Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se naučit číst druhým lidem myšlenky: Pozorujte tyto 4 věci

Nikdo nikomu do hlavy samozřejmě nevidí, ale říká se, že někteří lidé jsou jako otevřené knihy, ve kterých se snadno čte. Díky jednoduchým tipům se však můžete naučit číst i ve složitějších „knihách“ a odhalit tak, na co druzí myslí. Naučte se intuitivně vnímat myšlenky a pocity lidí, zvyšte svoji empatii a staňte se novodobým mágem, který vidí do lidské mysli.

Jak se naučit číst myšlenky z očí

Neexistuje samozřejmě nějaké kouzlo, díky kterému byste se někomu přímo podívali do hlavy a řekli, na co daný člověk zrovna myslí. Ale můžete si vytvořit jakési mentální modely, které vám umožní velmi dobře odhadnout, čeho se myšlenky člověka proti vám týkají a jaké pocity člověk zrovna zažívá. Tuto schopnost využijete napříč všemi sociálními skupinami, ať už při obchodních jednáních nebo třeba ve vztahu s partnerem. Čtení myšlenek totiž rozhodně nemusí být něco nekalého, zkrátka se jen dostanete na zcela jinou úroveň empatie. Velmi často se předpokládá, že ke čtení myšlenek vám postačí pouze se dlouze zadívat druhému do očí. Ve skutečnosti však musíte sledovat i ostatní pohyby těla nebo třeba tón hlasu. Nicméně se říká, že pokud vám druhý člověk lže, dívá se nalevo, nebo upřeně do očí, zatímco pravdomluvný hledá své vzpomínky očima napravo. Člověku, který lže, se také často „zamlžují“ oči a nepřirozeně mrká.

Vrásky vám prozradí, zda je úsměv skutečný

Určitě znáte situace, kdy se nuceně usmíváte, zatímco se ve vás bouří negativní emoce a člověka před vámi byste nejraději neviděli. Všímejte si, jak pracuje váš obličej. Nejlépe uvidíte změnu před zrcadlem, kde si zkuste představit osobu, kterou nemáte rádi, ale ze zdvořilosti se usmíváte. Pozorujte vaše oči, které bývají při falešném úsměvu nehybné a netvoří se kolem nich vrásky. Pak si představte někoho opravdu milého. Vidíte ten rozdíl? Pozorujte u ostatních, jak pracují při konverzaci s vámi jejich oči. S upřímným úsměvem se totiž usmívají i oči. Falešné emoce se mohou projevovat i tak, že člověk před vámi zapojuje více jednu stranu obličeje.

"Můj manžel má profil na seznamce, přitom máme hezké manželství," pláče Denisa. Terapeutka radí, co dál

Zjištění, že partner dělá něco, co vám přijde za hranou, je obvykle šokující. Žijete s pocitem, že manželství je v pořádku, ale najednou zjistíte, že je to trochu jinak. Najít profil svého partnera na online seznamce si nepřeje asi žádný z nás. Tento problém právě řeší dvaačtyřicetiletá Denisa, která aktivity svého muže náhodou odhalila. Nechápe to, vždyť mají hezké manželství.
svetzeny.cz

Nervozitu poznáte podle obličeje i rukou

Asi nejběžnějším projevem nervozity je třes rukou, rozechvělý, koktavý či nejistý hlas, zarudnutí v obličeji nebo naopak velmi bledá tvář. Ale o nervozitě svědčí i zatnutá čelist, která znamená, že člověk před vámi zrovna přemýšlí o něčem stresujícím. Ať už se totiž snaží zakrývat svoji nervozitu jakkoliv, zatínání čelisti je podvědomý pohyb. Velmi dobře poznáte nervózního člověka i při zvedání rukou. Pokud se hlásí člověk o pozornost s rukou pod úrovní hlavy, nejspíš se jedná o nervózního a nesmělého jedince nebo introverta. Pokud má hlavu vysoko nad hlavou, je si jistý a jedná se pravděpodobně o extroverta.

Sledujte, jak jsou otočeny dlaně

Gesta rukou jsou pochopitelně často velmi výmluvná. Někdy jsou to však jenom drobnosti, které vám mohou napovědět, v jakém rozpoložení se nachází člověk před vámi. Pokud jeho dlaně směřují dolů, obvykle si je jistý, stojí si za svým nebo něco požaduje. Pokud jsou jeho dlaně otočeny směrem nahoru, je nejistý, rozpačitý nebo chce něco navrhnout či se na něco zeptat.

Zdroj článku