Přejít k hlavnímu obsahu

Covid svatby změnil. Takto vypadají trendy na rok 2021

Nový rok, nové trendy. Svatební průmysl je neutichající a nevěsty netrpělivě očekávají, co s sebou nový rok přinese. Pandemie změnila pohled nejen na svět, ale i na svatby. Střídmější, klidnější a především méně početná svatba se odrazila i v trendech letošního roku.

Buďme upřímní. Trendy, které vidíme a co nám povolí rok 2021, mohou být dvě naprosto odlišné verze. Nevíme, jak bude vypadat zbytek měsíce, natož zbytek roku. Co víme jistě, že svatby v roce 2021 budou jednoduše jiné! V letošním roce uvidíme páry, které svoji svatbu pojímají více osobně, kladou důraz na obřad a snaží se hosty skutečně zahrnout do zážitku svatby.

Všední den svatby

V tomto okamžiku mají provozovny velmi omezenou kapacitu. Svatba ve všední den může budoucím manželům umožnit, aby se vzali na svém místě snů a najali si přesně ty osoby, které si vysnili. Od cateringu, přes kapelu, až po již zmíněné místo. Mavíc u svateb ve všední den existuje ještě jedna výhoda, kterou ocení každý pár – výhodnější cena!

Udržitelnost

Lidé si více uvědomují svoji stopu než kdy dříve. A jak se digitální pozvánky a virtuální oslavy stávají populárnějšími, postupně mizí posílání pozvánek poštou a přehnané plýtvání.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější svatební šaty pro rok 2021: Odhalená ramena, návrat devadesátek i udržitelnost

Od odvážných ramen po hravé výtisky – to jsou trendy, které se budou týkat nevěst v roce 2021. Co dalšího si připravili módní návrháři? Svět ženy bude vaším průvodcem.
svetzeny.cz

Oblečení ne na jedno použití

Kdo z nás si pamatuje, že měla naše maminka nebo babička svatební šaty ve skříni na památku? To už je zřejmě navždy minulostí. Pokud si šaty nevěsta nepůjčí, může zvolit střídmější variantu a šaty potom vynést ještě několikrát na odiv. Od kousků, které lze nosit několika způsoby, až po šaty, které lze přizpůsobit jinému vzhledu, je právě teď v módě název hry přizpůsobivost.

Mikro svatba

V letošním roce zaznamenáváme nárůst mikro svatby , neboli intimní svatby s méně než 50 hosty. Tento nový trend má mnoho kladných stránek, od zaměření na přítomnost až po celkovou atmosféru akce, která může být osobnější a emotivnější - zejména v takové nejisté době.

Když mini, tak všude

Trendem jsou i mini svatební dorty. Nejen, že každý host dostane svůj vlastní dort, zároveň jde i o hygieničtější a originálnější verzi.