani neužili, protože se pořád starali o hosty a zábavu. Radši nedojedí svatební dort, než by hosty nechali čekat. Ti, kteří by si svatbu měli užít především, jsou svatebčané. Pokud jsou vaši hosté skuteční přátelé, věřte, že se nezblázní z toho, že se posune časový harmonogram, nebo na vás budou muset čekat během svatebního focení.

Svatební horoskop pro rok 2021. Na kdy svatbu naplánovat podle hvězd a čemu se vyhnout?

svetzeny.cz

Covid svatby změnil. Takto vypadají trendy na rok 2021

svetzeny.cz