Přejít k hlavnímu obsahu

Ohromující příběh Shanti Devi: Indická holčička, která si údajně pamatovala detaily ze svého předchozího života

Příběh, který dokázal zmást celý svět vypráví o neobyčejné Shanti Devi, mladé dívce, která si údajně pamatovala všechny detaily ze svého minulého života. Jedná se o narafičený příběh nebo o důkaz fungování reinkarnace? Více se dozvíte v dnešním článku.

Shanti Devi se narodila 11. prosince 1926 a zemřela 27. prosince 1987. V údajném minulém životě byla známá jako Lugdi Devi (18. ledna 1902 až 4. října 1925), tvrdila, že si pamatuje svůj předchozí život a stala se předmětem výzkumu reinkarnace. Když jí byly pouhé čtyři roky, začala Shanti svým rodičům vyprávět děsivě konkrétní detaily o svém předešlém životě, ve městě vzdáleném 75 mil od místa, kde se narodila. Šlo o místo, které předtím nikdy nenavštívila.

Potvrzení existence reinkarnace?

Náboženství a filozofie se již dlouho zabývají možností existence duší, ale teprve tvrzení mladé dívky jménem Shanti Devi z indického Dillí přineslo ve 30. letech 20. století poměrně přesvědčivé argumenty pro reinkarnaci. Krátce poté, co se naučila mluvit, vyprávěla Devi rodičům o svém minulém životě. Jednoduché události v ní vyvolávaly vzpomínky na její minulý život. Shanti nakonec rodičům sdělila, že její předchozí jméno bylo Lugdi a že zemřela krátce poté, co v říjnu 1925 porodila svého syna. Přidávala podivné podrobnosti o svých porodních bolestech a chirurgických zákrocích, které v minulém životě prý podstoupila. Zdálo se, že taková fakta nemohlo vymyslet ani to nejbujnější představivost.

Info ikona
Malá indická dívka Shanti

Ve škole vynikala

Když nastoupila do první třídy, mnozí učitelé se divili, kolik toho o světě a historii zná, dokonce z koutů světa, které nikdy nenavštívila. Když prozradila jméno svého bývalého manžela, rodina byla šokována zjištěním, že je stále naživu a žije přesně tam, odkud Shanti uvedla, že pochází. Začala také vyprávět o svém manželovi, obchodníkovi, jehož jméno odmítala prozradit, dokud jí nebylo asi 9 let. Rodičům však řekla, že byl vysoký, na levé tváři měl bradavici a nosil brýle na čtení.

Info ikona
Kdo byla Shanti Devi?

Navzdory jejího vyprávění to rodiče stále považovali za pouhou dětskou hloupost. Když však Devi prozradila, že její manžel se jmenoval Pandit Kedarnath Chaube, zvaný též Kedar Nath. Jejich rodinný přítel se rozhodl zjistit, zda je na jejích slovech něco pravdy a napsal Chaubemu dopis, kde si nechal ověřit veškeré informace, které Devi pověděla. K jeho překvapení mu vše Chaube potvrdil a dohodli se společně, že Shanti vyzkouší a místo sebe poslal svého bratrance. Devi se však nenechala zmást a ihned poznala, že jde o Chaubeho bratrance. Pak konečně mohla navštívit svou minulou rodinu a syna, jehož v minulém životě porodila. O něco později se Shanti setkala i se svými předchozími rodiči, které dokázala najít ve skupině asi padesáti osob. Dívka si s překvapivými detaily vybavovala všechny obchody a ulice v tomto městě. Po delším rozhovoru se Shanti musel Chaube uznat, že se jedná opravdu o jeho reinkarnovanou ženu, která před 9 lety zemřela.

Mohlo by se vám líbit

Láska mezi brutálním nacistou Goebbelsem a Lídou Baarovou: Zničila svou sobeckostí celou rodinu nebo byla prostě jen zaslepená?

Byla to talentovaná herečka a muži jí padali k nohám. Dodnes se o ní mluví jako o nejkrásnější a nejnadanější české herečce, která odmítla i slávu v Hollywoodu. Na druhou stranu jí dodnes mnozí nemohou odpustit její poměr s nacistou Josephem Goebbelsem.
svetzeny.cz

Pravdivý příběh nebo promyšlená lež

Mnozí dodnes nevěří, že se příběh zakládá na pravdivých faktech. Ačkoli je možné, že se Shanti se svým údajným bývalým manželem mohla dohodnout, není zřejmé, proč by muž pomáhal lhát malé holčičce. Jejich informace a vzpomínky zaházely do takových detailů, že dle odborníků to nebylo možné naplánovat. Byla Shanti opravdu důkazem toho, že reinkarnace existuje? Dívka se stala předmětem mnoha výzkumů a nikdy se již nevdala. Komise zřízená indickým politickým vůdcem Mahátmou Gándhím její tvrzení podpořila, zatímco jiná zpráva badatele Bal Čanda Nahaty jej zpochybnila. Následně s ní vedlo rozhovory několik dalších badatelů, kteří o ní publikovali články a knihy.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček