Přejít k hlavnímu obsahu

Krásné vlasy můžete mít i po 40: Vykašlete se na drahé produkty, přidejte do svého jídelníčku určité potraviny

Ze všech stran se na nás valí reklamy o drahých produktech na vlasy, které jim dodají objem, vitalitu a život. Jen o produktech to ale není! Abyste dosáhli krásných a zdravých vlasů, stačí do své stravy pouze zařadit určité potraviny. A které to jsou?

Tomu, jak se stravujeme, bychom měli věnovat pozornost ve všech směrech. Ať už kvůli zdraví, pleti, postavě či vlasům. Co se vlasů týče, je třeba dávat si pozor na to, aby vaše tělo mělodostatek bílkovin, vitamínů a minerálních látek. Právě nedostatek bílkovin totiž může být jedním z důvodů, proč vám padají vlasy. Nedostatek vitamínů B a D zase mohou za sníženou kvalitu vlasů. Vhodné pro vlasy je také dostatečný příjem zinku, selenu a hořčíku ve stravě. A proto vám přinášíme některé potraviny, které jsou pro kvalitní a zdravé vlasy to pravé.

Vejce pro růst vlasů

Vejce jsou pro vlasy v podstatě superpotravina. Ve vejcích je totiž obsažen vysoký obsah bílkovin, které jsou obzvlášť bohaté na aminokyseliny, které jsou pro vlasy tuze důležité. Ve vejcích najdeme i vysoký obsah vitaminu B7, zinku a selenu. Úplně nejbohatší častí vejce je žloutek, proto doporučujeme ho rozhodně nevynechávat!

Kvalitu vlasů zajistí konzumace lososa

Losos a další ryby, jako je například makrela či sardinky, jsou plné omega-3 mastných kyselin, které jsou pro vlasy opravdu důležité. Navíc jsou mořské ryby bohatým zdrojem vitaminu D, který má na kvalitu vlasů také velmi pozitivní vliv. Zařaďte do svého jídelníčku ryby alespoň jednou týdně a rozhodně uvidíte pozitivní výsledky.

Batáty proti suchým vlasům

Máte vlasy, které jsou suché a bez života? Zkuste do vašeho jídelníčku zařadit sladké brambory neboli batáty! Ty jsou totiž narozdíl od klasických brambor plné vitamínu A. Jen jedna porce batát obsahuje dokonce několikanásobek denní dávky tohoto vitamínu v podobě beta-karotenu. Vitamin A chrání vlasy před vysušením, matným a nezdravým vzhledem. Pozor ale na to, že v tomto případě neplatí pravidlo “čím více, tím lépe”! Některé studie totiž ukazují, že nadměrný příjem vitamínu A může naopak způsobit vypadávání vlasů. Držte se tedy toho, že důležitá je zlatá střední cesta a vše s mírou.

Jak si po padesátce prodloužit život: Správná životospráva nestačí

Existuje mnoho rad na téma, jak a co dělat po čtyřicítce nebo šedesátce, aby nám bylo lépe nebo veseleji, abychom se cítili zdravější nebo měli více energie. Jakými návyky si můžete prodloužit život, když je vám padesát? Správná životospráva nestačí.
svetzeny.cz

Kvalitní hovězí maso jako výživa vlasů

Pravidelné zařazení hovězího masa do stravy je efektivní prostředek pro podporu výživy vlasů a může přispět k redukci jejich vypadávání. Hovězí maso poskytuje vysokou kvalitu bílkovin a železa v hemové formě, což tělo zpracovává lépe než železo z rostlinných zdrojů. I v tomto případě je však důležité dodržovat zlaté pravidlo "všeho s mírou", protože nadměrná konzumace hovězího masa není vhodná.

Fazole jako kvalitní zdroj bílkovin

Pokud držíte rostlinnou stravu nebo zkrátka jen nemáte v oblibě maso, jako zdroj kvalitních bílkovin můžete využít fazole. Fazole jsou v rámci rostlinných potravin jedny z nejbohatších zdrojů bílkovin, které jsou pro zdravé a kvalitní vlasy tuze důležité. Pravidelná konzumace fazolí představuje vhodnou alternativu pro ty, kteří nejí maso. Luštěniny, včetně fazolí, obsahují nižší množství l-cysteinu a l-methioninu ve srovnání s živočišnými bílkovinami, a proto je doporučeno kombinovat je s jinými zdroji bílkovin, které tato aminokyselinová spektra doplní. Pro fazole je ideální kombinací konzumace rýžové bílkoviny.

Zdroj článku