Přejít k hlavnímu obsahu

Kterým účesům se vyhnout ve 30, 40 nebo 50 letech: Zapomeňte na melíry, černá je vždy špatný nápad

Info ikona
Účesy, kterým se vyhnout

Vlasy jsou korunou hlavy. Tvoří velkou část naší image a tak je důležité, aby to, co s vlasy uděláme vypadalo dobře. V dnešní době máme nekonečno možností, jak své vlasy změnit a oživit tak svůj vzhled. Dávejte si ale pozor, některé barvy v určitém věku vám již nemusí lichotit. V naší galerii najdete několik typů, kterým je dobré se od určitého věku vyhnout.

Černé je lepší se vyhnout

Černá barva je klasika, která nikdy nevyjde z trendů. Sedí takřka ke všemu a dá se všelijak kombinovat. Tato nesmrtelná barva může být ale, obzvláště na vlasech, skutečně zrádná. Působí totiž velmi tvrdě a od určitého věku roky neubírá, ba naopak přidává. Zdůrazňuje všechny nedokonalosti na pleti, jako jsou vrásky či kruhy pod očima, se kterými spousta žen od určitého věku bojuje. Proto zvolte raději světlejší tóny barev, které obličej naopak zjemní a dodají mu svěžest.

Rozlučte se s experimentováním

Experimentování s barvami vlasů jsou trendy v mladších letech. Od 30 let výš se jedná spíše o tabu, které může mnohdy působit až komicky. Vyhněte se sytě růžové, fialové a dalším sytým barvám, ačkoliv se vám mohou sebevíc líbit. Starším ženám ovšem často sluší výrazné tóny tmavě červené, či rezavé typy barev.

 

Účesy, které vás dělají starší: Uhlazené vlasy, nevhodná ofina a další nelichotivé střihy

Zjistěte, které účesy vám přidávají roky. Patří mezi ně například uhlazené vlasy či nevhodně střižená ofina. Čeho dalšího je dobré se vyvarovat? Podívejte se do naší galerie na účesy, která vás dělají starší.
svetzeny.cz

Melírům již odzvonilo

Bývaly doby, kdy tvrdé přechody mezi barvami ve vlasech byly trendy a měl je téměř každý. Těmto trendům už ale dávno odzvonilo! Jestliže vás jednobarevné vlasy nebaví a chcete je trochu oživit, svěřte se do rukou profesionálům, kteří vytvoří vámi vysněný look přirozeně. Dnes již existují metody, jako je třeba balayage, nebo přirozené odrosty. Díky tomu budou vaše vlasy krásné, budou vás bavit, ale zároveň budou barevné přechody přirozené.

Dejte prostor přirozeným šedinám

V momentu, kdy se ve vlasech objeví první šediny, začne většina žen panikařit a hledat nejrychlejší způsob, jak je zakrýt. Stárnutí je ale přirozené a stejně tak, jako se projevuje v jiných sférách, je vidět i na vlasech. Není se vůbec za co stydět. Nechte šedinám volný prostor. V dnešní době můžete z tabu vytvořit styl a trend. Pomocí svého kadeřníka můžete šediny naopak ještě podpořit, dodat jim lesk a zářivé stříbrné odstíny, které dodají vlasům svěžest.

Dejte hlavně na sebe

Ať už je Vám 30 nebo 70, důležité je to, jak se cítíte. Jestliže si celý život barvíte vlasy určitou barvou, ve které se cítíte dobře, není důvod to od nějakého věku měnit jen proto, abyste šla s trendy. Být sama sebou a mít zdravé sebevědomí je koneckonců to, co nás dělá nejkrásnější.

Kterým účesům se vyhnout?
Zdroj článku