Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Nejhorší módní chyby žen po 40, které přidávají roky. Děláte je také?

Info ikona
Kabelka

Heather Anderson je lifestylová influencerka z Dallasu, která pomáhá ženám cítit se sebevědomě bez ohledu na věk. Zaměřuje se na ženy po 40, se kterými se podělila o své tipy a zkušenosti, jak si pomocí oblečení ubrat roky a čemu se naopak vyhnout, aby vypadaly a cítily se naprosto skvěle.

Odbornice na módu, která odhaluje módní chyby žen po 40

Heather Anderson pochází z Dallasu a živí se jako lifestylová influencerka, která se zaměřuje především na módu žen po 40 včetně toho, jakých se nejčastěji tyto ženy dopouštějí módních chyb. Má svou vlastní stylingovou společnost, webové stránky SoHeather a také kanál na YouTube, kde ji sledují desítky tisíc odběratelů. Heather je také matkou, kdy se snaží zbořit zažité stereotypy o tom, jak vypadá matka po čtyřicítce. Věří, že při oblékání je základem netlačit příliš na pilu s mladistvým vzhledem, ale zároveň se neoblékat do kousků, které většinou nosí starší generace. Na svých stránkách razí heslo: „Dobrá zpráva! Dosáhnout a udržet si úžasný styl je možné v každém věku!“.

Nošení příliš mnoho trendy kousků je na škodu

Za nejčastější módní chybu považuje Heather Anderson nošení příliš trendy kousků najednou. Je to přesně to tlačení na pilu, před kterým varuje. Doporučuje, aby si ženy vybraly jeden trendy kousek a doplnily ho běžnými kousky z šatníku. Pokud je žena oblečená do několika trendy kousků, jednotlivé díly bojují mezi sebou a vytváří nesourodý dojem. Celý outfit pak působí tak, že se žena až zoufale snaží vypadat mladší.

Příliš mnoho volných kusů oblečení vám přidá roky i kila

I v tomto případě doporučuje Heather, aby si ženy vybraly pouze jeden kousek volného či nadrozměrného oblečení a zbytek doplnily padnoucím oblečením. Ženy se leckdy snaží nadrozměrným oblečením skrýt své nedokonalosti, ale ve skutečnosti si jiné opticky přidávají. Vypadají neforemně, s kily navíc a samozřejmě i starší, než ve skutečnosti jsou.

„Naše sebevědomí bude navždy naším nejcennějším doplňkem – noste to, co milujete a v čem se cítíte nejlépe, a sledujte, jak vaše sebevědomí září!“ - Heather Anderson, lifestylová influencerka

Galerie: Nejkrásnější boty na zimu 2023/2024. V těchto botách stylově a pohodlně prochodíte celou sezonu

svetzeny.cz

Tmavé oblečení je elegantní, ale zvýrazňuje nedokonalosti

Heather přiznává, že sama občas nosí outfity, které jsou celé černé, zároveň však dodává, že je třeba kombinovat tmavé oblečení se světlými kousky. Podle Heather jsou totiž tmavé odstíny velmi nelichotivé k pokožce, kdy díky kontrastu více vyniknou nedokonalosti a vrásky. Je přesvědčená, že ženy vypadají mnohem mladistvěji, pokud nosí jasnější a světlejší odstíny.

Košile či tunika, které nejsou zastrčené, ubírají ženské tvary

Heather dále zdůrazňuje, že roky navíc přidává i malý detail, jako je nezastrčená košile či tunika. Tělo tak zbytečně získává neforemný tvar. Heather ženám doporučuje, aby vždy košili či tuniku zastrčily alespoň trochu s tím, že je to rozhodně lepší, než když je nechají venku celé. Sama je velkou milovnicí body, které nedělají nelichotivé boule kolem pasu, ale skvěle obepínají postavu. Doporučuje tělovou barvu body, která se perfektně hodí ke každému kousku vašeho šatníku.

Ploché boty s kulatou špičkou jsou receptem na stáří

Ploché boty s kulatou špičkou, většinou některé baleríny, mohou zničit sebelepší outfit žen nad 40. Heather radí, že místo kulaté špičky mají ženy zvolit raději špičatou, protože díky tomu budou nohy působit delší a ženy pak budou působit vyšší a štíhlejší, což jim opticky ubere i roky. Přestože si Heather je vědoma toho, že ne všechny ženy mohou nosit podpatky, doporučuje alespoň ten nejmenší podpatek.

Velká kabelka nevypadá dobře

Heather varuje před nošením velkých kabelek, které působí nevzhledně, přidávají roky a navíc z nich bolí záda. Doporučuje ženám nosit střední či menší velikost kabelky. Varuje také před výraznými a velkými potisky, a to nejen u kabelek, ale především u oblečení. Doporučuje jemné vzory, jako jsou třeba svislé pruhy

Největší módní chyby žen nad 40
Zdroj článku