Přejít k hlavnímu obsahu

Retro kvíz: Spotřebiče, které jsme vídali u našich babiček. Vysavač Pluto nebo legendární Eta žehlička. Otestujte si svoji paměť

V dnešním světě plném technologických inovací a moderních spotřebičů se občas rádi podíváme zpět do minulosti, do doby, kdy naše babičky ovládaly kuchyně s pomocí těch nejzákladnějších, avšak nezapomenutelných spotřebičů. Tyto kousky nás nejen vracejí do dětství, ale také nám připomínají jednoduchost a kouzlo minulých časů. Otestujte si svoje znalosti v našem RETRO kvízu.

Spotřebiče, které jsme vídali u našich babiček

Ikonickým spotřebičem byl rozhodně mixér. Tyto mixéry nejenže plnily svůj účel při přípravě lahodných dortů a nápojů, ale také byly elegantním doplňkem kuchyně. S jejich kovovými těly a vintage designem byly skvělým prvkem, který zdobil každý kuchyňský pult.

Při vzpomínce na minulost nemůžeme opomenout starý dobrý gramofon. Babičky a dědečkové si s ním užívali oblíbené melodie, které se linuly z prastarých desek. Gramofon nebyl jen hudebním zařízením, ale přinesl do domovů i atmosféru, kterou moderní technologie nemůže replikovat.

Mohlo by se vám líbit: KVÍZ: Zapomenuté výrazy našich babiček. Víte kdo, nebo co je lazebník? 

Vzpomínáte ale i na plastové nádobí, plastové misce a v nich plastové ovoce? Co třeba "tančíčí" pračka? Pojďte se otestovat v našem kvízu, který vás rozhodně vrátí do minulosti. 

Klikněte na ZAČÍT  a otestujte si svoji paměť v RETRO KVÍZU

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte ZDE

Těmto retro vzpomínkám porozumí pouze děti 70. a 80. let

Znáte ten pocit, když narazíte na nějaký předmět, reklamu či místo a nostalgicky se vrátíte zpět do dětství? Vzpomínky v nás jsou napořád. Pojďme si společně připomenout některé věci, na které dnes už jen tak běžně nenarazíme. Pořádnou dávku nostalgie prožijí hlavně ti, kteří vyrůstali v 70. a 80. letech.
svetzeny.cz

Národní technické muzeum připravuje speciální akci, do které se můžete zapojit i vy!

Máte doma starý spotřebič, který podle Vás už patří do muzea nebo do starého železa? Připojte se k nám v rámci akce Recyklační víkend a my Vám rádi poradíme, jak se spotřebičem ekologicky naložit. A pokud skončí v muzeu, třeba jej budete moci vidět i vystavený. Recyklační víkend se koná ve dnech 13. až 15 října 2023, rámci oslav Mezinárodního dne elektroodpadu, který připadá na 14. říjen.

 

RETRO spotřebiče našich babiček
Zdroj článku