Přejít k hlavnímu obsahu

5 chyb, které poškozují vlasy při sušení

Trpíte suchými, nepoddajnými vlasy nebo nevzhledně roztřepenými konečky? Příčina může být už při jejich sušení. Svět ženy vám přináší pět chyb, kterým je dobré se vyvarovat.

Drahé šampony, speciální kondicionéry, vyživující masky a vitaminy naboostované olejíčky – pro zdravé vlasy jste ochotné udělat cokoliv. Jak je tedy možné, že vaše vlasy často vypadají nudně a nezdravě? Jistým chybám je ale dobré se vyhýbat. Po určité době, navzdory pravidelné péči, způsobují, že naše vlasy vypadají křehce. Se Světem ženy vám poradíme, čemu je dobré se vyhnout.

1. Třete mokré vlasy do sucha

Jednou z nejčastějších chyb, kterou děláte po mytí vlasů, je to, že vlhké prameny zabalíte do ručníku a třete do sucha. Ručník je často příliš drsný pro citlivou strukturu vlasů. Pokud se toto opakuje pravidelně, budete brzy vlastníkem nevzhledné a roztřepené kštice.
TIP: Vlasy sušte jemně ručníkem, pomalu postupujte od kořínků ke konečkům.

 

2. Spíte s mokrými vlasy

Pokud chodíme večer často spát s mokrými vlasy, může to být důvod , proč mají tendenci se zacuchávat nebo lámat. Mokré vlasy mají velmi jemnou strukturu, a proto jsou velice náchylné. Ranní kartáčování vlasů se záhy může stát velice nepříjemnou záležitostí.


3. Ihned po umytí foukáte

Čapnete do ruky fén ihned po mytí vlasů, i když jsou vaše prameny stále mokré? Tohle byste měli dělat pouze v extrémní nouzi! Před použitím fénu by měly být vlasy už polosuché. V opačném případě může přímé teplo na mokrých vlasech způsobit narušení citlivé struktury vlasů. V nejhorším případě se rovnou slabší vlásky rovnou odlomí.

4. Nepoužíváte tepelnou ochranu

V závislosti na délce vlasů trvá různě dlouho, než se vaše hříva usuší. Nikdy by vám ale v koupelně neměl chybět ochranný prostředek pro tepelnou úpravu vašich vlasů. Chrání strukturu vlasů před přímým teplem a zabraňuje vysychání zevnitř.


5. Kartáčujete vlasy

Nezáleží na tom, jestli vlasy foukáte, nebo je necháte postupně vyschnout na vzduchu, po mytí vlasů byste neměli vlasy ihned kartáčovat ani sušit. Stejně jako ručník, je i kartáč příliš agresivní pro mokrou strukturu vlasů. Na česání po mytí požívejte hřebec se široce rozloženými zuby. 

ČTĚTE TAKÉ:

TIPY NA SVĚŽÍ LETNÍ LÍČENÍ, KTERÉ VYDRŽÍ
JAK PEČOVAT O VLASY NAMÁHANÉ LÉTEM
5 PŘEKVAPIVÝCH POUŽITÍ PRO SUCHÝ ŠAMPON

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček