Přejít k hlavnímu obsahu

Některá znamení jsou chorobnými lháři: Nikdy byste neměli věřit Štírovi ani Vodnáři. Kdo další často lže?

Info ikona
Horoskop

Snad každý už někdy alespoň trošku v životě zalhal. A kdo říká, že ne, tak lže. Někdo například zalže neúmyslně ve chvíli, kdy ještě v hlavě pořádně nestihne zpracovat odpověď na pokládanou otázku, ale jeho ústa odpovídají mnohem dříve. Tuto situaci zná mnoho lidí a je pochopitelná. Jedno je ale jisté, najdou se i jedinci, kteří lžou častěji. Nemusí být přitom zlí, nebo vám schválně něco tajit. Když už ale lžou, jsou v tom věrohodní a přesvědčiví. Koho z přesvědčivých lhářů jen tak neprokouknete?

Lidé narození v těchto hvězdných znameních sice nelžou rádi, ale přesto se ke lhaní často uchylují. Některé okolnosti je totiž dostávají do situací, ze kterých jinak než lží vybruslit neumí. Nejste náhodou mezi nimi? Zjistěte, zda v těchto lidech nepoznáte sebe nebo někoho ze svého okolí. Tohle jsou nejpřesvědčivější a nejčastější lháři z celého zvěrokruhu.

Štír

Štíři se lidem neustále snaží neupřímně a falešně vlichotit. Pravděpodobně vám říkají pouze to, co od nich chcete slyšet. Rozhodně ale ne to, co si opravdu myslí. A není pochyb o tom, že to někdy bývá i přesně pravý opak toho, co vám zrovna říkají. A to je kamenem úrazu mnoha vztahů Štírů. Štíři navíc rádi překrucují pravdu jenom kvůli tomu, aby na sebe stáhli pozornost. Rčení kam vítr, tam plášť je v případě Štírů skutečně trefné. Ti totiž neustále mění strany i lidi podle toho, kteří se jim zrovna víc hodí.

Červencový superúplněk v Kozorohu vás vyzývá k převzetí odpovědnosti za vaše životy. Najděte vnitřní sílu!

svetzeny.cz

Lžou beze strachu a studu. Přátelé střídají jako ponožky, podle toho, kterým z nich se zrovna více daří, a ze kterých Štírům něco kápne. I ta nejtemnější tajemství Štíři rádi obrací pouze a jenom ve svůj prospěch. Právem tak patří mezi nejméně důvěryhodné znamení zvěrokruhu vůbec. Jejich vypočítavá hra a schopnost manipulace si nebere žádné servítky. Štíři svými lžemi navíc často a zcela záměrně obrací lidi proti sobě. Díky mistrným a neprohlédnutým lžím a změn názorů podle potřeby jsou Štíři častými spouštěči hádek a konfliktů. Navíc ani nepoznáte, že za nimi na svém začátku stál právě Štír.

Rádi svými častými a neprohlédnutelnými lžemi zachraňují sami sebe, naopak druhého bez špetky zardění udělají špatným v očích celého svého okolí. Trpělivě čekají, aby upravenou verzi příběhu použili proti vám v té nejméně vhodné chvíli, což vás může s okolím znepřátelit. Právě z těchto důvodů nebývají Štíři zrovna lidmi, na které byste se mohli v nouzi spolehnout.

Čínská numerologie: Čísla 1, 4, 5 a další nosí smůlu. Zjistěte, zda máte vepsané nešťastné číslo v datu narození i vy

svetzeny.cz

Blíženci

Blíženci patří mezi nejpřizpůsobivější znamení zvěrokruhu. A je tomu tak i v případě lhaní. Pravdu dokáží Blíženci dokonale změnit během mrknutí oka. Je to pro ně zkrátka snadné. Lžou, ale zároveň nechtějí, abyste na to přišli, protože by to zkazilo jejich pověst a oblíbenost. Když je budete chtít usvědčit ze lži či pomluvy, budou se vám vyhýbat.

Blíženci se umí perfektně proměňovat a za každou cenu se vyhýbají konfrontacím. Jsou totiž společenští a ve svém okolí bývají velice oblíbení, proto si snaží udržet svůj status nejoblíbenější a nejvíce přátelské osoby v celém okolí za každou cenu. Nesnesou kritiku ani špatné renomé, protože jsou povrchní a záleží jim na tom, jak působí na své okolí. Oficiální vizitka lháře by jim tedy rozhodně vadila a v žádném případě by neprospěla jejich sociálním kontaktům.

Vodnář

Důvody lhaní Vodnářů bývají trochu jiné, než u ostatních znamení. Zatímco jiní totiž lžou většinou kvůli sebeobraně či ze strachu, Vodnáři mají ke lhaní úplně jinou motivaci. Nejčastěji se ke lži uchylují z nudy, jen tak pro zábavu. Pro intelektuální Vodnáře bývá někdy velice obtížné se zabavit. Jenom tak je něco nezaujme, ani nepobaví.

Věk je jenom číslo? Pro Kozorožky určitě. Která další znamení stárnou s grácií?

svetzeny.cz

Spoustu toho už díky své zvídavosti slyšeli, četli i poznali. A právě proto hledají jinou zábavu v podobě vymýšlení si barvitých příběhů a neskutečných zážitků, které se ale nikdy nestaly. Vodnáři dokáží vést celé vymyšlené rozhovory, aniž by dali jakkoliv najevo, že jejich historky nejsou skutečné. Vymýšlí si navíc i o osobách, se kterými mluvili a o místech, která údajně navštívili. Vodnáři se ale při svých lžích také snadno prozradí, protože rádi přehánějí. Někteří lidé jim z těchto důvodů raději rovnou ani neuvěří.

Zdroje: astrotalk.com, yourtango.com, timesofindia.indiatimes.com