Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoce 2023: Dárky na poslední chvíli do 500 Kč. Radost může udělat i drobnost v obálce

Info ikona
Vánoční dárek

Stalo se vám někdy, že jste nestíhali nebo zapomněli koupit dárky pro všechny? Nebo se před Vánoci ohlásila návštěva, se kterou jste nepočítali a pro kterou musíte nahonem sehnat dárek? Nezoufejte, protože radost uděláte i maličkostmi. Inspirujte se, jaké dárky na poslední chvíli zaručeně potěší, přitom vás nebudou stát více než 500 korun.

Darujte voňavé překvapení

Vonné svíčky, tyčinky nebo aroma difuzér seženete pod 500 korun, navíc ani nemusíte do většího obchodu, ale třeba jen do nejbližší drogerie. Pokud si nejste jistí, zda má obdarovaný rád aromaterapii, nebo nevíte jeho oblíbenou vůni, vybírejte svíčky (nejen s vánočním motivem), které mohou zároveň posloužit jako dekorace.

Gurmánský zážitek potěší každého jedlíka

Pokud o svém blízkém víte, že si rád pochutná na dobrém jídle, není nic snazšího, než mu v nejbližším obchodě koupit dárkový košík s jídlem či gurmánský set. Můžete se také podívat na internet na různé gurmánské zážitky v restauracích, na voucher si však můžete počkat. Pokud nevíte, co daná osoba jí, a přesto ji chcete dopřát lahodný požitek, darujte například exkluzivní čaje.

Naděje na výhru za pár korun

Malým dárkem, který může udělat velikou radost, je stírací los, který koupíte v každé trafice nebo na poště. Stírací los můžete pořídit v různých hodnotách, nebo můžete koupit více losů s nižší hodnotou a předat je svému blízkému v obálce, kterou můžete kreativně ozdobit. Tento dárek potěší snad každého, jelikož mu dá alespoň na chvíli naději a vzrušující pocit, že může vyhrát. A kdo ví, třeba díky vám opravdu vyhraje krásnou částku!

Vánoce 2023: Galerie nejkrásnějších vánočních stromků, které vás učarují

Vánoční období je čas lásky a pohody, kdy se naše domovy proměňují do prostor jako z pohádky plných třpytu a světla. Jedním z hlavních symbolů vánoční výzdoby je bezesporu vánoční stromek. Pro letošní rok přinášíme v naší galerii inspiraci s nejkrásnějšími vánočními stromky, které rozzáří vaše domovy a přinesou do nich kouzlo sváteční atmosféry.
svetzeny.cz

Kniha s univerzálním tématem neurazí

Najít téma, které potěší úplně každého, může být oříšek, protože vkus čtenářů se velmi liší. Nicméně existují témata, která zaujímají široké spektrum lidí a potěší každého čtenáře. Patří sem například knihy o přírodě, památkách atp., které jsou bohatě ilustrovány. Na hezké fotografie se totiž podívá i člověk, kterému se nemusíte trefit do noty s tématem knihy. Ideální je, pokud znáte alespoň trochu zájmy osoby, kterou se chystáte obdarovat. Pokud je například vášnivou kuchařkou, může udělat radost kniha s netradičními recepty nebo cestopisy o gastronomii. Cestovatelům zase udělá radost kniha se zajímavými lokalitami.

Pro rodiny jsou skvělé deskové hry nebo puzzle

Přijede k vám rovnou celá rodina i s dětmi? Pak je ideálním dárkem pěkná desková hra pro celou rodinu. Jsou k dostání v hračkářství, ale některé z nich naleznete i ve větších obchodech. Zaměřte se na rodinné deskové hry, které jsou vhodné pro různé věkové skupiny. Vybírejte nějakou netradiční, u které je větší předpoklad, že ji rodina již nevlastní. Skvělým dárkem pro rodiny jsou i větší puzzle, které může skládat celá rodina dohromady. Univerzálním motivem jsou například mapy.

Vstupenky do kina či divadla se hodí pro páry

Pokud vás navštíví pár, jistě ho potěší například vstupenky do kina či divadla. Pokud plánujete koupit lístky do divadla, zvažte vkus osob, kterým lístky darujete. Mají raději operu nebo třeba činohru? Pokud si nejste jisti, raději vyberte vstupenky do kina, které nejsou na konkrétní film, ale pár si může vybrat podle svého vkusu.

Galerie: Nejkrásnější adventní věnce na stůl a na dveře. Vyrobíte si je za pár korun i doma

Patří ke koloritu Vánoc a jsou součástí našich domovů po celý čas adventu, až do konce vánočních svátků. Adventní věnce, zdobené symbolicky čtyřmi svíčkami, si můžete koupit v každém květinářství. Pokud máte chuť a chvilku času, vyrobíte si je jednoduše i doma. Přinášíme inspiraci na tradiční i moderní věnce, které mohou ozdobit váš stůl i vchodové dveře.
svetzeny.cz
Zdroj článku