Přejít k hlavnímu obsahu

Objem dělá dojem

Toužíte po krásných vlasech, které vám bude každý závidět. Trendem, který nikdy nevyjde z módy je objem. Není lehké ho dosáhnout, pokud vám příroda nenadělila, ale existují tipy a triky, které vám zaručeně pomohou.

1. SPRÁVNÝ STŘIH JE ZÁKLAD

Objem vlasů souvisí s tvarem účesu. Myslete na to především tehdy, jste-li majitelkou jemných vlasů. Jemné vlasy sice bývají krásně hebké a lesklé, ale tím jejich výhody končí. Zpravidla jim totiž chybí jedna zásadní věc, a tou je objem. Tento problém trápí každou druhou ženu. Často není na vině ani tak nedostatečné množství vlasů jako spíše jejich kvalita.

Dlouhé
Objemu docílíte tím, že necháte vlasy zastřihnout do stejné délky. Stupňovité sestříhaní je vhodné pouze na temeni. Máte-li hodně jemné vlasy, radíme nechat je narůst maximálně do 15 cm.

Mikádo
Tohle je ideální účes pro jemné vlasy. Objemu docílíte jejich jemným sestříháním kolem obličeje. Efekt má i ofina, která umí zakrýt i prořídlé vlasy nad čelem. Vhodný typ ofiny vám poradí kadeřník.

Krátké
Obecně platí, že čím jsou vlasy kratší, tím jsou lehčí a mají přirozeně větší objem u kořínků. Kadeřníci doporučují zkrátit je především na šíji. Tím se vytvoří žádaný objem zejména na temeni.

2. POMŮŽE MASÁŽ HLAVY

Tetelíte se blahem, když vám někdo „prohrabuje“ vlasy? Pak si nenechte ujít masáž hlavy. Nejen že jde o příjemnou relaxaci a uvolnění, ale prospějete i vlasům. Masáž totiž uvolňuje pokožku hlavy, zlepšuje krevní oběh a tím i výživu vlasových kořínků. Okamžitým efektem masáže je to, že se vlasy u kořínků napřímí, a váš účes tak bude vypadat objemnější. Z dlouhodobého hlediska může vést stimulace vlasových kořínků k podpoře růstu vlasů. Masáž si můžete vychutnat v kadeřnických salonech, zajít do wellnessu nebo si ji můžete provést i doma.

3. BARVA UMÍ KOUZLA

Výběr vhodného odstínu je dokonalou tečkou za správným střihem. Kvalitní barva prospěje vlasům tím, že je obalí a zlepší jejich strukturu. Opticky jim tak přidá na objemu, stejně jako správný odstín, kterým můžete docílit i optické úpravy proporcí. Tmavá barva objem zmenšuje a zužuje, zatímco světlé odstíny zvětšují objem a rozšiřují. S barvou přitáhnete pozornost k určitým partiím účesu a podpoříte jeho tvar. Stejná kouzla dokáže také melír, kterým můžete doladit strukturu vlasů a střihu.

4. NENÍ TO JEN O MYTÍ

Výběr šamponů a další pečující kosmetiky je sice zásadní, ale pro dosažení dlouhotrvajícího objemu je potřeba držet se i dalších pravidel. Konečná úprava vlasů totiž může vaše úsilí zmařit.

● U jemných vlasů je třeba se vyvarovat především stylingu s extrémně silnou fixací. Hodí se spíše přípravky se slabším tužicím efektem určeným speciálně pro vlasy bez objemu.

● Stylingové přípravky aplikujte přímo ke kořínkům. Pamatujte na to, že méně je někdy více. Například pěnového tužidla nemusíte mít plnou dlaň, stačí množství odpovídající velikosti

lískového oříšku, sprej postač. v množství odpovídajícím šesti až sedmi stříknutím. Větší množství by vlasy slepilo a zbytečně zatížilo.

● Pokud používáte k zafixování účesu lak na vlasy, nestříkejte ho na hlavu shora. Účes by připomínal helmu. Vlasy lakujte raději v předklonu. Hoďte vlasy zpět dozadu a opět jemnou mlhou přestříkejte. Takto vytvořený objem vydrží celý den. A pokud vlasy chcete lakovat a současně tvarovat, nastříkejte si lak na prsty a do vlasů ho vmačkejte.

5. Péče je základ

Používejte kvalitní přípravky na svoje vlasy, které to rozhodně ocení. Ne vždy znamená vysoká cena nejlepší volbu! Zároveň se vyvarujte základních chyb – nesušte vlasy ručníkem, nechoďte spát s mokrou hlavou a používejte kondicionér.

TAKHLE RADĚJI NE!

Dokonalým zabijákem objemu je používání stylingových produktů, jako jsou gely, vosky a pasty. Když už se bez nich neobejdete, používejte je v minimálním množství a pouze na konečky vlasů. Vyvarujte se také zlozvyku chodit spát s mokrou hlavou.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon