Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější vlasové trendy roku 2024: Hitem bude střih kitty cut, který jsme milovali v 80. letech

Info ikona
Lily Collins

S každým dalším rokem a novou sezonou se mění trendy. Nejen v módě a stylu, ale i v účesech. Rok 2024 ovládnou určité účesy, které bude nosit každá žena. Inspirujte se v naší galerii a najděte ten pravý účes, se kterým ovládnete celý tento rok.

V každé sezóně jsou v trendech trochu jiné účesy. Zatímco v loňském roce jsme často vídali účes typu mixie, motýlí střih nebo účes jménem octopus, letos budou v trendech účesy, které jsou objemnější, podobně jako ty ze 70. let. V trendech se budou objevovat i krátké účesy, které ale budou více uhlazené a méně divoké, než ty v předchozím roce. Inspirujte se a najděte ideální střih právě pro vás. Ať už bude v jakékoliv délce, věřte nám, že s těmito trendy účesy v roce 2024 naprosto zazáříte.

 

Kadeřník radí, který účes by si ženy nad 40 let měly odpustit: Sluší jen opravdu málokomu

Vlasy hrají v celkovém dojmu obrovskou a velmi důležitou roli. Je proto důležité jim věnovat stejnou pozornost jako třeba líčení či oblékání. A to mnoho žen nedělá. Spousta žen nad 40 let dělá ve volbě účesu jednu velkou chybu, které by se měly vyvarovat, pokud nechtějí vypadat starší, než ve skutečnosti jsou. A která to je?
svetzeny.cz

Stylové budou různé varianty bobu

Účes jménem bob má nespočet různých variant, a tak si velmi jednoduše vybere snad každá žena. Pokud nevíte, co si pod pojmem “bob” představit, vypadá velmi podobně jako klasické mikádo, které je trendy již po staletí. Kouzlo bobu ale spočívá v tom, že narozdíl od mikáda nemusí být striktně zarovnán a jeho styling zdaleka nemusí být perfektní. Zářným příkladem jsou nejrůznější světové celebrity, které tento účes nosí všemožnými způsoby. Velmi populární varianta bobu je ta se sestříhanými vrstvami, které dodají celkovému účesu nádech ležérní elegance. Skvělou možností je také jednotlivé prameny vlasů lehce natočit kulmou. Tu ale nahřejte na nižší teplotu než obvykle, aby měly vlny přirozenou strukturu. Na vlny, které jsou nepřirozeně a přehnaně dokonalé v tomto roce rovnou zapomeňte.

Trendy bude ofina v určitých stylech

Ofina je u mnoha žen velmi oblíbenou variantou, jak ozvláštnit svůj účes. I v případě ofin se ale mění aktuální trendy, které je třeba sledovat, pokud chcete mít jistotu, že váš účes bude IN. Jak již bylo zmíněno, trendy bude hlavně styling 70. let. Jistotou tak bude ofina inspirovaná ikonou Jane Birkin. Ta nosila hustou ofinu orámovanou delšími vlasy, které dosahovaly přibližně až ke klíční kosti. Vlasy rámující obličej si můžete nechat svým kadeřníkem lehce sestříhat, čímž docílíte jemnějšího vzhledu. Zapomenout nemůžeme ani na tzv. záclonkovou ofinu, která sice rezonovala vlasovými trendy již minulý rok, ale svou popularitu si stále drží.

3 typy účesů, které by neměly nosit ženy po 40: Zbytečně přidávají roky navíc

Blíží se konec roku a s ním i tendence mnohých žen udělat nějakou vlasovou změnu. Obarvit, sestříhat, nebo zkrátit vlasy není nikdy špatný nápad. Ale pozor! Přeci jen existuje několik účesů, kterým by se ženy po 40 měly raději vyhnout. Přidávají totiž roky navíc a zbytečně zvýrazňují vrásky.
svetzeny.cz

Vedle nešlápnete s vlnitým pixie střihem

V roce 2024 dostane klasický střih pixie hravou aktualizaci. Krátký střih s širokou ofinou do čela se propojí s hravými vlnami. Pokud máte přirozeně vlnité vlasy, máte štěstí, protože stačí jen zdůraznit jejich strukturu. V případě, že jsou vaše vlasy přirozeně rovné, budete potřebovat kulmu nebo žehličku, abyste vytvořila požadované vlny. Značnou výhodou ale je, že jelikož je účes krátký, navlnění vlasů vám nezabere víc než pět minut.

Účes z 80. let "kitty cut" hlásí návrat jako nejkrásnější trend roku 2024

Že jste název “Kitty cut” ještě neslyšeli? Nevadí! Kitty cut představuje jemnější variantu již dobře známého wolf cutu neboli vlčího střihu. Tento střih poskytuje sofistikované vrstvení, které přidává vlasům strukturu a přirozený pohyb. Délka účesu končí na ramenou u klíční kosti, což v podstatě znamená, že se jedná o prodlouženou variantu mikáda. Zásadním prvkem je zde zejména vrstvení, které účesu dodává velmi svěží a sexy vzhled. Stejně jako v předchozích případech, i s tímto střihem se vrátíme do minulosti, konkrétně do osmdesátých let. Trendy, ať už ty módní nebo vlasové, zkrátka mají cyklickou povahu, a tak je naprosto normální, že účesy, které jsme nosili za mlada, nyní opět dominují na všech frontách.

Nejkrásnější trendy účesy roku 2024
Zdroj článku