Přejít k hlavnímu obsahu

7 tipů, jak vydržet v práci po probdělé noci

Celou noc jste oka nezamhouřily a ještě musíte vstávat brzo do práce? S těmito triky zapomenete, že jste místo sladkých snů nepřetržitě počítaly ovečky...

Střídavá sprcha

Při ranní sprše je nejlepší střídat horkou a studenou vodu. Horká voda rozšiřuje tepny a rozproudí krev. Studená voda zase způsobí, že se tepny stáhnou a krev se dostane do vnitřních orgánů. Díky tomu probudíte organismus a vaše pokožka bude krásně vypnutá. Stačí 30 vteřin až minuta a hned se budete cítit svěží! 

 

Éterické oleje povzbudí

Oleje stimulují naše čichové nervy a dodávají energii. Kápněte si na zápěstí trochu éterického oleje z rozmarýny nebo máty peprné a několikrát k němu přivoňte. Pomoct může i čerstvá snítka rozmarýnu. Pozor si dejte na levandulový olej, ten vás naopak pomalu ukolébá ke spánku...

Nechoďte si zdřímnout

V případě, že jste v noci nezamhouřily oka, nemůžete se dočkat, že si třeba po obědě na chvíli zdřímnete (pokud nejste zrovna v práci), anebo jakmile přijdete z práce. Tomu se zkuste ubránit. Když je člověk unavený, má tendenci upadnout do hlubokého spánku a tím se naruší celý biorytmus. Možná samy znáte pocit, že se po zdřímnutí cítíte často hůř než předtím. Zkuste se nějak zaměstnat během dne a večer jděte do postele dřív.

Dostatečně pijte

Pokud tělo není dostatečně hydratováno, budete o to více pociťovat nedostatek spánku. Pijte co nejvíce vody to půjde, vyhnete se bolesti hlavy, nevolnosti a únavě.

Sluneční brýle nechte doma

Máte pocit, že každou chvíli usnete a vaše kruhy pod očima nezakryje ani sebelepší make-up, tak nasadíte sluneční brýle. To ale není nejlepší nápad. Sice nebudete mžourat do sluníčka jako sova, ale zároveň budou tmavá skla vašemu tělu vysílat signál, že se blíží čas jít do postele. Když sluníčko přímo dopadá na vaši tvář, produkce hormonu melatoninu, potřebnému ke spánku, je potlačena a pomůže vám to přežít den.

Nepijte kávu

Myslíte, že vás káva probudí? Chyba. Kofein je pro tělo příliš stimulující a ve výsledku se budete cítit ještě unavenější. Místo toho si uvařte zelený čaj, který dodá tělu potřebné antioxidanty (a stejný tip platí, pokud máte kocovinu).