Přejít k hlavnímu obsahu

Copánky, copy a různé zamotance pro úplné začátečníky a nešiky. Tohle zvládnete i vy!

Info ikona
vlasy

Ráda byste trochu ozvláštnila účes o moderní copánky, ale perete se i se zamotáním vánočky? Nezoufejte, máme pro vás čtyři jednoduché návody na zapletené vlasy, které zvládnou i méně zručné ženy. Stačí jen trochu trpělivosti a elegantní účes je na světě.

Svůdná Megan Fox má nový účes! Fanouškům se ukázala jako zrzka a nezapomněla sdílel i napěchovaný dekolt

svetzeny.cz

Nebudete už muset závidět ostatním krásně upravené vlasy, zatímco vy si je stáhnete ráno do culíku. Nejdříve ale vyzkoušejte zaplétání, když budete mít klid, pohodu a hlavně čas. Nevrhejte se do copánků ráno před prací, protože to byste také mohla dorazit s velkým zpožděním a s rozčepýřeným hnízdem na hlavě. 

Falešný francouzský cop

Obyčejný copánek jistě zvládnete a falešný francouzský cop je pouze o přikládání dalších pramenů. Oddělte si na vrchu hlavy pár vlasů a začněte zaplétat cop. K postrannímu pramínku přidejte další pramen a opět je propleťte. Takto přikládejte a proplétejte dokud nedojdete na temeno hlavy. Pak už je cesta k vysněnému účesu nejjednodušší - vlasy zapletete klasickým copánkem. Konec můžete ozdobit mašlí nebo menším skřipcem. 

Provazový cop

U tohoto druhu copánku je důležitá fixace ještě před zaplétáním. Budete plést a utahovat pouze ze dvou pramenů a cop vznikne na boku. Rozdělte si vlasy pěšinkou na patku a z ní vezměte silnější pramen, který propletete s dalším ze zadní části a utáhněte. Ke spodnímu pramenu přidáte další z patky a celý proces zopakujete dokud opět nedojdete na temeno hlavy. Poté už jen překládáte dva prameny přes sebe a stále utahujete. Na konci použijte gumičku a pro výraznější efekt opatrně povytahujte jednotlivé pramínky. 

Trendy účes 2023: Shaggy bob sluší i ženám nad 50. Omladí vás a péče o něj je neuvěřitelně jednoduchá

svetzeny.cz

Holandské copánky

Tento druh zaplétání vlasů si oblíbily světové celebrity v čele s televizní hvězdou Kim Kardashian a svým nositelkám dodá účes mladistvý vzhled. Dva objemné copy vypadají na techniku náročně, ale je to velmi jednoduché. Podobají se francouzským copánkům, ale žádaný objem získávají opačným zaplétáním. Celé kouzlo spočívá v tom, že se vlasy splétají zespodu. Rozdělte si vlasy pěšinkou na dvě stejné části a můžete začít. Oddělte tři prameny a podstrkávejte je pod sebe. Tedy pravý pramen podstrčte pod prostřední, poté levý pod prostřední a přidávejte prameny ze strany, stejně, jako u copu francouzského. Od krku pak pokračujte zaplétáním copánku, ale dodržte techniku zespodu. 

Rybí cop

Vypadá skvěle, elegantně a můžete ho plést samostatně nebo si udělat culík a pak teprve zaplést. Tak či tak si vlasy rozdělte na dva stejné prameny. Začínat budete od vnějšího okraje, kde si oddělíte slabší pramínek a protáhnete doprostřed. Poté ho spojíte s protilehlým pramenem, z něhož vezmete z vnější strany pramínek a protáhnete k druhému pramenu. Celé protahování ze strany k pramenům opakujete až do samého konce. Také rybímu copu sluší povytáhnout jednotlivé pramínky k získání většího objem vlasů.

Zdroj článku