Přejít k hlavnímu obsahu

Japonské triky pro nádhernou pleť i po 30: Nestačí jen hydratace a pleťové masky

Japonsko je zemí svérázné kultury, neuvěřitelých technologií, lahodného sushi, ale také dokonalé pleti. Za nádhernou pletí Japonek však nestojí jen genetická výbava, nýbrž i jednoduché triky, které zvládnete doma jednoduše i vy.

Info ikona
Pleť

Olejování

Japonky se nanášení oleje na pleť rozhodně nebojí a vy byste se také neměli bát. Častým mýtem je, že ti, kdo mají mastnou pleť, by se měli používání pleťových a čistících olejů vyhnout obloukem. Ve skutečnosti však mohou naopak pomoci, protože právě příliš suchá pleť je příčinou nadměrné tvorby mazu a ucpávání pórů. Údajně i gejša používala olej k čištění pleti a odstranění silné vrstvy make-upu.

Hedvábná maska

Jedním z triků gejši prý byla plátěná maska, kterou vytvořila tak, že namočila kus hedvábí do vývaru z květin a přiložila si ho na obličej. Tato pleťová maska je oblíbeným způsobem péče o pleť. Její alternativu si snadno připravíte i doma. Stačí vám navlhčení vaty pleťovou vodou a přiložení na obličej po dobu 5-10 minut, abyste dosáhli okamžité hydratace.

Správná kosmetická rutina

Zbavte se přebytečných přípravků a zjednodušte si péči o pleť. Japonské ženy většinou nepoužívají mnoho produktů najednou, namísto toho mají zavedenou rutinní péči o pleť, která dbá na správné nanášení a výběr produktů. Obvykle se omezují na pleťovou vodu, sérum a hydratační krém!

Mohlo by se vám líbit

Držte se pár pravidel odborníků a zhubněte chůzí: Jak dlouho a často chodit, abyste spálili tuk?

Co takhle začít nový rok ve skvělé fyzické i psychické kondici? Vaše každoroční předsevzetí hned nemusíte házet za hlavu. A to ani ve chvíli, kdy vám znovu dojde, že z vás pravděpodobně běžkyně ani gymnastka nebude. Můžete na to jít jinak, a to doslova. Vystačíte si totiž s tím, co má rád skoro každý. S pravidelnými procházkami. Jaká pravidla dodržet, abyste díky nim skutečně shodila přebytečná kila, a navíc jste se dostala do výborné formy? Podle odborníků je to poměrně snadné.
svetzeny.cz

Zelený čaj

Japonské krásky, u kterých bylo prokázáno, že jejich těla mají spoustu antibakteriálních, protizánětlivých a antioxidačních vlastností, pily pravidelně zelený čaj a aplikovaly ho i na problematickou pleť. Nejsilnějším nápojem ze zeleného čaje je matcha, který se připravuje z mletých lístků zeleného čaje a obsahuje stejnou hladinu antioxidantů jako deset šálků obyčejného zeleného čaje.

Dejte pozor na slunce

Místo tlustých vrstev opalovacího krému mají japonské dámy ve zvyku vynechávat sluneční paprsky na svém těle úplně. Místo toho svou pokožku chrání nošením klobouků a pobytem mimo přímé sluneční světlo. Pokud musí být na slunci, opalovací krém s faktorem alespoň 50 je nutností. Vzhledem k tomu, že vystavení se škodlivému UV záření je nejčastější příčinou předčasného stárnutí, nelze se Japonkám divit.

Masáž obličeje

Dalším tajemstvím mladistvě vypadající pleti je technika aplikace přípravků. Ty byste totiž měli jemně poklepávat směrem nahoru od brady a pak je teprve řádně rozetřít. Tento postup stimuluje krevní oběh, čímž napomáhá omlazení buněk.

Mohlo by se vám líbit

Trendy účesy pro rok 2022, které vás omladí: V kurzu budou objemné vlasy i mikádo ze Hry na oliheň

Trendy účesy pro rok 2022 jsou hravé a dozajista vás omladí. Kadeřník hollywoodských hvězd Ricky Walters prozradil, jaké účesy budou v módě příští rok. Oblibě se budou těšit objemné vlasy v hollywoodském stylu i nedbalé mikádo, které proslavil seriál Hra na oliheň.
svetzeny.cz

Koupel jako rituál

V Japonsku je mnohdy koupel považována za rituál, kdy k tomuto účelu slouží nádherné vany nebo horké lázně obohacené o oleje nebo esence z různých bylin a zeleného čaje. Koupel je perfektní pro zkrášlení pleti už jen proto, že odbourává stres, který pleti rozhodně škodí!

Peeling

Hladká pokožka je v Japonsku považována za důležitou součást celkového vzhledu a je dosahována pravidelným peelingem. Peeling však nesmí být agresivní a hrubý, abyste svoji pokožku nepoškodili. Můžete zkusit například jemně namleté fazole Azuki nebo speciální žínky.

Hlavně čistit!

Pro mnoho japonských žen je nejdůležitější součástí péče o pleť kvalitní čistící voda. Je důležité vybrat tu, která vyhovuje vašemu typu pleti, a provádět tzv. dvojité čištění. Nejprve pomocí balzámu nebo odličovače na olejové bázi odstraňte makeup a až poté použijte čistící tonikum.

Mohlo by se vám líbit

Maličkosti, které negativně ovlivňují váš vzhled: Pozor si dejte na potisky s obřími vzory nebo tvar oblečení

Nemusíte být odborníky na módu ani se zajímat o nejnovější módní trendy, ale přesto byste měli o svůj vzhled pečovat, jelikož vzhled ovlivňuje to, jak se cítíte a vnímáte. To je důvod, proč byste měli věnovat pozornost i maličkostem, které negativně ovlivňují váš vzhled a zbytečně vám ubírají body z celkového dojmu.
svetzeny.cz