Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat, že žena ztrácí definitivně zájem o svého partnera: Jasné známky toho, že se blíží konec

Info ikona
Proč ženy ztrácí zájem

Ženy sice své emoce dávají najevo více než muži, ale pokud jde o rozhodnutí udělat v životě razantní změny, trvá jim to obvykle déle. Pak to ale bývá často definitivní. Dalo by se říci, že to vypadá, že se pořád nic neděje, jen si žena sem tam postěžuje, ale vlastně je klid. Tedy z pohledu mužů. Jestliže partner ženu nevyslyší, najednou se pak diví. Je proto dobré všímat si toho, jak se žena chová. jaká jsou varovná znamení toho, že žena ztrácí o soužití s partnerem zájem?

Proč ženy ztrácí zájem

Muži si obvykle změn nevšímají, nemají pocit, že se děje něco špatného a najedou, když je žena postaví před hotovou věc, jsou překvapení a šokováni. “Někdy lidé ztratí zájem s někým chodit, protože pro ně není vhodné načasování” popisuje ve svém článku pro psychologytoday.com Kelly Campbell, Ph.D., profesorka psychologie. To je ale jen jeden z důvodů rozchodů. Ženy čast nejsou po boku mužů spokojené delší dobu a dávají to muži najevo. Jenže zbytečně. Jaké jso pak důvody, které vedou k tomu že dá žena partnerovi sbohem? 

Nedostatek pozornosti

Začít to může nenápadně, partner dá přednost jednou, dvakrát kamarádům, sourozencům nebo práci. Nezajímá ho, že měli s partnerkou něco v plánu nebo že ona si přála prostě jen strávit společně čas.  Neupřednostnění svého partnera a nedostatek pozornosti, žejména pokud se to děje častěji,  žena nese těžce, chce s partnerem přirozeně trávit volný čas a mrzí ji, že tomu tak není. Po čase však tuto situaci přijme za svou a už si volný čas zařídí podle sebe, bez ohledu na partnera.

Intimnosti nejsou na pořadu dne

Intimnosti jsou důležitou a nedílnou součástí každého vztahu a partnery spojuje. Někdy se může stát, že vlivem okolností není tolik času jako jindy, ale nemělo by to být pravidlem. Když zájem mužů o partnerku opadne a na intimní chvilky vám nezbývá čas, prostor nebo energie, je to na pováženou.Ženy se časem přizpůsobí a na aktivity v intimní oblasti rezignují. Toto je začátek konce

Ideální milenka podle mužů: 8 věcí, po kterých muži touží, nejsou jen o věku a kráse

V dnešní době není nevěra ničím výjimečným. Na otázku, proč se tak děje, vám asi nikdo nedá tu správnou a jedinou odpověď. Lidé podvádějí své protějšky z mnoha různých důvodů. Ponechme stranou nevěry žen a podívejme se na milenky. Jaká je ta ideální? Co od ní muži očekávají?
svetzeny.cz

Žena ztrácí zájem, když je zticha

Když žena ztrácí zájem o svého partnera, najednou už tu nejsou hádky a stížnosti. Je ticho. Muži si toho možná na začátku nevšimnou nebo jsou rádi, že mají klid. Jenže žena postupně omezí i komunikaci a omezí se jen na ty nedůležitější věci ohledně chodu domácnosti či rodiny. Nechce už probírat s to, že se něco děje, nechce už vztah řešit. Má pocit, že už udělala vše, co mohla. Prostě ztratila zájem a tím pádem nemarní čas a energii . Když se totiž diskutuje, je to známka totho, že je pořád ještě zájem něco změnit, ve vztahu je ještě nějaká energie a do jisté míry i vášeň, na druhém vám záleží. Kde už není zájem, není hádka ani komunikace.

Dochází témata k hovoru

Měli jste vedle sebe vždy partnerku, která vesele povídala, co se dělo v práci, co jí ten den potkalo, so jí udělalo radost, vyprávěla historky a neustále se něčemu smála? Najednou je to žena, která toho nemá moc co říct. Odpovídá jednoslovně, marně přemýšlí nad tím, jak komunikovat a poté postupně komunikace utichá. Není zkrátka téma k hovoru.

Všichni mají přednost

Byly doby, kdy byl partner tím, který měl přednost. Když žena ztratí zájem, pak muž snadno ztrácí to výsostné postavení. Už není na prvním místě, možná se neumístil ani v top 5 či top 10. Prostě mají u ženy přednost všichni ostatní - děti, rodiče, sourozenci, přátelé nebo i kolegové. 

Zdroj článku