Přejít k hlavnímu obsahu

3 účesy, díky kterým budete vypadat o 10 let mladší. Zapomeňte na černou barvu a zvolte správný střih ofiny

Info ikona
Účes, který ženu omladí

Nemusíte hned sahat po estetickém zákroku, pokud si chcete ubrat pár let. Leckdy postačí změnit styl šatníku, nebo zvolit jiný střih vlasů. Právě vlasy jsou totiž jakýmsi rámem vašeho obličeje a dokážou vrásky a nedokonalosti jak zvýraznit, tak stejně dobře skrýt. Přečtěte si, které tři účesy vám mohou opticky ubrat až deset let.

Info ikona
Vlnitý bob

Milovnice bobů se mohou radovat, s tímto účesem vypadá mladší téměř každý

Pokud patříte mezi milovnice střihu zvaného „bob“, pak vás jistě potěší, že většina bobů opticky ubírá roky každé jeho nositelce. Až o deset let vás pak může omladit bob, kdy jsou vlasy v zadní části střižené ke krku a směrem k obličeji se délky prodlužují. Pro ten nejlepší omlazující efekt vytvořte ve vlasech jemné vlny. Nejšetrnějším způsobem je použití natáček do vlasů – použijte větší natáčky, aby vlny působily přirozeným dojmem. Méně šetrným, ale okamžitým řešením je použití žehličky na vlasy, kdy stačí žehličku jen lehce nahřát, poté vložte do žehličky pramen vlasů, stiskněte a lehce otáčejte. Táhněte směrem dolů, zatímco provádíte točivý pohyb. Pokud nemáte žehličku ani natáčky, můžete si umyté a lehce proschnuté vlasy stočit do několika drdolů. Nechte je proschnout nebo dosušte fénem, rozpusťte a jemné vlnky jsou na světě.

Nejkrásnější rtěnky z drogerie do 150 Kč pro ženy nad 50 let: Těmto odstínům se vyhněte, přidávají roky navíc

Líčení je něco, co provází každodenní život téměř všech žen. A pokud chceme líčení dodat ten správný šmrnc, docílíme toho tím, že zvolíme nějakou krásnou rtěnku na rty, která celý vzhled naprosto famózně podtrhne. Ovšem, ne každý odstín je vhodný - a to především pro dámy v pokročilejším věku. Přinášíme vám výběr těch nejkrásnějších rtěnek, za které navíc nedáte víc než 150 korun.
svetzeny.cz
Info ikona
Ofina

Správně zvolená ofina vám pomůže omládnout až o 10 let

Možná vás někdy napadlo, že vrásky na čele by šly dobře skrýt ofinou. Dejte však pozor, jelikož některé ofiny roky naopak přidávají. Vyhněte se rovně střiženým, hustým nebo velmi krátkým ofinám, které naopak zvýrazní veškeré nedokonalosti v obličeji. Ideální volbou je lehce střižená a tenká ofina, která je po stranách delší a ve středu sahá lehce přes obočí. Existují i varianty, které můžete libovolně sčesávat na stranu. Ofiny jsou vhodné i pro ženy, které mají vyšší čelo. Naopak si dejte pozor, pokud máte tmavé vlasy nebo patříte mezi plnoštíhlé osoby. Některé ofiny totiž mají tendenci vytvářet dojem kulatějšího obličeje, což ženy s pár kily navíc rozhodně neocení. Pokud nad ofinou uvažujete, navštivte v každém případě kadeřnický salón, kde vám odborný personál poradí, zda je ofina vhodná pro váš typ obličeje a zároveň pro vás vybere i vhodný střih.

Galerie: Jak vybrat správnou podprsenku pro velké poprsí: Expertka radí nepodceňovat tyto zásady

Jak vybrat podprsenku, aby vám dobře seděla, byla pohodlná a hezká? Tuto otázku řeší mnoho žen, zejména těch, které příroda obdařila prsy velikosti D+. Podle expertek na výběr spodního prádla, nosí špatnou velikost podprsenky dokonce až 80 % žen. Jak jste na tom vy? Nepatříte náhodou k ženám, které si kupují podprsenku jenom podle velikosti košíčků?
svetzeny.cz
Info ikona
Žena ve středních letech

Světlejší vlasy působí mladistvějším dojmem

Tmavé vlasy působí tvrdším dojmem, zatímco světlejší odstíny vlasů zjemňují rysy v obličeji. Pochopitelně existují i ženy, kterým černé vlasy vyloženě lichotí, ale zpravidla dokáže světlejší odstín omladit každou ženu. Není dobré však barvu zesvětlovat hned o několik odstínů, což navíc vaše vlasy velmi poškozuje. Pokud máte například černé vlasy, můžete si zkusit nechat udělat velmi jemný melír v hnědých tónech. Jsou-li vlasy hnědé, pak zvolte jemný blond melír. Důležité je, aby byl melír opravdu jemný a vlasy nebyly obarveny v širokých pruzích. Jestliže máte již zesvětlené vlasy nebo jste majitelkou blonďaté hřívy, dbejte především na přirozenost odstínu. S přibývajícími roky nejsou silně odbarvené vlasy již příliš lichotivé, někdy vám proto mohou v kadeřnickém salonu doporučit přirozenější odstín blonďatých vlasů. Pokud však máte přirozeně šedivé vlasy, můžete je omladit pouze pomocí střihu. Přirozeně šedé vlasy totiž vypadají skvěle a přirozeně a mnohdy lichotí jejich nositelce více než vlasy obarvené.

Galerie účesů, které vám uberou roky
Zdroj článku