Přejít k hlavnímu obsahu

Trendy krátké účesy letošního jara: Nejvíce letí mikádo v délce po bradu

Letošnímu jaru jednoznačně dominují krátké účesy. Které jsou nyní v módě? Nejvíce letí mikádo v délce po bradu, ale vybírat můžete i z dalších šmrncovních krátkých střihů. Inspirujte se v naší galerii a najděte ten pravý styl pro vás.

Nejvíce letí mikádo v délce po bradu

Jedním z trendy účesů tohoto jara je mikádo v délce po bradu. Nosí se snad ve všech podobách, které vás napadnou – zvlněné, podtočené, rozčepýřené, kudrnaté, vyžehlené, objemné i uhlazené. Hodně se letos nosí tzv. „box mikádo“, kdy jsou konce vlasů natočené směrem ven. Tento svěží nadčasový účes má tu výhodu, že jej lze stylizovat do mnoha podob, jednou můžete vykouzlit elegantní retro vlny a podruhé vlasy nedbale rozcuchat, a stále to bude vypadat dobře. Z tohoto důvodu není možné mikádo nemilovat. Kadeřnice Dana Wexler vřele doporučuje tento účes svým klientkám, považuje jej za univerzálně lichotivý. Dodává však, že je potřeba najít kadeřníka, který odvede precizní práci, a vytvoří dokonale střižené mikádo po bradu. Co se týče úpravy, pokud chcete vypadat opravdu stylově, vsaďte na objemný účes. Letos totiž „frčí“ devadesátky, a s nimi přichází i módní trend objemných vyfoukaných vlasů.

Mohlo by se vám líbit

Účesy dle tvaru obličeje, které vás omladí: V galerii naleznete ty nejkrásnější pro čtvercový, kulatý, srdcový a oválný obličej

Víte, který účes je pro váš tvar obličeje ten nejlichotivější? Inspirujte se v naší galerii. V článku se dozvíte, jaké účesy sluší čtvercovému, kulatému, srdcovému a oválnému tvaru obličeje. Správný účes vás omladí.
svetzeny.cz

Variace na mullet

Mullet buď milujete, nebo nenávidíte. Tento střih je specifický tím, že po stranách hlavy a na temeni ostříhány nakrátko a vzadu jsou dlouhé, většinou po ramena. Je to další z vlasových hitů 90. let, který se znovu hlásí o slovo. Tentokrát však v inovované podobě – seznamte se prosím s jeho „příbuznými“, na scénu přichází mixie a shullet. Mixie je „křížencem“ mulletu a krátkého rozcuchu zvaného pixie. Je typický tím, že vepředu je krátký účes a vzadu pár sestříhaných delších pramenů vlasů. Shullet je zase hybrid, který v sobě spojuje nedbalost mulletu a výrazný objem účesu, kterému se říká shag. Ten proslavili hudebníci 70. let. K tomuto střihu rozhodně patří i výrazná hustá ofina.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší účesy pro váš typ vlasů: Které jsou nejvhodnější pro rovné, vlnité a kudrnaté vlasy? Tohle vám bude slušet!

Nevíte si rady s vaším účesem? Nechte se inspirovat účesy určenými pro rovné, vlnité i kudrnaté vlasy. Pro každý typ vlasů se totiž hodí jiné střihy a účesy, různí se i potřebný styling. Také vyvracíme mýty, které už dávno neplatí, ale řada žen jim stále věří.
svetzeny.cz

I s krátkými vlasy si lze vyhrát

I v případě, že máte krátké vlasy, je možné si s účesem vyhrát a být každý den jiná. Proto se podívejme i na to, co je aktuálně v kurzu, co se týče vlasového stylingu. V první řadě se nám do této oblasti přelévá velmi jemný dívčí módní trend. To znamená, že jsou v kurzu veškeré romantické a jemné doplňky do vlasů jako jsou květiny, mašle, perlové spony. Dále také velmi „frčí“ mokrý vzhled vlasů, který snadno vytvoříte za pomoci gelu na vlasy. Výhodou takovýchto účesů je snadná údržba. Hodí se i pro večerní akce, kdy nebudete svůj účes muset neustále kontrolovat. Pokud máte dostatečnou délku na to, abyste vlasy sepnuli vzadu, určitě vyzkoušejte žhavý trend této sezóny – uhlazený baletní drdůlek.

Trendy krátké účesy letošního jara
Zdroj článku