Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat karmický vztah: Může vás srazit až na dno, důležité je nepřehlížet varovné signály

Info ikona
Karmický vztah

Věříte-li na minulé životy a další věci mezi nebem a zemí, určitě jste už zaslechli o karmických vztazích. Každý člověk, který nám vstoupí zásadním způsobem do života, nás má něco naučit. V tohoto typu vztahu to platí stoprocentně. Jenže obvykle není karmické životní pouto procházkou růžovou zahradou.

Slovu karma máme tendenci přikládat negativní význam. To však není zcela správné. Karma není něco, čím bychom museli trpět celý život nebo co bychom s sebou nesli jako těžké břemeno. Karma nám ukazuje, s čím máme na své životní pouti pracovat. Nástrojem karmy jsou přitom nejčastěji vztahy.

 

 

Jak poznat karmický vztah

Takový typ vztahu rozhodně není šťastný a naplňující. Naopak vám naservíruje pořádné životní lekce, kdy si můžete sáhnout až na samotné dno vlastní existence a sebeúcty. Označení karmický vztah souvisí s významem slova karma znamenajícím, že cokoli v životě uděláte, to se vám jednou vrátí, ať už v dobrém nebo ve zlém. Můžete jej tedy vnímat jako vztah, ve kterém si vaše a partnerova duše mají něco "vrátit" z minulých životů a poučit se z chyb. 

Stručně by se dalo říci, že jde o vztah, který připomíná neustálý boj, ačkoli vlastně nevíte proč. "Je naplněn pohlcující vášní, sexuální přitažlivostí a intenzivními emocemi, ale je nesmírně obtížné (ba dokonce nemožné) ho udržet", vysvětluje doktorka Sanam Hafeezová, neuropsycholožka a členka fakulty na Kolumbijské univerzitě. Je to přesně ten vztah, o kterém se mluví jako o spojení, kdy nemohou žít dva lidé ani spolu, ani bez sebe. Rozpoznat takový vztah ale není tak jednoduché. Kromě výše uvedené obecné charakteristiky, existuje ještě několik jasných signálů karmického vztahu. Které to jsou?  

Jak poznat povahu druhého člověka? Stačí mu položit jednoduchou otázku

Umění komunikace málokdo dokáže zvládat na jedničku, stejně tak jako odhadnout na první dobrou člověka, se kterým konverzaci vedeme. Čas od času ale potkáváme nové lidi, kteří nám do budoucna mohou zasahovat do života, a tak je potřeba naučit se je odhadnout. Víte, že k utvoření prvního dojmu často stačí pouze jedna otázka?
svetzeny.cz

V karmickém vztahu jsou emoce na horské dráze

Obvykle se to projevuje tak, že jeden den je člověk šťastný, ale druhý den se trápí. Hledá klid, vyrovnanost a stabilitu, ale to je jen zbožné přání. "Pokud jste v karmickém svazku, často máte pocit, že každá drobná hádka nebo nerovnost na cestě je konec světa", říká doktorka Hafeezová.

 

Spřízněné duše podle znamení zvěrokruhu: Býci ocení loajalitu, Váhy zase kreativitu

Je váš partner ten pravý? Vaše spřízněná duše existuje a můžete ji najít například podle znamení zvěrokruhu. Ať už jste momentálně ve vztahu nebo single, zjistěte, jaké znamení je pro vás tím pravým.
svetzeny.cz

V karmických vztazích je závislost a egoismus

Dalším znakem karmických vztahů je závislost. A ta bývá vzájemná. Proto je zpravidla tak těžké takový vztah ukončit, i když vaše intuice křičí na celé kolo, že máte vzít nohy na ramena. Zkrátka vaše karmické pouto je silnější a zbavit se ho je těžké. Karmické vztahy bývají velmi často také toxické a plné egoismu a nerespektují hranice obou partnerů. Slouží pouze jejich vlastním zájmům a potřebám. Jsou perfektní šablonou pro tvorbu komplexů. Zatímco jedna osoba bývá velmi zainteresovaná a chce investovat, druhá vztah vnímá jen jako pohodlí. O harmonické a bezpodmínečné lásce nemůže být řeč. Člověk, mák má často strach z toho, co přijde, až vztah skončí.


 

Jak vyřešit karmický vztah

Nejlepším řešením je ukončení vztahu, který stejně nemá budoucnost. Odchod ale může být obtížný, ze závislosti se vystupuje těžce. K tomu, abyste se vymanili z tak intenzivního spojení, je zapotřebí značné síly. Pomocnou ruku může nabídnout psychoterapeut, který vám pomůže najít kořeny vašeho karmického spojení s partnerem a ty pak jednou pro vždy z vašeho života odstranit. 

Zdroj článku