Přejít k hlavnímu obsahu

Doporučení svatebních koordinátorek: Tohle je 5 nejlepších nápadů, které váš den D učiní dokonalým

Info ikona
svatební tipy

Svatební sezóna je v plném proudu, a tak většina nevěst už dokončuje přípravy na svůj velký den. Každá nevěsta chce, aby její svatební den byl výjimečný a pokud možno dokonalý. Zkušené svatební koordinátorky doporučují, abyste se zamysleli nad těmito pěti skvělými nápady, které váš velký den učiní dokonalým.

1. Společné jídlo předtím, než to všechno vypukne

Svatba je velmi náročná záležitost. Mnohdy se stává, že novomanželé jsou tak vytíženi tím, aby bavili hosty a věnovali se organizaci, že pokud není klasický oběd, nestíhají si ani nic dát z rautu. Nemají ani chvilku pro sebe. Proto svatební koordinátorka s více jak čtyřletou zkušeností navrhuje, aby si pár společně užil společné jídlo v soukromí ještě předtím, než vše vypukne. Je to záležitost na 10 až 15 minut a pár díky tomu bude více psychicky v pohodě.

2. Poslední tanec večera

Tradici s prvním tancem dodržují téměř všichni novomanželé, ale Sarah Wintersteen doporučuje zařadit i poslední tanec večera po setmění. Na konci večera se všichni hosté shromáždí venku, kde je bude čekat velkolepé zakončení večera. Novomanželé se užijí poslední romantický tanec, celou záležitost lze ještě doplnit o prskavky či ohňostroj. Krásné a dojemné zakončení svatebního dne. Svatební koordinátorka říká, že pro většinu párů to byla nejlepší část svatby.

Info ikona
Svatební tanec

3. Proslov s přípitkem už během obřadu

Svatební proslov je již tradicí, nemá sice žádná pevně stanovená pravidla, ale obvykle jej pronáší hned několik řečníků před zahájením svatební hostiny. Obvykle první mluví otec nevěsty, který vyzdvihuje kvality nevěsty, potvrzuje její předání do rukou ženicha a žehná novomanželům. Po rodičích má pak příležitost promluvit ženich či svědci. Svatební projev svědků obvykle bývá vtipný a poutavý. Sarah Wintersteen však radí, abyste zvážili, zda projev tatínka nevěsty nezakomponovat už do svatebního obřadu. Prý je takový projev emotivnější a nic jej neruší. V restauraci se totiž často stává, že personál už chystá svatební hostinu, a tak se ozývá cinkání vidliček nebo na místě už pobíhá personál připravující raut – to vše jsou rušivé elementy.

Info ikona
Novomanželé

4. „Dokumentátor“ svatby z řad hostů

Na téměř každé svatbě mají novomanželé zaplaceného fotografa, který zachytí ty nejdůležitější a nejkrásnější momenty z celé svatby. Sarah Wintersteen však také doporučuje, abyste někoho z hostů pověřili tím, aby fotografoval a točil „střípky“ ze svatby, vzniknou tak krásné autentické momentky a videa. Fotograf zkrátka nemůže být všude, a takto budete mít další pěknou vzpomínku na váš velký den. Nehledě na to, že na výsledné fotografie se čeká poměrně dlouhou dobu, takto budete mít ihned k dispozici snímky, které můžete umístit na sociální sítě.

Info ikona
Svatební party

5. Focení před obřadem

Focení před obřadem neboli „first look“je v poslední době čím dál tím více populární. Je to výhodné hned ze dvou důvodů. Za prvé, ještě je dostatek času a snoubenci nebývají tolik nervózní, v klidu se mohou nechat vyfotografovat bez toho, aby se stresovali tím, že na ně hosté dlouho čekají. I pro hosty je to lepší, protože stráví s párem více času. Proto svatební koordinátorka Danielle Fox jednoznačně doporučuje zvážit tuto variantu.