Přejít k hlavnímu obsahu

Typologie obličeje: Co vypovídá tvar obličeje o vaší osobnosti?

Info ikona
Typologie obličeje

Tvář toho umí prozradit mnoho. Ukazují se na ní emoce jako radost, smutek, lítost, vztek, štěstí, ale také zamilovanost a mnoho dalších. Je to často jedna z prvních věcí, kterou zkoumáte u druhého člověka. Díváte se mu do tváře a pamatujete si, jak vypadá. Víte však, že podle typologie obličeje zjistíte, jaký člověk je? Ambiciózní nebo vůdce? Co prozradí váš obličej?

Typologie vašeho obličeje

Podle vzhledu, přesněji podle obličeje rozpoznáte jeho povahu, charakteristiku nebo vlohy, které má. Jde o takzvanou fyziognomii. Jakmile se na člověka jednou podíváte, určitě vidíte dané rysy osobnosti. O někom si řeknete, že je to člověk odměřený, ne příliš přátelský nebo dokonce mrzout. O druhém zase že je velmi sympatický, působí přátelsky a nebo že má radost ze života. “Tvar vašeho obličeje má tendenci odhalovat vaši základní osobnost a váš celkový přístup k životu” říká Jean Haner, expertka na čtení z obličeje, autorka knihy The Wisdom of Your Face, pro magazín little things.com.

Kulatý obličej

Lidé s kulatým tvarem obličeje jsou považováni za ty dobrosrdečné. Mají vysoké ambice a jejich život je velmi často posouván právě díky nim. Není věc, které by nedosáhli, protože jejich vlastní píle a vytrvalost jim v tom hodně pomáhají. Věří, že pomáhat druhým je poslání a mají velké srdce. Někdy musí upřednostnit vlastní já před ostatními. Mohou se cítit provinile.

Oválný obličej

Lidé s oválným typem obličeje jsou ti, kteří se řídí heslem co řeknou, to platí. Vědí přesně, co říct v každé situaci a tím pádem jsou velmi oblíbení. Každý chce být v jejich společnosti. Umí chodit v dobrých i špatných chvílích a nikdy nestřelí vedle. Jejich komunikační dovednosti jim často otevřou dveře tam, kde to ani nečekají. Někdy se až příliš soustředí na to, aby dělali správné věci, že se okrádají o některé prožitky.

Emoce se vám časem propíšou do obličeje: Zjistěte, které pocity vám dělají vrásky na čele, kolem očí či úst

Vrásky jsou mapou našeho života. Jejich tvorba nesouvisí jen s tím, jak zdravě žijeme, ale také s tím, jaké emoce v sobě nosíme. Ty se totiž propisují do obličeje. Které vrásky budete mít, když budete smutnit, rozčilovat se nebo se nadměrně stresovat?
svetzeny.cz

Čtvercový obličej

Lidé se čtvercovým typem obličeje jsou rození vůdci. Obvykle jsou velmi silní a to fyzicky i emocionálně. Mívají velmi dobré analytické myšlení a vynikají díky tomu v mnoha ohledech. Velmi dobře znají své silné stránky a snaží se na nich neustále pracovat a rozvíjet je. Jsou to lidé velmi přímí, inteligentní a prakticky založení, což jim v životě umožňuje proplouvat nejrůznějšími životními zkouškami.

Trojúhelníkový obličej

Lidé s trojúhelníkovým tvarem obličeje jsou intelektuálové, kterým to velmi rychle pálí. Jsou z těch, kteří velmi rádi ovládají vše okolo sebe, protože chtějí mít nad vším kontrolu. Jsou dominantnější a často si jdou tvrdě za úspěchem. Jsou velmi vášniví, vynaloží velké úsilí, aby si splnili své tužby. Může pro ně být někdy velmi frustrující, že ne všechno jde tak, jak má. Někdy to prostě život chce jinak a úspěch se dostaví, ale po několika neúspěších.

Srdcovitý obličej

Lidé s tímto tvarem obličeje jsou velmi silní. Stojí si za svým a bývají tak dost často tvrdohlaví. Chtějí, aby se věci dělali jedním způsobem a dost je vytáčí, když druzí chtějí opak. Naslouchají svému nitru a jejich šestý smysl je chrání před nebezpečnými situacemi do kterých se mohou tu a tam dostat. Jsou velmi kreativní a právě to je naplňuje.

Zdroj článku