Přejít k hlavnímu obsahu

Trendy krátké módní účesy roku 2024: Nosit se bude bob ve všech variantách, pixie i klasické mikádo

Info ikona
Krátké účesy, které budou v roce 2024 trendy

Pokud máte pocit, že s novým rokem přichází i svěží a nový začátek, není lepší způsob, než jej odstartovat s novým účesem. Vkročte do nového roku s lehkou a svěží hlavou. K tomu vám dopomůže krátký a trendy střih vašich vlasů. Jaké krátké střihy budou nejvíc IN v roce 2024?

Bob ve všech různých variantách

Účes s názvem bob si svou popularitu drží již několik let. Jedná se o krátký střih vlasů, které většinou končí v oblasti čelisti. Existuje několik jeho variant a s každou sezonou vytváří kadeřníci jeho další inovace. Tzv. A-line bob je v podstatě mikádo, u kterého jsou vlasy v zadní části kratší, než vpředu. To ale nemusí být pravidlem. Jelikož existují desítky variant tohoto účesu, nemusíte se striktně držet nějakých pravidel. Jako “bob” můžete označit vrstvené mikádo, střih mezi mikádem a ultra krátkými vlasy, či sestříhané vlasy k čelisti. A je to právě úžasná variabilita tohoto účesu, která zajistí, že tento střih sluší opravdu všem tvarům obličeje. Bob je stylový, trendy a moderní. A to z něj dělá ideální účes pro vstup do roku 2024.

Účesy, které omladí ženy nad 50: Dlouhých vlasů se vyvarujte, roky vám přidá i špatně zvolená ofina

Ženy s přibývajícím věkem bojují nejen s vráskami, ale i s měnící se strukturou vlasů. Vlasy řídnou, slábnou, ztrácí svůj lesk a vitalitu. Některé účesy navíc mohou přidat i roky navíc, což není žádoucí. Přinášíme vám několik účesů, které budou vypadat šik a navíc vám dokážou pár let naopak ubrat.
svetzeny.cz

Účes jménem pixie bude IN

Pixie je název pro střih vlasů, který bychom mohli jednoduše označit jako sportovní či chlapecký. Vlasy ostříhané na krátko dodávají ženám moderní a stylový vzhled s prvky ležérnosti. Výhodou tohoto účesu je, že dokonale sedí jakékoliv struktuře vlasů a navíc vám jeho styling ráno nezabere víc, než pět minut. V případě, že se rozhodnete pro tento střih ale rozhodně nejdříve doporučujeme jej zkonzultovat s vaším kadeřníkem. Ten totiž podle vašeho tvaru obličeje dokáže vytvořit přesně takový střih, abyste se v něm cítila skvěle a sebevědomě.

Znáte účes cub cut? Ovládne rok 2024

Tento krátký účes se vyznačuje ostrými a čistými liniemi, které jsou pro něj typické. Jedná se o střih, který bychom mohli označit jako takovou zlatou střední cestu mezi bobem a pixie. Tento účes je minimalistický, ale zároveň velmi nadčasový a moderní. V tomto případě rozhodně platí, že méně je více. Celkovému vzhledu dodává úžasnou jiskru a dávku sebevědomí. Jednoduše tak ovládnete rok 2024. Jediná nevýhoda tohoto střihu je ta, že k udržení dokonale ostrých linií je potřeba jeho pravidelná údržba.

Krásné vlasy můžete mít i po 40: Vykašlete se na drahé produkty, přidejte do svého jídelníčku určité potraviny

Ze všech stran se na nás valí reklamy o drahých produktech na vlasy, které jim dodají objem, vitalitu a život. Jen o produktech to ale není! Abyste dosáhli krásných a zdravých vlasů, stačí do své stravy pouze zařadit určité potraviny. A které to jsou?
svetzeny.cz

Klasické mikádo vládne trendům již desítky let

Mikádo je střih vlasů, který opravdu nikdy nevyjde z módy. Vyznačuje se svou délkou, která obvykle sahá maximálně po výši ramen a vlasy zpravidla nemusí být ve stejné délce. Mikádo je historickým symbolem emancipace žen, které se toužily vymanit z tradičně dlouhých a svým způsobem nepraktických vlasů. A tak udělaly ženy ve dvacátých letech 20. století razantní změnu, čímž udaly vlasový trend, který si svou popularitu drží dodnes. Účes mikádo se často zaměňuje se zmiňovaným bobem a rozdíl mezi účesy je opravdu minimální. Název mikádo však pochází z japonštiny, kdy byl tímto slovem označován japonský císař, který nosil vlasy v podobném střihu.

Zkuste vlasy na ježka

Vlasy ostříhané na ježka již dávno nejsou pouze pánskou záležitostí. Žijeme v době, kdy si muži lakují nehty, nosí dlouhé vlasy, ženy jsou emancipované a každý si zkrátka dělá, co chce. Dnešní doba a mladé generace boří standardy a zajetá “pravidla”, na které jsme zvyklí. A tak, pokud máte dávku odvahy, sebevědomí a do následujícího roku chcete vstoupit s opravdu lehkou hlavou, není nic jednoduššího, než zkrátit své vlasy na ježka. Právě zmíněné sebevědomí je v tomto případě opravdu důležité. Pokud své vlasy zkrátíte na minimální délku, uvědomte si, že tím vystavíte svůj obličej. Nebudete mít možnost se za vlasy “schovat” ani je nijak stylingovat. Jestliže se ke zkrácení vlasů opravdu rozhodnete, i v tomto případě doporučujeme nejdříve konzultaci s vaším kadeřníkem. Zásadní roli totiž hraje i váš tvar obličeje.

Krátké účesy, které ovládnou rok 2024
Zdroj článku