Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Účesy podle typu vlasů: Kudrnatým sluší ležérní účes, rovné to nesmí překombinovat

Info ikona
Který účes je pro váš typ vlasů nejlepší?

Strukturu a typ vlasů, které přirozeně máme, neovlivníme. Existují ovšem účesy, které vašemu typu vlasů padnou jako ulité. Nevíte si rady s tím, jak s vlasy pracovat tak, aby vypadaly skvěle? Nechte se inspirovat a zjistěte, které účesy a střihy jsou pro rovné, vlnité a kudrnaté vlasy ty nejlepší.

Určitě vás někdy napadla otázka, proč má někdo rovné, někdo vlnité a někdo další zase kudrnaté vlasy? Jednoduše řečeno, za to, jakou mají vlasy strukturu, mohou folikuly. Vlnění se odvíjí od tvaru vlasových folikulů, což jsou malé váčky ve vlasové pokožce, odkud vlasy rostou. Čím plošší nebo oválnější je folikul, tím více jsou naše vlasy kudrnaté, zatímco vlasy vyrůstající z okrouhlého folikulu jsou rovné. Právě struktuře našich vlasů je potřeba přizpůsobit to, jak se o vlasy staráme a také to, jaké účesy nosíme.

Nejkrásnější vlasové trendy roku 2024: Hitem bude střih kitty cut, který jsme milovali v 80. letech

S každým dalším rokem a novou sezonou se mění trendy. Nejen v módě a stylu, ale i v účesech. Rok 2024 ovládnou určité účesy, které bude nosit každá žena. Inspirujte se v naší galerii a najděte ten pravý účes, se kterým ovládnete celý tento rok.
svetzeny.cz

Nejlepší účesy pro kudrnaté vlasy

Pokud máte kudrnaté vlasy, asi víte, že si kudrny tak trochu žijí svým vlastním životem. Je poměrně náročné je nějakým způsobem zkrotit a dodat účesu určitou strukturu. Mít přirozeně kudrnaté vlasy má ale jednu obrovskou výhodu – vlasy mají přirozený objem. A tak se nebojte tohoto benefitu využít! Skvělou volbou pro vás bude tzv. messy bun, což do češtiny můžeme přeložit jako “rozcuchaný drdol”. Nenechte se ale zmást! Žádné vrabčí hnízdo vám nedoporučujeme. Výraz “messy bun” se používá pro drdol, který není uhlazený, elegantní a rozhodně není dokonalý. A právě v tom tkví jeho kouzlo. Je to takový typ drdolu, do kterého si rychle svážete vlasy, když třeba uklízíte. Právě tento typ účesu se před pár lety stal velmi populárním a zdaleka to není jen účes, který si uděláte doma, když vám vlasy překážejí. Messy bun dodá klasickému drdolu nádech ležérnosti, ale zároveň si stále uchovává eleganci, kterou drdol má. Vedle nešlápnete ani v případě, že si necháte vlasy volně rozpuštěné. V tomto případě doporučujeme sáhnout po kvalitních stylingových produktech, které vašim kudrnám dodají hezký tvar a texturu.

Kadeřník radí, který účes by si ženy nad 40 let měly odpustit: Sluší jen opravdu málokomu

Vlasy hrají v celkovém dojmu obrovskou a velmi důležitou roli. Je proto důležité jim věnovat stejnou pozornost jako třeba líčení či oblékání. A to mnoho žen nedělá. Spousta žen nad 40 let dělá ve volbě účesu jednu velkou chybu, které by se měly vyvarovat, pokud nechtějí vypadat starší, než ve skutečnosti jsou. A která to je?
svetzeny.cz

Máte vlnité vlasy? Tyto účesy jsou pro vás nejvhodnější

Vlnité vlasy, podobně jako ty kudrnaté, mají tendenci se tvarovat tak, jak se jim zrovna zlíbí. Málokdo má perfektní vlnky, které vypadají jako od moře. Naopak! Většinou bojujeme s tím, že se jeden pramen vlní tak, druhý zase jinak a celkový výsledek není ideální. Stejně, jako v předchozím případě, i zde doporučujeme sáhnout po kvalitních stylingových produktech, například těch s obsahem mořské soli, které dodají vlnám dokonalou strukturu a tvar. Co se účesů týče, vsadit můžete na ladný boho styl. Struktura vašich vlasů tomuto stylu totiž perfektně odpovídá. Vezměte dva prameny rámující váš obličej a sepněte je v zadní části hlavy. A pokud si chcete s účesem ještě trochu více vyhrát, zapleťte tyto pramínky do copánku. Právě různě zapletené účesy a copánky se pro váš typ vlasů hodí naprosto skvěle. Vlny působí romanticky a účesy v tomto stylu vás omladí. A jestliže toužíte po kratších vlasech, rozhodně můžete vsadit na mikádo nebo vrstvený bob. Právě bob sestříhaný z vlnitých vlasů totiž vypadá naprosto skvěle!

3 typy účesů, které by neměly nosit ženy po 40: Zbytečně přidávají roky navíc

Blíží se konec roku a s ním i tendence mnohých žen udělat nějakou vlasovou změnu. Obarvit, sestříhat, nebo zkrátit vlasy není nikdy špatný nápad. Ale pozor! Přeci jen existuje několik účesů, kterým by se ženy po 40 měly raději vyhnout. Přidávají totiž roky navíc a zbytečně zvýrazňují vrásky.
svetzeny.cz

Nejkrásnější účesy pro rovné vlasy

U rovných vlasů hraje roli jejich struktura. Pokud máte husté, lesklé a zdravé vlasy, můžete je nechat zastřihnout do stejné délky a budou vypadat naprosto skvěle. Naopak, pokud máte jemné a řídké vlasy, je vhodné zvážit lehké sestříhání jednotlivých vrstev. V tomto případě vám nejlépe poradí váš kadeřník. Rovné vlasy mají výhodu snadného stylingu, a tak pro vás bude vytvoření různých účesů naprostá hračka. Skvěle vypadají vlasy vyfoukané přes kulatý kartáč, který dodá vlasům impozantní objem a umožní vám je tvarovat. Elegantní možností je pro vás i hladké mikádo. Díky rovné struktuře vlasů pro vás bude jeho údržba velmi jednoduchá. A pokud toužíte po úplně krátkých vlasech, skvělou variantou je pro vás například pixie, jehož styling je velmi jednoduchý a nezabere vám víc než 5 minut.

 

Galerie: Inspirujte se a najděte účes vhodný pro váš typ vlasů
Zdroj článku