Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasové trendy letošního léta pro ženy 30 až 60 let: Kadeřnice radí, jaké účesy budou slušivé všem bez rozdílu věku

S nadcházejícím létem přichází u mnohých žen také touha po změně účesu. Některé varianty střihů jsou vhodné pro dámy staršího věku, jiné zase pro mladší generace. Existují ale i takové, které jsou vhodné pro různé věkové kategorie. Kadeřnice Dominika Ramsová nám prozradila, jaké účesy jsou vhodné pro ženy od 30 až do 60 let.

Vlasy jako věčné téma

Málokterá žena zůstává u totožného účesu po celý život. Asi všechny známe ten pocit, kdy procházíme nějakou životní změnou, máme chuť svému vzhledu dodat novou jiskru a nebo nás jednoduše stávající účes přestane bavit a chceme vyzkoušet něco nového. Ve většině případů bychom ale střih, po kterém toužíme, měly přizpůsobit svému věku. Pro určité věkové kategorie se některé střihy zkrátka a jednoduše nehodí. Některé mohou vypadat neúměrně k věku, jiné naopak mohou přidávat roky navíc. Existují ale i takové účesy, které mohou s klidným svědomím nosit ženy jak ve třiceti, tak v šedesáti letech. A které to jsou?

 

Jak omládnout díky účesu: Jednoduché tipy kadeřníků, které vám okamžitě uberou roky

Nevhodně zvolený účes z vás snadno udělá šedou myšku a přidá vám nelichotivé roky navíc. Profesionální kadeřníci prozradili, jaké chyby ve volbě účesu ženám nad čtyřicet nesvědčí, a jak naopak dosáhnout minimální změnou maximálního efektu a získat znovu jiskru.
svetzeny.cz

Kadeřnice radí, které účesy jsou vhodné pro všechny věkové kategorie

Kadeřnice a bývalá lektorka nastávajících kadeřníků, Dominika Ramsová, která momentálně působí v pražském kadeřnictví the lounge nám prozradila, které účesy jsou vhodné pro ženy několika různých věkových kategorií. Nezáleží na tom, zda je vám 30, 40, 50 nebo 60 let. Na tyto účesy můžete vsadit v každém věku. „Stálá je obliba účesu bob, a to v různých délkách. Můžeme ho nosit hladký a elegantní, nebo hravě strukturovaný a padnoucí ke každému věku. Trendy jsou i kratší sestříhané vlasy ve stylu lady Diany z 80. let,” říká kadeřnice. Pojďme si tedy jednotlivé účesy představit podrobněji.

 

Bob v různých variantách sluší ženám v každém věku

Bob je oblíbený účes, který se pohybuje od krátkého až po středně dlouhý střih vlasů. Vlasy jsou obvykle střiženy rovně kolem hlavy, přibližně do úrovně čelisti, ale nikdy nepřesahují ramena. Samotný název bob je ale velmi široký pojem, existuje totiž několik různých druhů, z nichž si představíme ty nejznámější.

A-line Bob je podobný mikádu, s kratšími vlasy vzadu a delšími vpředu, což vytváří efekt prodloužení od týla k čelu. Někdy je nazýván i jako Concave Bob. Obrácený bob má naopak sestříhané vlasy vzadu, což vytváří vrstvený dojem. Tato varianta může být známá také jako Graduated Bob nebo Stacked Bob. Trochu více odvahy pak vyžaduje tzv. Pixie Bob, který je kombinací mikáda a ultrakrátkých vlasů s kratšími vlasy vzadu a delšími vpředu. Klasický bob je pak podobný A-line Bobu, s tím rozdílem, že jsou zde všechny vlasy střiženy stejně dlouhé vzadu i vpředu, s odkrytím zadní části krku.

Účesy, které sluší ženám bez rozdílu věku: Rozzáří vás a omladí ve třiceti i v šedesáti letech

Jaký střih vlasů vám bude slušet nejvíce, ovlivňuje několik různých faktorů - od tvaru vašeho obličeje, přes strukturu vlasů, až po vás věk. Říká se, že ženy v určitém věku by měly na některé střihy zapomenout. Existují ale takové, které můžete nosit jak ve 30, tak v 60 letech. Sluší totiž všem věkovým kategoriím a dokáží rozzářit a omladit každou z vás.
svetzeny.cz

Kratší vlasy ve stylu lady Diany jsou trendy a sluší všem ženám

Princezna Diana, která byla známá svou ikonickou osobností a vkusem pro módu, byla jednou z prvních, které si oblíbily bixie účes. V osmdesátých letech se rozhodla zkrátit vlasy, což bylo, vzhledem k tehdejšímu konzervativnímu vnímání královské rodiny, velmi odvážné. Její střih se stal jedním z jejích ikonických rysů a inspiroval mnoho žen po celém světě, které toužily vypadat elegantně a moderně zároveň. Její střih můžeme nazvat jako Bixie, který kombinuje krátké vlasy vpředu s delšími vzadu, spojuje oblíbený pixie střih s kratším mikádem. Byl populární v devadesátých letech a jako mnohé módní trendy se opět vrací do módního povědomí. Účes působí hravě a přirozeně, díky vrstvám získávají vlasy texturu a objem. Právě díky svým vlastnostem sluší ženám všech věkových kategorií.

Ať už zvolíte jakýkoliv střih, kadeřnice Dominika Ramsová má pro vás jednu radu na závěr: „A jeden tip za všechny. Noste to, v čem je Vám dobře.” 

Střihy, které sluší ženám v jakémkoliv věku
Zdroj článku