Přejít k hlavnímu obsahu

Proč je bob oblíbeným letním účesem? Ušetříte čas se stylingem!

Info ikona
Bob vám ušetří čas strávený stylingem. Stačí upravit dle libosti.

Dlouhé vlasy jsou přece jen jedním ze symbolů ženskosti. Přece jen ale každá občas při návštěvě u kadeřníka koketujeme se změnou. Bob účes je příjemným kompromisem, jak si stále zachovat delší účes. Svět ženy vybral inspiraci, po které se nebudete ani vy bát říct svému vlasovému stylistovi o pár centimetrů zkrácení!

Bezúdržbová úprava 

Pokud jste se rozhodly pro tuto decentní vlasovou úpravu, pak vám zaručujeme, že nebudete muset přemýšlet složitě každé ráno nad složitými vlasovými kreacemi. Výhodou je, že jde účes snadno upravit do jednoduchého culíku, stejně tak jako jemně navlnit a přelakovat. Nebo pokud máte prostor, můžete vaší kštici po ranním umytí nechat proschnout a přestříkat jen sprejem na vytvoření dojmu plážových vln. 

 

Inspirujte se

Vyžehlený look 

Pokud vás trápí nepoddajné vlasy, určitě oceníte, že tento účes bude po správném použití stylingových přípravků stále hladký. Taktéž můžete vyžehlit i ofinu, pokud jste zvyklá nosit. K letním večerním koktejlkám se bude tento look hodit a udělá z vás sexy divu. 

Snadno vytvoříte i roztomilý drdol nebo culík 

Ty, které se strachují  kratších účesů z důvodu, že se jim některé vlasy nepodaří dát do drdolu, mohou obavy zahodit. Stačí zvolit při střihu délku pod ramena a drdol, culík nebo smotaný cop si můžete dovolit i tak. Pokud by vám přece jen nějaké pramínky vykukovaly, snadno je zakryjete drobnými sponkami. 

Muži milují tento trend: V létě 2022 budou všechny ženy nosit ramínkové šaty

svetzeny.cz

Hodí se skvěle pro hranatý i oblý tvar obličeje 

Majitelky hranatého nebo oblého tvaru obličeje, jásejte! Pokud hledáte variantu střihu, která váš obličej zjemní a přidá na ženskosti, určitě jděte do této varianty střihu. Majitelkám kulatějších typů obličejů doporučujeme, aby volily spíše delší délku vlasů. Obličej tak tento střih prodlouží a opticky zeštíhlí. 

Jemným a nepoddajným vlasům přidá bob tvar 

Pokud máte spíše nepoddajné vlasy a delší účes vám již tvar nedrží, pak představuje tento účes  optimální cestu, jak dát vlasům a účesu tvar a objem. Aby vlasy držely požadovaný tvar, použijte po umytí vlasů i fixační sprej, který udrží požadovanou texturu, nebo pěnu na objem vlasů. 

Muži milují tento trend: V létě 2022 budou všechny ženy nosit ramínkové šaty

svetzeny.cz

Dovolit si můžete i výraznější barevné tóny

Pokud jste se rozhodli pro hladkou úpravu bobu, zvažte důkladně i odstín, pokud plánujete výraznější. U hladších úprav bobu jsou vidět nedostatky dříve než u zvlněných. Kratším střihům budou slušet kombinace blond a oranžové, která vás rozzáří obzvláště na letní měsíce. To však svěřte do pečlivých rukou kadeřnických salonů. Zvlněným úpravám bobu budou slušet i varianty balayage, které vytvoří přechody mezi odstíny a účes bude vypadat díky těmto přirozeným přechodům jako nový i po několika týdnech. 

Asymetrie není zakázaná 

Pokud jste už déle uvažovaly, že byste vašemu stylingu dopřály i trošku asymetrických prvků, je bob tou správnou volbou, pakliže jste opravdu odvážná dáma. Krátký asymetrický bob bude slušet ženám s kulatějším obličejem a stačí se přitom zaměřit jen na přední pramen, který stačí lehce navlnit. Váš obličej bude orámován a nebude působit příliš kulatým dojmem.

Zdroj: Autorský článek