Přejít k hlavnímu obsahu

Veganské celebrity: Kdo se vyhýbá masu a mléku?

V poslední době je čím dál populárnější vegetariánství a hlavně veganství. Kdo ze známých osobností přestal jíst maso a další živočišné produkty?

Brad Pitt

Slavný hollywoodský krasavec se stal vegetariánem, přestože jeho tehdejší manželka Angelina Jolie nadále jedla maso. Několikrát přiznal, že se mu nelíbí, že jeho bývalá žena a děti jedí maso. Komentoval, jak se mu nelíbí, že jeho žena a děti jedí maso. Stále je považován za ekologického aktivistu a bojuje proti nadměrné spotřebě masa. 

Miley Cyrus

Zpěvačka dlouho tajila, že je vegankou. Trvalo více než rok, než tuto informaci před pěti lety zveřejnila. Veganskou stravu začala upřednostňovat poté, co zemřel její milovaný pes Floydy.

Natalie Portman

Bezchybnou pleť této herečky má na svědomí především veganská strava. Před čtyřmi roky přiznala, že je vegankou už řadu let a pije hodně vody. „Když jsem pila mléko, byla jsem hned unavená,“ prohlásila. Její manžel Benjamin Millepied je vegetarián a dokonce měli i veganskou hostinu na svatbě. Natalie Portman vede k rostlinnému způsobu stravování i své děti. 

Joaquin Phoenix

Herec nominovaný na Oscara se narodil v Portoriku a jeho rodiče už tehdy byli velmi ekologičtí, takže k veganství už to byl jen krůček. „Když mi byly tři, byl jsem s tátou na rybách. Pluli jsme na člunu a otec ulovil jednu rybu, kterou hodil do člunu. Jak se bez vody svíjela, mlátila sebou o boky lodi. Můžeme tomu říkat jakkoliv, ale zvířata kvůli našemu jídlu trpí,“ prohlásil herec, který je velvyslancem neziskové organizace na ochranu zvířat PETA.

Gisele Bündchen

Topmodelka i její manžel upřednostňují rostlinou stravu a stejně tak k tomu vedou i své dvě děti. Jejich soukromý šéfkuchař Allen Campbell, který připravuje jídlo pro celou rodinu, řekl: „Vyrábím například ovocné rohlíky z banánů, ananasu a spiruliny. Vyrábím také syrové müsli a čokoládové sušenky. “

Ben Cristovao

Známého zpěváka k veganskému stylu života přivedlo několik důvodů. „Nejsilnější byl asi pocit, že nedokážu zabít zvíře, které chci sníst, když jsem byl před tento úkol postavený. Tam se to nějak zlomilo a řekl jsem si, že už nechci, aby na úkor mě umírala zvířata. Je spousta variant, jak se stravovat, veganská kuchyně může být opravdu chutná, jen je potřeba zajímat se o jídlo, o jeho přípravu a dát si s tím o něco více práce. Jako vegan nemám problém zvládnout na podiu tříhodinový koncert nebo celý turnaj v jiu jitsu, síla mi nechybí. Navíc mi odpadla moje pravidelná občasná nachlazení, už ani nevím, kdy jsem byl naposledy nemocný,“ uvedl v rozhovoru

Info ikona