Přejít k hlavnímu obsahu

Kdo je víc sexy? Blondýny nebo brunety? Studie konečně rozsekla tuto otázku. Hnědovlásky mohou slavit

Info ikona
studie

Je nejatraktivnější blondýnka, brunetka nebo zrzka – na to se názory různí už desítky let. Díky studii nyní známe odpověď.

Přinejmenším od filmu s Marilyn Monroe "Blondes Prefer" přetrvává domněnka, že blondýnky - bez ohledu na to, zda jsou muži nebo ženy - jsou nejatraktivnější. Ale odpovídá to skutečně realitě? Tuto otázku si položili i vědci z College of Natural and Health Sciences pro univerzitu v Tampě a ve skutečnosti dokázali vyřešit dlouhodobou záhadu nejatraktivnější barvy vlasů: 

Většina se shoduje

Dobrá zpráva pro brunetky: V průzkumu mezi více než 1900 účastníky uvedlo 67 procent mužů a 71 procent žen, že preferují hnědé vlasy. Důvodem je prý to, že barvě vlasů je připisováno mnoho pozitivních vlastností, jako je inteligence, nezávislost a sebevědomý vzhled. Také zajímavé: Hnědé vlasy byly preferovány bez ohledu na to, zda byly barvené nebo ponechány přirozené.

Blondýnky získaly druhé místo

Tato fáma byla také rozklíčována: blondýnky nejsou první volbou, pokud jde o většinu respondentů. Pouze 27 procent zúčastněných mužů a 23 procent zúčastněných žen uvedlo, že blond je nejpřitažlivější. 

Zrzky jako poslední 

Přestože jsou princ Harry nebo moderátorka Palina Rojinski považováni za velmi atraktivní, jejich barvu vlasů jako zvlášť atraktivní vnímá jen menšina. Pouze šest procent každého z účastníků testu a ji umístilo na prvním místě na škále atraktivity. 

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.