Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy, díky kterým omládnete a budou vám slušet: Zkraťte svoje vlasy a zkuste mikádo, nebo ježka

Info ikona
Účesy

Krátké, nebo dlouhé? Pokud vám občas přijde tohle dilema na mysl, možná přišla chvíle ho vyřešit a zkusit si vlasy zkrátit. Experimentů se bát nemusíte, ve finále, kde je psáno, že si musíte hned pořizovat na hlavě extravagnci? A pokud se vám krátký střih nebude líbit, můžete si nechat vlasy zase narůst.

Po celá staletí byly dlouhé vlasy symbolem ženskosti a korunou krásy. Se zkracováním se začalo někdy před sto lety a od té doby se účesy z krátkých vlasů drží v kadeřnických trendech své pevné místo.

Budou pro vás krátké vlasy to pravé?

Než se necháte ostříhat, zvažte pár okolností. V první řadě záleží na tvaru vašeho obličeje. Je-li oválný, bude vám slušet všechno, klidně i kraťoučký ježek. Potřebujete-li zjemnit rysy, bude lepší asymetrický účes typu delší patka a vystříhané strany nad ušima. Určitě je vhodné se dobře poradit s kadeřníkem, který tomu skutečně rozumí a nebude jen slepě plnit vaše přání vypadat „jako tahle herečka na fotce“.

Počítejte také s tím, že krátké vlasy potřebují kolikrát větší údržbu, než delší, které v rychlosti sepnete do culíku a můžete běžet, když na to přijde. V neposlední řadě pamatujte také na kvalitu vlasů. Těm jemným kratší varianty prospějí, husté a kudrnaté vlasy se budou do krátkých účesů krotit mnohem hůře.

Krása: Účesy, kterým byste se měli rozhodně vyhnout

svetzeny.cz

Trendy účesy

Ptáte se, jaký typ účesu z krátkých vlasů se bude v následující sezoně nosit? Na výsluní se stále drží pixie, pro který jsou typické krátké až vystříhané vlasy na krku a po stranách. Na temeni hlavy a nad čelem jsou naopak delší. To umožňuje různé varianty stylingu od ležérního, uhlazeného nebo rošťácky rozcuchaného. Klasikou je pak krátké mikádo, které můžete uhladit za uši nebo navlnit, když si chcete dopřát romantický look.

Trendy účesy z krátkých vlasů.
Zdroj článku