Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější rtěnky z drogerie do 150 Kč pro ženy nad 50 let: Těmto odstínům se vyhněte, přidávají roky navíc

Líčení je něco, co provází každodenní život téměř všech žen. A pokud chceme líčení dodat ten správný šmrnc, docílíme toho tím, že zvolíme nějakou krásnou rtěnku na rty, která celý vzhled naprosto famózně podtrhne. Ovšem, ne každý odstín je vhodný - a to především pro dámy v pokročilejším věku. Přinášíme vám výběr těch nejkrásnějších rtěnek, za které navíc nedáte víc než 150 korun.

Není odstín jako odstín

S přibývajícím věkem je třeba aktualizovat své rutiny - a to jak v péči o pleť, tak i v líčení. Produkty, na něž jsme byly zvyklé ve třiceti, zkrátka pro pleť po padesátce už nejsou úplně vhodné. A nejedná se pouze o produkty samotné, ale zároveň i o způsob, jakým produkty na pleť nanášíme. V pokročilejším věku je třeba dbát i na odstíny - některé pro stárnoucí pleť už jednoduše nejsou vhodné. To se týká například tvářenek, stínů, ale i rtěnek. Některé odstíny rtěnek by si měly ženy ve vyšším věku odpustit. Nejen, že nemusí vypadat zrovna lichotivě, ale zároveň mohou také zbytečně přidávat roky navíc.

 

Produkty pro krásnou pleť bez vrásek, které v roce 2024 musíte mít

Péči o pleť by se ženy měly věnovat v jakémkoliv věku. Pokožka se s přibývajícím věkem přirozeně mění, vrásky přibývají, a tak je třeba obměňovat i produkty, které používáme. Přinášíme vám výběr několika top produktů, které by žádné ženě neměly v roce 2024 chybět v její kosmetické taštičce.
svetzeny.cz

Kterým odstínům se po padesátce raději vyhnout?

Určitě jste zaznamenali, že se s přibývajícím věkem tak trochu mění obličej a struktura pleti. Na kůži se přirozeně objevují vrásky, jemné linky a pleť už zkrátka není tak elastická, jak bývala. Může za to postupný úbytek kolagenu v těle. A ten se podepisuje i na rtech. Jednoduše řečeno - i rty stárnou. A ačkoliv se jedná o malou část obličeje, je velmi významná. Postupem času se vytrácí jejich přirozená barva, tvoří se okolo nich vrásky a mění se jejich tvar. To vše se děje postupně, pomalu a nenápadně. Je proto třeba změny na rtech sledovat a přizpůsobit jim to, jak je líčíme. Některé odstíny rtěnek už zkrátka ve vyšším věku nejsou tak úplně vhodné.

Některé odstíny přidávají roky navíc

Dámy nad 50 let by se měly vyvarovat hodně pigmentovaných a matných rtěnek, zvláště pak fialové a dalších tmavých odstínů. A proč? S věkem totiž přirozeně šednou vlasy, mění se celkový podtón pleti a tyto odstíny rtěnek působí velmi tvrdě. Místo toho, aby celkový vzhled zkrášlily, vám naopak ještě přidají roky navíc. Rozhodně se vyhněte i odstínům do oranžova, které mohou nelichotivě upozornit na to, pokud máte trochu zažloutlé zuby, což je ve vyšším věku také normální. Když se kolem rtů vytvoří vrásky, je velmi pravděpodobné, že vám do nich rtěnka tzv. “zaleze”, což nevypadá vůbec dobře. Obzvláště výrazný je tento nevzhledný jev právě u tmavých a pigmentovaných odstínů.

Pleť žen nad 30 let: Hydratace už rozhodně nestačí! 3 nejlepší produkty z drogerie, které stojí pár korun

Náležitá péče o pleť je v každém věku klíčová, a po dosažení třicítky je vhodné začít se zaměřovat na specifické potřeby pleti. Odborníci na krásu zdůrazňují, že kvalitní péče může pomoci udržet pleť pevnou, hydratovanou a mladistvou. Přinášíme vám užitečné rady a 3 nejlepší produkty z drogerie, které stojí pár korun.
svetzeny.cz

Po jakých odstínech po padesátce sáhnout?

Jako první si rozhodně pořiďte konturovací tužku na rty. Zaprvé díky ní zajistíte, že vám rtěnka nebude “zalézat” do vrásek v okolí rtů, jelikož tužka obsahuje vosk, který zabrání jejímu rozpíjení. Zadruhé díky ní můžete opticky zvětšit jejich objem. I nenápadná a jemná linka dokáže udělat optické divy, věřte nám. Pro starší dámy jsou slušivé odstíny starorůžové, perleťové či broskvové barvy. Doporučujeme vždy sáhnout po rtěnce s jemnými odlesky, naopak se rozhodně vyhněte matným a dlouhodržícím rtěnkám, které mají tendenci rty vysoušet. Bát se nemusíte ani některých odstínů červené, ovšem v tomto případě si dávejte velký pozor na to, aby rtěnka nebyla příliš výrazná a pigmentovaná.

Inspirujte se a najděte ideální odstín rtěnky právě pro vás.
Zdroj článku