Přejít k hlavnímu obsahu

Páni mají radši blondýnky… ale žení se s brunetkami! Je to pravda?

Název známého filmu se sexsymbolem Marilyn Monroe blondýnky a brunetky jasně rozděluje. Platinová herečka díky své barvě vlasů určitě neměla o muže nouzi (a nejen díky ní), ale platí i ve skutečném životě, že mužům se víc líbí blondýnky?

Neplatí! Jisté je, že vlasy hrají v ženské přitažlivosti značnou roli. Rozhodně mají být zdravé, lesklé, upravené... A jasně definovaná (nikoli neurčitě myší) barva je také důležitá – z toho ostatně profituje kosmetický průmysl možná víc než z omlazujících přípravků. Blondýnky, které se obecně považují nejen za hrdinky jistého druhu anekdot, ale také za sexy symboly, však v anketách prováděných mezi muži nevítězí.

Brunetky jsou lepšími milenkami

Jeden z posledních průzkumů odhalil, že velká většina „pánů tvorstva“ (téměř 60 %) dává přednost brunetkám – považuje je obecně za lepší milenky i partnerky pro život. Blondýnky si v této anketě vedly mnohonásobně hůř – přednost (a to i v sexu) jim dává jenom necelých 20 % pánů. O černovlásky a zrzky byl mezi oslovenými ještě menší zájem – možná je to také tím, že dam s přirozeně černými nebo zrzavými vlasy je vůbec v naší populaci dost málo...
Ačkoli v anketách převažují muži, kteří tvrdí, že se jim víc líbí dámy s delšími vlasy, v praxi to neplatí. Zvláště proto, že kratší sestřih od jistého věku omlazuje, a mladší vzhled je pro ně důležitější než délka vlasů.   

Vnitřní krása: co muže přitahuje

Na takzvanou vnitřní krásu bohužel mnoho mužů nenachytáte. I ti, co po ní touží a časem ji dokážou ocenit, ji obvykle ve fázi svádění nedokážou ani rozpoznat. Avšak jsou vlastnosti, které většina mužů hodnotí jako přitažlivé a žádoucí, a naopak dokáží říct, jaké chování u žen nesnáší.

Co přitahuje:

Veselost, optimizmus, usměvavost, schopnost zvládat životní trable, málomluvnost, tolerantnost, hravost, empatie, přirozená bystrost.

Co odrazuje:

Upovídanost, ukňouranost, urážlivost, hádavost, přísnost, unylost/nudnost, přehnaná ambicióznost

Foto: archiv (1)