Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasové trendy, na které by měly vsadit všechny ženy po padesátce: Zapomeňte na krátké mikádo či příliš dlouhé vlasy

Mnoho žen nosí dlouhodobě stále stejný účes - ať už se jedná o krátký střih, mikádo nebo dlouhé vlasy. Velmi často se pouze ze zvyku bojí vyjít ze své komfortní zóny a styl změnit. Existují ale účesy, které jsou pro ženy nad 50 let jako stvořené. Cítíte, že potřebujete vlasovou změnu? Na tyto účesy můžete bezpochyby vsadit.

Stylový účes může nejen zvýšit sebevědomí ženy, ale také podtrhnout její přirozenou krásu. Samozřejmě záleží na osobních preferencích každé z vás. Některé ženy si zkrátka nedokáží představit změnit svůj účes po několika letech, kdy jsou zvyklé na určitý střih. Přeci jen, nejdůležitějším faktorem je to, abyste se cítila dobře. Nicméně pro ty z vás, které váhají nebo touží po změně, přinášíme čtyři účesy, na které můžete bezpochyby vsadit. A to zejména, pokud je vám kolem padesáti let a více.

 

Vlasové trendy letošního léta pro ženy 30 až 60 let: Kadeřnice radí, jaké účesy budou slušivé všem bez rozdílu věku

S nadcházejícím létem přichází u mnohých žen také touha po změně účesu. Některé varianty střihů jsou vhodné pro dámy staršího věku, jiné zase pro mladší generace. Existují ale i takové, které jsou vhodné pro různé věkové kategorie. Kadeřnice Dominika Ramsová nám prozradila, jaké účesy jsou vhodné pro ženy od 30 až do 60 let.
svetzeny.cz

Ženám nad 50 let sluší bob v jedné délce

O tom, že je střih jménem bob nadčasovou a velmi populární klasikou není pochyb. Bob je vždy skvělou volbou účesu, bez ohledu na věk. Avšak pro ženy nad 50 let je toto účesové řešení obzvláště vhodné. Tento střih rámuje obličej a jemnější rysy, čímž dodává celkovému vzhledu mladistvost. Jednodélková varianta bobu, kdy jsou všechny vlasy střiženy do stejné úrovně zároveň zajišťuje, že i jemné vlasy působí plněji a objemněji. Právě jemné a zplihlé vlasy totiž trápí většinu žen ve vyšším věku. Vlasy, stejně jako pokožka, totiž přirozeně stárnou, ztrácí svůj objem a křehnou. Právě proto je bob střižený do jednotné délky skvělou variantou pro všechny ženy nad 50 let.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Mixie cut je ideální pro všechny ženy, které touží pro kratším střihu

Mixie cut je název pro kombinaci mulletu a pixie střihu, která je velmi moderní a oblíbená i mezi světovými celebritami, jako jsou například Miley Cyrus a Sharon Stone. Základem tohoto střihu jsou krátké vlasy, které jsou o něco delší vzadu na krku než je běžné u pixie střihu. Skvělé na tomto účesu je to, že nemá žádnou pevně danou strukturu. To znamená, že vám jeho úprava nezabere ráno déle, než pár krátkých minut. Mixie střihy obvykle využívají přirozenou strukturu vlasů. Stačí nechat vlasy přirozeně uschnout, případně použít trochu stylingového produktu pro vytvoření objemu a máte hotovo!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jak omládnout díky účesu: Jednoduché tipy kadeřníků, které vám okamžitě uberou roky

Nevhodně zvolený účes z vás snadno udělá šedou myšku a přidá vám nelichotivé roky navíc. Profesionální kadeřníci prozradili, jaké chyby ve volbě účesu ženám nad čtyřicet nesvědčí, a jak naopak dosáhnout minimální změnou maximálního efektu a získat znovu jiskru.
svetzeny.cz

Lob jako další skvělá varianta pro ženy nad 50 let

Pro ženy nad 50 let, které preferují delší účesy, je dlouhý bob, známý jako "lob", skvělou volbou. Zvláště pokud je střižen s tupě zastřiženými konečky, což opticky zahušťuje vlasy. Tupý lob je navíc vhodný jak pro rovné, tak pro kudrnaté či jemně vlnité vlasy. Tento účes lichotí různým tvarům obličeje, vytváří dojem uvolněnosti a svěžesti, což ho řadí mezi nejžádanější účesy tohoto roku. Jelikož se jedná o středně dlouhý střih, jeho úprava vám ráno také nezabere fůru času. V létě budete mít krásné husté vlasy, avšak odlehčenou hlavu od dlouhých kadeří. Zkrátka, značka ideál!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Retro shag styl sluší všem ženám ve vyšším věku

Shag účes je střih, který je vrstvený do různých délek. Typicky jsou vrstvy na vrcholu a po stranách rozčesané. Tyto vrstvy postupně se zjemňující směrem k okrajům dodávají vlasům objem. Vrstvy účesu elegantně obklopují obličej, chytře odvádějí pozornost od jemných vrásek a přinášejí dojem svěžesti. Tento unisexový střih se stal oblíbeným poté, co jej na začátku 70. let nosily různé celebrity jako třeba David Bowie, Mick Jagger nebo Jane Fonda. Shag střih se v roce 2020 vrátil do módy a trendy je i dnes. Zpopularizovala se především variace nazvaná "vlčí střih", která je vpředu krátká a často zahrnuje ofinu. Tuto variaci si oblíbily i světové celebrity jako třeba Billie Eilish, herečka Jenna Ortega nebo zpěvačka Miley Cyrus. Shag účes působí romanticky a zároveň hravě. Přidaná textura a objem jsou bonus.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Účesy vhodné pro ženy nad 50 let
Zdroj článku