Přejít k hlavnímu obsahu

Naše duše prochází několika životy: Jak se navrátit do minulého života a získat odpovědi na otázky ze současnosti

Život máme jen jeden, říká se. Jenže co když to není tak úplně pravda? Mnohá náboženství a filozofie jsou postaveny na myšlence reinkarnace nebo také převtělování duší. Duše si v každém životě řeší nějaké téma a posunuje se tak do vyšších vibrací a blíže svému zdroji, ze kterého vzešla. Jak se do minulosti dostat a co z ní lze vyčíst?

Koloběh zrození, smrti a znovuzrození je zakořeněn v reinkarnaci. Duše si tedy prochází několika životy. Na jiném místě, v jiném těle, s jinými zájmy, ale často s určitými zátěžemi (chcete-li karmou), jež si s sebou může nést. Každý z těch životů přispívá k jejich růstu, vývoji a celkovému formování. Duše je tak neustále na nějaké pouti, která má za cíl se potýkat s překážkami, odnášet si nové poznatky a objevovat všechno, co jí přijde do cesty.

Regresní terapie jako cesta do minulého života

Vrátit se do minulého života a zjistit tak například příčinu různých trápení, jež zažíváme v tom současném, nám umožňuje například regresní terapie. Během ní se prostřednictvím terapeuta, který vás uvede do hladiny alfa, dostanete do minulého života či dokonce několika minulých životů. Záleží na tom, kam až váš problém sahá. Nejde o to, jen tak ze zvědavosti nahlédnout do minulosti a zjistit, zda jsem byla královnou Kleopatrou nebo Marií Terezií. Se zábavou nemá regrese vůbec nic společného.  

Jak regresní terapie probíhá

Nejprve vysvětlíte terapeutovi, proč za ním přicházíte a co chcete vyřešit. Pohodlně se usadíte a zavřete oči. V klidu dýcháte a soustředíte se jen na svůj dech, posloucháte, co vám terapeut říká, až se dostanete do hladiny alfa. Terapeut vám pokládá otázky, díky kterým se odkrývá minulost, do které se noříte stále hlouběji. Nakonec se dostanete ke kořenům toho, co vás trápí nebo co nedává smysl dnes. 

Co lze díky minulému životu zjistit?

V první řadě pomáhá návrat do minulého života porozumět sobě sama, motivacím, silným či slabým stránkám a vlastně všemu, co se děje ve vás a vašem nitru. Například když nerozumíte tomu, proč se vám v nějaké oblasti nedaří. Dáváte tomu všechno, snažíte se ale stejně nejste úspěšní. Dost možná se skrývá odpověď v některém z minulých životů.  

Jaký byl váš minulý život dle numerologie: Byli jste válečníci, milionáři či věštci?

Každého z nás by jistě zajímalo, kým jsme byli v minulém životě? Odpověď vám může poskytnout numerologie. Žili jsme v blahobytu a nic nám nescházelo nebo vás naopak sužovalo trápení a zažili jsme bídu? Zjistěte, jaké povolání jste pravděpodobně vykonávali. Možná, že zjistíte, že podvědomě jste to celou dobu tušili.
svetzeny.cz

Léčení chronických problémů

Když se ponoříte do minulých životů, mohou se objevit nevyřešené problémy nebo zátěže, které vyplavou na povrch a mohou vás zasáhnout tak, že budete potřebovat čas a určitý proces na to vše zpracovat. Právě léčení vám může pomoci řešit hluboce zakořeněné emocionální rány, které se mohou podepisovat na vašem současném životě.

Na druhou stranu lze pomocí regresní terapie vyřešit i zdravotní problémy, které vás trápí v tomto životě. "Přišla jsem za terapeutkou s tím, že nemohu otěhotnět. Zkusila jsem vše, i několik pokusů IVF. Pomocí regresní terapie jsem se dostala do jednoho z minulých životů, ve kterém jsem zemřela při dlouhém porodu. Těsně před smrtí jsem se zařekla, že už nikdy nebudu rodit. Toto rozhodnutí si moje duše nesla dál a kvůli tomu jsem nemohla v současném životě otěhotnět. Ve chvíli, kdy jsem si tento zásadní moment znovu prožila a pochopila jsem, o co jde, bylo po potížích. Dnes jsem matkou dvou krásných dětí," říká paní Alena

Současné vztahy ovlivňuje minulý život

V minulých životech jste měli pravděpodobně nějaké vztahy, ať už partnerské, rodinné nebo přátelské a čtení minulých životů na ně může vrhnout nové světlo, objeví se souvislosti, které vám roky unikaly. Dost možná odhalíte i karmické vztahy, které vás k sobě poutají nějakým nevyřešeným dluhem z minulosti. 

Účel a životní cesta

Minulé životy mohou naznačit to, jaká je vaše životní cesta, co všechno chcete a máte dokázat, jak se to odvíjí od toho, kde momentálně v životě jste, jak vás to bude naplňovat a pomáhat vám.

Zažily jste již nějaké minulé životy? Máte opakující se sny, pocity déjà vu nebo touhu žít v jiné zemi?

Věříte v minulé životy? Ačkoli vědci a psychiatři trvají na tom, že tyto jevy lze vysvětlit neurologicky, jiní se domnívají, že zvláštní pocity mohou být nejasnými nebo prchavými vzpomínkami na minulé životy. Jak to vidíte vy? Vracejí se vám stále ty stejné sny, máte nevysvětlitelné pocity nebo jste prostě jen silně spřízněni s jinou dobou či místem?
svetzeny.cz
Zdroj článku