Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy, které vás dělají zbytečně starší: Dlouhé uhlazené vlasy, špatně střižená ofina i vysoký drdol

Info ikona
Účesy, které dělají starší

Víte, které účesy vás dělají zbytečně starší? Patří sem dlouhé uhlazené vlasy, špatně střižená ofina i vysoký „babičkovský“ drdol. Pozor si musíte dávat také na doplňky do vlasů. Které jsou naprosto nevhodné a jaké vás naopak omladí?

Dlouhé uhlazené vlasy vás dělají starší

Jak stárneme, naše vlasy řídnou. Dle kadeřníka celebrit Nunzia Saviana se to týká i těch, kteří nikdy dříve problémy s jemnými řídnoucími vlasy neměli. Zastává názor, že uhlazené vlasy na tento problém ještě více upozorní. „Pokud je vám 50 let a nosíte vlasy rozdělené uprostřed, není to lichotivé,“ vysvětluje známý kadeřník. Radí, abyste se snažili maximalizovat objem svých vlasů. Dále také říká, že je potřeba zvážit i kratší sestřih, který působí mladistvým dojmem a vyřeší problém s řídnoucími vlasy.

Maličkosti, které negativně ovlivňují váš vzhled: Pozor si dejte na potisky s obřími vzory nebo tvar oblečení

svetzeny.cz

Info ikona
Dlouhé šedé vlasy

Pokud se rozhodnete pro šmrncovní sestřih, je třeba jej udržovat – bez pravidelných návštěv kadeřníka se neobejdete. Dle Saviana vám může roky navíc přidat i nedostatečná péče o svůj účes. Vlasy je potřeba pravidelně zastřihovat. Dlouhé lokny máme sice spojené s mladistvostí, ale s přibývajícím věkem se dle Ninzia Saviana stávají nežádoucími, protože nám přidávají roky navíc. Nutno dodat, že tenké řídké pramínky vlasů nevypadají dobře ani na mladých dívkách. Kadeřník radí, abyste vyzkoušeli mikádo. Má různé druhy, každý z nich zalichotí jinému typu obličeje.

Špatně střižená ofina působí nelichotivě

Další častou chybou je nevěnování pozornosti ofině. Řada lidí si ji stříhá sama doma, což ne vždy vede k uspokojivým výsledkům. Špatně střižená ofina či patka působí nelichotivě a přidává roky. Navíc řada lidí volí špatný typ ofiny. Tu je totiž třeba vybírat s ohledem na to, aby slušela i vašemu typu obličeje. Lidem s kulatým obličejem bude slušet prostříhaná ofina, úzkému obličeji zase hustá delší rovná ofina. Navíc péče o patku či ofinu je poměrně náročná, dle kadeřníka byste měli zvážit, zda budete mít čas se o ni starat. Tím je myšlen styling (foukání, žehlení) a návštěva kadeřnice. Ofinu je třeba zastřihovat každé dva až tři týdny. Neupravená ofina totiž moc parády neudělá a degraduje váš celkový look. Také berte v úvahu typ a strukturu vlasů, pokud se vám vlasy například vlní, udržovat hustou rovnou ofinu bude peklo.

 

Info ikona
Žena si stříhá ofinu

Slavnostní účesy, ve kterých zazáříte: Jaký se k vám hodí podle věku a typu obličeje?

svetzeny.cz

Vysoký nadýchaný drdol vám přidá roky

Co se týče složitějších účesů, rozhodně se vyvarujte vysokým nadýchaným „babičkovským“ drdolům. Ty působí staromódním dojmem a zcela jistě vám přidají roky navíc. Navíc se ani nedoporučuje, abyste používali příliš silnou fixaci a stylingové přípravky ve větší míře. Mnohdy vlasy slepí a zmatní, a ve výsledku pak vypadáte o dost starší. Pokud chcete slavnostní účes, který vás omladí, můžete vyzkoušet vlny či objemné vyfoukané vlasy.

Info ikona
Vysoký drdol

Infantilní ozdoby do vlasů vám dělají medvědí službu

Další velkou chybou je nošení různých infantilních doplňků do vlasů – nápadných sponek, mašlí, třpytivých ozdob, látkových květin či čelenek. Tyto vlasové ozdoby opravdu lichotí jen mladým dívkám. Na ženách středního a vyššího věku vypadají zvláštně a paradoxem je, že je rozhodně neomlazují, naopak jim roky přidávají. Více parády uděláte s hedvábným šátkem do vlasů či jednoduchou elegantní perleťovou sponou.

Info ikona
Vlasy s mašlí

Držte se pár pravidel odborníků a zhubněte chůzí: Jak dlouho a často chodit, abyste spálili tuk?

svetzeny.cz