Přejít k hlavnímu obsahu

Kadeřník radí, jak vytvořit dokonalý objem vlasů: Nemusíte mít hustou hřívu, stačí znát určitá pravidla

Jsou sice krásně hebké a lesklé, ale tím jejich pozitiva vlastně končí. Jemné vlasy přidělávají svým majitelkám spíš starosti a práci navíc. Vytvořit z nich účes, který bude mít alespoň trochu objemu a vydrží déle než hodinu, bývá dost složité. Vzdávat to ale nemusíte, máme tu pár prověřených triků, jak se s jemnými vlasy vypořádat.

Každá druhá z nás o sobě tvrdí, že má jemné vlasy. A podle výzkumů kosmetických firem je to pravda.  „Jemné vlasy mají asi o 1/3 menší průměr než normální vlasy a navíc díky své struktuře nemají dostatek síly objem účesu udržet“, říká kadeřník Jan Těšík.

Napadá vás, proč máte jemné vlasy zrovna vy? Odpovědí je hlavně genetika. Kromě toho je tu ale ještě dost dalších faktorů, které na kvalitu vlasů působí. Svou roli hraje věk, životní styl (negativně působí především stres!) výživa vlasů, výběr kosmetiky, ale i to, jak se svými vlasy zacházíte. Proto jemné vlasy potřebují jinou péči, kosmetiku, střih i styling než vlasy normální. Jak na to?

Mohlo by se vám líbit

Účesy podle horoskopu: Dle astroložky by Raci měli vsadit na romantické copy, Ryby na poloviční drdol

Astroložka Eunice Lucero-Lee radí, jaký účes by měla jednotlivá znamení zvěrokruhu zvolit, aby podtrhl jejich osobnost. Víte, co vám skutečně bude slušet na základě poznatků z astrologie? Zjistěte to, inspirovat se můžete v naší galerii.
svetzeny.cz

Chce to vhodný sestřih

Přejete-li si mít objemný účes, svěřte se do rukou dobrého kadeřníka, který bude muset stříhat. Jemným a u kořínků se mastícím vlasům totiž nesvědčí přílišná délka. Už vlasy delší než 15 cm začínají mít problém, jak udržet svou váhu a zachovat si objem. Ideální jsou proto tupé sestřihy, které by neměly být delší než po ramena. Konce vlasů je vhodné nechat prostříhat, čímž odstraníme roztřepené konečky, ale hlavně jim podstatně ulehčíme. Doporučuje se také častěji měnit pěšinku, vlasy tak lépe drží od hlavy.

Zvolte správnou barvu

Dokonalou tečkou za správným střihem je výběr barvy. Pokud vyberete správný odstín, můžete docílit i optické úpravy proporcí. Je všeobecně známo, že tmavá barva objem zmenšuje a zužuje, zatímco světlé odstíny zvětšují objem a rozšiřují. S barvou přitáhnete pozornost k určitým partiím účesu, podpoříte tvar střihu a zvýrazníte střihové efekty. Stejná kouzla dokáže melír, který doladí strukturu vlasů a střihu.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend 2023: Bob je hitem, který sluší každé ženě. Ubere vám roky i kila, stačí vybrat správnou délku

Bob je populární krátký až středně dlouhý střih vlasů, při kterém jsou vlasy obvykle střiženy rovně kolem hlavy, většinou přibližně na úrovni čelisti, ale nikdy ne pod ramena. Bob je účes, který lze kombinovat s ofinou a především se hodí pro jakýkoliv věk. Seznamte se s jedním z nejpopulárnějších účesů roku 2023, který si svou popularitu drží již desítky let.
svetzeny.cz

Pomůže masáž hlavy

Pokud se tetelíte blahem, když vám někdo myje, pročesává a zaplétá vlasy, nenechte si ujít masáž hlavy. Nejen že jde o příjemnou relaxaci a uvolnění, ale prospějete i vlasům. Jemná masáž totiž uvolňuje pokožku hlavy, zlepšuje krevní oběh a tím i výživu vlasových kořínků. Okamžitým efektem masáže je to, že se vlasy u kořínků napřímí a váš účes tak bude vypadat objemnější. Z dlouhodobého hlediska může vést stimulace vlasových kořínků k podpoře růstu vlasů. Masáž si můžete vychutnat v kadeřnických salonech, zajít do wellnessu nebo si ji můžete provést i doma.

A jaké další triky na jemné vlasy fungují? Podívejte se do naší galerie.

Triky pro jemné vlasy bez objemu
Zdroj článku