Přejít k hlavnímu obsahu

Nejvíce trendy účesy roku 2022: Sestřih Rachel z Přátel, romantické kudrny, objem jako ze 60. let i ofina

Zjistěte, které účesy budou nejvíce trendy v roce 2022. Do módy se vrací řada střihů, které byly kdysi populární. Například sestřih Rachel z Přátel se v 90. letech těšil velké oblibě. V módě opět budou ale i objemné účesy či romantické kudrny.

Polodlouhé sestříhané vlasy se vrací do módy

Řada z nás si jistě ještě vybaví dobu, kdy do módy přišel sestřih Rachel z Přátel. Dominantním rysem tohoto účesu bylo skutečně výrazné prostříhání vlasů, které se ještě navíc zvýrazňovalo podtočením vlasů. Kadeřnice by mohly vyprávět o tom, jak se jim salóny plnily klientkami máchajícími vystřiženou fotkou Jennifer Aniston, představitelky známé seriálové postavy Rachel. Zdá se, že se opět tento populární účes a hit let devadesátých vrací do módy. Zatím co v minulosti, jak již bylo řečeno, účes zpopularizovala herečka Jennifer Aniston, tentokrát jej opět vyzdvihla jiná celebrita – modelka Hailey Bieber. Účes jí skutečně sluší, mnohem více než nedbalé vlny, ve kterých Hailey vídáme nejčastěji.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Existují barvy vlasů, kterým by se ženy nad 50 měly vyhnout: zapomeňte na ombré nebo odbarvování

Cokoli se vám líbí, je povoleno – ať je vám 30, 40 nebo 50. Ale pokud jste stylistka, existují tři barvy vlasů nebo střihy, které ženám v určitém věku lichotí méně než jiné tóny.
svetzeny.cz

Romantické kudrny budou trendy

Dostali jste do vínku kudrnaté vlasy? Tak si je v žádném případě nežehlete. Letos budou kudrny velmi trendy, proto tento typ textury ještě zvýrazněte za pomoci různých stylingových prostředků. Je to další z trendů, který zažívá velký návrat. Kudrny byly velkým hitem 70. let. V roce 2022 budou trendy lesklé měkké vlny, proto se o své vlasy dobře starejte. Kudrny potřebují důkladnou péči, mají totiž tendenci být obecně sušší než jiné textury vlasů.

Info ikona
Kudrny

Objem jako ze 60. let znovu v kurzu

Dalším velkým trendem budou extra objemné vlasy. Marilyn Monroe, Rachel Welsch, Claudia Cardinale, Olga Schoberová, Anita Ekberg, Jane Fonda či Brigitte Bardot – to byly nejkrásnější herečky let 60. a tehdejší sexsymboly. Všechny spojovalo jedno, měly perfektní hustou objemnou hřívu. Do módy se vrací velké vlny, vyfoukané objemné vlasy i výrazné drdoly. Opět bude kladen důraz na strukturu vlasů, příliš mnoho laku na vlasy například způsobí, že vlasy působí strnulým dojmem a bez života. Proto to se stylingovými přípravky jako jsou tužidla, spreje a laky na vlasy nepřehánějte. K vytvoření objemných vlasů budete potřebovat pomocníky – poohlédněte se po natáčkách, kulmofénu, kulatém kartáči a klasické kulmě.

Oblékání žen po čtyřicítce: Vyvarujte se levných materiálů a pytlovitých střihů. Co si obléct, pokud chcete vypadat mladší a štíhlejší?

Jak se oblékat po čtyřicítce, pokud chcete vypadat mladší a štíhlejší? Slušet vám budou hravé outfity, které vám uberou roky. Naopak se vyvarujte levných materiálů a pytlovitých střihů. Jaké další věci stylisté nedoporučují nosit?
svetzeny.cz

Ofiny budou hitem, vyberte si však tu, která pasuje k vašemu obličeji

Do módy se v roce 2022 vrací i ofiny. Ofina je skvělý způsob, jak zásadním způsobem změnit svůj vzhled, a přitom si zachovat pohodlí a udržet si svou délku. Mohou být opravdu lichotivé na tolika různých tvarech obličeje,“ říká kadeřník Clayton Hawkins pro magazín InStyle. Upozorňuje však na to, že o ofinu je třeba se starat. Hlavní je, aby nepůsobila mastným dojmem, pak i vy budete vypadat celkově neupraveně. Pravidelné návštěvy kadeřníka, který ofinu zastřihne, jsou samozřejmostí. Je také důležité používat stylingové přípravky na vlasy zajišťující tepelnou ochranu, abyste si vlasy při žehlení či foukání příliš neničili. Pro srdcový tvar obličeje se hodí prostříhaná jemná ofina. Kulatému obličeji nejvíce svědčí patka zčesaná na stranu. Úzkému a dlouhému obličeji bude slušet hustá rovná ofina. Čtvercovému obličeji prospěje hustá lehce prostříhaná ofina končící nad obočím.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zdroje informací: Glamour, InStyle, Dermstore

Japonské triky pro nádhernou pleť i po 30: Nestačí jen hydratace a pleťové masky

Japonsko je zemí svérázné kultury, neuvěřitelých technologií, lahodného sushi, ale také dokonalé pleti. Za nádhernou pletí Japonek však nestojí jen genetická výbava, nýbrž i jednoduché triky, které zvládnete doma jednoduše i vy.
svetzeny.cz