Přejít k hlavnímu obsahu

5 tipů, jak si vybrat barvu na vlasy, která vám bude slušet

Nová barva vlasů je velmi osobní volbou. Nenechte se příliš ohromit širokou škálou dostupných možností: následujte pět našich praktických tipů a vyberte si barvu, která vám nejlépe sedne!

Vybrat si barvu na vlasy není nikdy jednoduché, ať už jste na domácí barvení expertkou nebo se do něj pouštíte poprvé, volba by se měla odvíjet od přirozeného tónu vaší pleti a přírodní barvy vlasů.

1. Teplé barvy pro teplé odstíny pleti

Tón pleti hraje velmi důležitou roli v tom, jaké barvy vlasů vám budou slušet. Ženy, které mají žlutý nebo olivový tón pleti mohou snadno zkusit teplejší barvy vlasů, např. zlatavou blond nebo kaštanově hnědou.

2. Studené barvy pro studené tóny pleti

Pak jsou tu ženy se studenějšími nebo více “citrusovým” tónem pleti, s nádechem do modra, které by měly volit studenější barvu vlasů. To znamená, že mohou opravdu ukázat své divoké já s odvážnějšími odstíny, jako je např. popelavě blonďatá nebo červená s nádechem do fialova.

3. Přirozenost je nejvíc

Když je něco přirozené, vypadá to lépe, o tom není pochyb. Skvělým pravidlem je zvolit barvu, která se od přirozené liší maximálně o dva odstíny (ať už tmavší nebo světlejší), protože ta nejlépe ladí s celkovým vzhledem. Pokud zvolíte příliš tmavý odstín, zanikne přirozená barva vašeho obličeje a naopak.

4. Malé krůčky

Pro dramatičtější změnu barvy potřebujete více času. Pokud chcete být z brunety blondýnkou, vyzkoušejte nejprve neutrální barvu a až potom přejděte k vytouženému výsledku. Nezapomeňte o své vlasy důkladně pečovat pomocí řady péče o barvené vlasy, která dodá narušeným vlasům potřebnou výživu.

5. Zkoušejte a najděte, co vám nejvíce sedne

V dnešní době existuje celá řada různých triků pro barvení vlasů, kdy můžete například míchat různé barvy pro opravdu přirozený nebo naopak výrazný trendy look. Nebojte se zkusit dlouhé tmavé kořínky se světlejšími konci nebo stylový look ombre.

Legendární barva na vlasy Excellence Creme od L’Oréal Paris nabízí pokročilou ochranu před, v průběhu i po barvení, pro ještě sytější odstíny. Každý odstín navíc perfektně kryje i velmi odolné šediny. Novinkou je řada odstínů „jen pro brunetky“, která nabízí šest různých barev s trendy odlesky.

Doporučujeme vyzkoušet