Přejít k hlavnímu obsahu

Kadeřník radí, který účes by si ženy nad 40 let měly odpustit: Sluší jen opravdu málokomu

Vlasy hrají v celkovém dojmu obrovskou a velmi důležitou roli. Je proto důležité jim věnovat stejnou pozornost jako třeba líčení či oblékání. A to mnoho žen nedělá. Spousta žen nad 40 let dělá ve volbě účesu jednu velkou chybu, které by se měly vyvarovat, pokud nechtějí vypadat starší, než ve skutečnosti jsou. A která to je?

Styling vlasů zajišťuje nejen to, že vlasy působí udržovaně a získají svěží vzhled, ale také hraje klíčovou roli při formování celkového dojmu našeho vzhledu. Z toho důvodu je velmi důležité vybrat si účes, který nám lichotí. Volba správného střihu je samozřejmě velmi individuální, a to především podle vkusu a tvaru obličeje. Nicméně odborníci tvrdí, že existuje konkrétní účes, který ženámpo čtyřicítce sluší jen zřídka.

3 typy účesů, které by neměly nosit ženy po 40: Zbytečně přidávají roky navíc

Blíží se konec roku a s ním i tendence mnohých žen udělat nějakou vlasovou změnu. Obarvit, sestříhat, nebo zkrátit vlasy není nikdy špatný nápad. Ale pozor! Přeci jen existuje několik účesů, kterým by se ženy po 40 měly raději vyhnout. Přidávají totiž roky navíc a zbytečně zvýrazňují vrásky.
svetzeny.cz

Na který účes by si ženy nad 40 let měly dát pozor

Americký kadeřník David Kastin se pro web Totalbeauty.com vyjádřil k tomu, který účes by ženy nad 40 let rozhodně neměly nosit. Jsou to podle něj dlouhé vlasy. „Ačkoli existují zralé ženy, jako je Demi Moore, které vypadají s dlouhými vlasy fantasticky, ve většině případů díky dlouhé hřívě vypadají ženy nad 40 let starší”, říká kadeřník. Klíčovou roli hraje struktura vlasů a tvar obličeje. „Pokud máte zdravé, pevné vlasy a spíše kulatý obličej, můžete nosit vlasy velmi dlouhé. Pokud je ale váš obličej spíše oválný a vlasy jsou jemné, doporučuji středně dlouhý účes. Například bob nebo pixie střih”, dodává. Vlasy s vyšším věkem přirozeně ztrácí svůj objem. Příliš dlouhé vlasy tudíž budou vypadat zplihle, suše a bez života.

Stále stejný účes není ideální

Asi každá žena má svůj styl, do kterého si vlasy češe nejčastěji. Ať už je to culík, drdol, nebo obyčejně rozpuštěné vlasy, snažíme se najít takový účes, jehož styling nám zabere co nejmenší dobu. I zajetý účes ale potřebuje čas od času nějakou změnu. Nemusí být velká, stačí se pouze zaměřit na detaily. Věřte tomu, že váš celkový vzhled bude hned vypadat jinak a víc svěže. Nosíte ráda vlasy stažené do culíku? Zkuste z něj popotáhnout pár pramínků vepředu. Jste spokojená s rovnými rozpuštěnými vlasy? Vemte kulmu a natočte pár předních pramenů směrem od obličeje. Tyto malé, ale ve výsledku výrazné změny, vám pomohou k tomu, abyste vypadala svěže a dodala tak svému vzhledu ten správný šmrnc.

Galerie: Nejkrásnější krátké střihy všech dob. Dodají vám odvahu a hodí se pro ženy ve 30 i 50 letech

Krátké účesy nejsou pouze radikální změnou střihu, jsou to často i symboly odvahy, emancipace a svobody. Tyto střihy boří stereotypy žen s dlouhými vlasy a také dokazují, že krátké vlasy rozhodně nepatří jen mužům, ale stávají se ozdobou i žen. Prohlédněte si v naší galerii, které slavné osobnosti krátký sestřih zkusily a jak jim sluší.
svetzeny.cz

Které účesy jsou pro ženy nad 40 ty pravé?

Pokud dumáte nad tím, který účes je pro vás tedy ten pravý, známe odpověď. Vsadit můžete například na vrstvený bob. Bob se vyznačuje středně dlouhým střihem a nabízí nespočet různých variant. Dle svého tvaru obličeje a po konzultaci s kadeřníkem tak jednoduše vyberete přesně ten typ střihu, který se k vám bude hodit nejlépe. A jestliže chcete bob ještě trochu ozvláštnit, doporučujeme jej zkombinovat se záclonkovou ofinou, která je velmi jemná a účesu dodá perfektní strukturu. Narozdíl od klasické ofiny navíc nepřitahuje pozornost k vráskám v okolí očí.

A pokud přemýšlíte nad tím si vlasy zkrátit ještě více, stejně jako zmíněný kadeřník David Kastin, doporučujeme zkusit střih jménem Pixie. Krátký střih, který je o něco málo delší nahoře a většinou je doplněn krátkou ofinou, sluší téměř všem ženám nad 40 let. Celkovému vzhledu dodá šmrnc, modernost a hravost. Popularita tohoto stylu se drží na prvních příčkách vlasových trendů již od 50. let, kdy jej proslavila Audrey Hepburn ve filmu Prázdniny v Římě. Od té doby kouzlu tohoto účesu neodolaly statisíce žen po celém světě, včetně známých celebrit.

Účesy pro ženy nad 40
Zdroj článku