Přejít k hlavnímu obsahu

3 způsoby využití avokádového oleje

Avokádový olej je jedlý olej získávaný z vrchní vrstvy obklopující pecku avokáda, tzv. dužiny. Toto chutné zelené ovoce se může pyšnit celou řadou pozitivních účinků na naše zdraví. Díky tomu, že obsahuje spoustu vitaminů a minerálů, nachází své využití nejen v kuchyni, ale dostává se do popředí také v oblasti krásy.

V kuchyni

Výhodou avokádového oleje je, že má vysokou hodnotu kouřového bodu. To znamená, že k jeho přepalování dochází až při skutečně vysokých teplotách. Díky tomu má v kuchyni mnoho způsobu využití a hodí se dokonce i na smažení. Můžete s ním nahradit máslo, jiné druhy olejů jako jsou olivový nebo kokosový, přidat ho do salátových zálivek nebo ho smíchat s bylinkami a namazat na čerstvě opečené pečivo. Hodí se prostě všude!

 

Pro vlasy

Pokud vás trápí citlivá pokožka hlavy, bude avokádový olej váš nejlepší přítel. Použijte ho po umytí vlasů šamponem. Malé množství oleje naneste po celé ploše vlasové pokožky a konečky prstů vmasírujte. Nechte několik minut působit a poté opláchněte. Avokádový olej můžete nanést také do vlhkých konečků, a to jako bezoplachovou kúru.

TIP: Benefitů avokádového oleje můžete využít i při barvení vlasů. Barvy na vlasy Color Naturals Crème od Garnier s extra krycími schopnostmi jsou obohacené o výtažky ze tří olejů. Nová závěrečná péče obsahuje 2x více vyživujících olejů: kromě avokádového také olivový a karité. Díky nim budou vaše vlasy na dotek hedvábně jemné a vyživené a na pohled budou působit lesklejším dojmem, a to až po dobu osmi týdnů.

 

Na pleť

Avokádový olej dokáže vyživit vaše vlasy stejně dobře jako pleť. Pokud máte citlivou nebo suchou pleť, naneste ho namísto hydratačního krému. Olej pleť zklidní a hydratuje a navíc ji ochrání před slunečním zářením díky obsahu přirozeného SPF faktoru.