Přejít k hlavnímu obsahu

5 tipů, jak si udržet muže a žít ve spokojeném vztahu

Žijete ve spokojeném vztahu a říkáte si, jak to bude dál? Vždyť všechno se přeci mění. Dost možná si pokládáte otázku, jak si muže udržet. Máme pro vás pár osvědčených tipů.

Měli byste vědět, že muži a ženy jsou relativně odlišní, pokud jde o komunikaci,” píše ve svém článku na webu frenchrelationshipexpert.com Alex Cormont, trenér lásky. Někdy mluvíme stejným jazykem, ale v podstatě si nerozumíme. Může se do vztahu vkrást stereotyp, problémy, které je těžké řešit, nepříjemné situace, které dva neumí společně řešit. Chcete svého partnera udržet ve střehu? Vyzkoušejte tipy, jak si udržet muže!

1. Jak si udržet muže: Nedokazujte, že jste lepší než on!

Soupeřit o to, kdo je ve vztahu lepší nebo horší není nejlepší. Proč musí mít jeden z vás navrch? Mnohem lepší je doplňovat se, vzájemně se podpořit. Každý člověk má své silné a slabé stránky. Partneři si vzájemně dovolují vyniknout. Není to o tom, že je jeden lepší než druhý. Pokud se snažíte partnerovi dokázat, že jste lepší, pravděpodobně to bude zdrojem hádek a neshod.

Je váš partner ten pravý? 5 varovných signálů, že není

Víte, že jste s tím správným člověkem? Stoprocentní jistotu asi nebudete mít nikdy, přesto však někdy vidíte věci tak, jak chcete. Růžové brýle mohou být ve vztahu poměrně dlouho a trvá, než lidé odhalí, jak to ve skutečnosti je. Jak poznat, že není ten pravý? Zaručený návod na to neexisujte, ale pár indicií by vám mohlo napovědět.
svetzeny.cz

2. Jak si udržet muže: Buďte trochu záhadná

Nemusíte partnerovi říct všechny detaily o tom, co se dělo na střední škole, na táborech, single dovolených, zkrátka ještě předtím, než jste se poznali. Důležité věci si určitě řekněte, sdílejte vzájemně informace, které budou mít pro vaši budoucnost zásadní vliv, ale jsou věci, které nemusíte nutně ventilovat.

3. Jak si udržet muže: Čas jen pro sebe

To, že je vám spolu dobře a rádi společně trávíte čas je moc fajn, užívejte si to! Nezapomeňte však také na své vlastní já, svou identitu. Udělejte si čas na sebe a na své přátele. Dopřejte si kávu s kamarádkou, jděte do kina, na dámskou jízdu. To samé platí pro vašeho partnera. Naplánujte si zkrátka čas s přáteli, každý odděleně. Získáte nové zážitky, energii.

4. Jak si udržet muže: Uvařte mu a hýčkejte ho

Říká se láska prochází žaludkem a je to svatá pravda. Muži milují jídlo, hlavně to domácí. Nemusíte připravovat žádné složité večeře o několika chodech. Spíš jde o to, aby měl pocit, že o něj pečujete a hýčkáte ho. Společné stolování je pak skvělou příležitostí, jak utužit vztah. 

5. Jak si udržet muže: Projevte zájem o jeho oblíbené věci

Muž vždycky ocení, když žena kvůli němu dělá kompromisy. Jděte s ním na túru do hor, fotbalový zápas, na dovolenou tam, kam chtěl jet on. Drobné kompromisy, které budete ve vztahu dělat oba dva vás budou těšit. Užijete si společný čas a navíc také zjistíte, že na vztahu chcete vzájemně pracovat a myslíte jeden na druhého.

Zdroj článku